Brak internetu w laptopie

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: key »

A moja babcia....

Internet dzialal na IPv4, IPv6 powstal w celu obalenia problemu z iloscia adresow. Nie ma nic wspolnego z dostepem do internetu.

Zrob prosze krok po kroku zamiast strzelac w mgle i miec nadzieje ze cos upolujesz........
Nie pomagam na PW.
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Tylko co mam zrobić krok po kroku,bo ja już nie wiem ?
Widzisz ,jak mam być mądry jak co jeden mówi mi co innego,a konkretnego nic ?
Ty mówisz że Ipv6 nie ma nic wspólnego inny że tam jest problem ?
A wyjaśnić dlaczego mam dziwne ip i dlaczego pingi nie idą mimo że laptop ustawiony jest w sieci co router ?

Dobra,nie ma sensu ,nie ma się co spinać bo nie o to chodzi.Temat wywalić,szkoda by śmiecił i zabierał miejsce,laptopa niech da do informatyka niech zrobi .Powiedzieć mi i tak dokładnie nie powie co zrobic bo jaki miałby w tym cel,jak do niego zawiezie to swoje skasuje i tyle,ale pewnie zrobi .Chciałem sam z pomocą kogoś z forum,bo ciekaw byłem mocno tylko gdzie jest problem i jaka przyczyna,tylko dlatego z tym walczę,chyba że jest jakiś informatyk na forum co ma faktycznie pojęcie niech się odezwie,dogadamy się i zapłacę,bo bardzo jestem ciekaw problemu .
Ok,dzięki i do wywalenia temat .
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: key »

Moze najpierw zrozum, ze ja nie wiem co masz przed soba - dlatego staram sie zrobic to krok po kroku.

Teoretycznie wystarczy ze masz zle ustawiona bramke i siec nie dziala.

Probowales robic reset routera?
Nie pomagam na PW.
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Dla Twojej wiadomości robiłem 15 razy ! Dodam jeszcze że laptop nie mój,a sprawdzane było na sieci właściciela laptopa jak i na mojej,objawy są takie same nie działa tu i tu .Kilka innych komputerów ,smartfonów itp.dziadostwa działa bez najmniejszego problemu,tylko z tym jednym jest problem .Widziałeś post ipconfig wyżej jaki podałem,widzisz jakie dziwne ip w nim jest,tak wygląda jak jest karta sieciowa w automacie ustawiona !
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: dzejk »

spróbuj tak http://www.hotfix.pl/naprawa-polaczenia ... s-a387.htm
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Dzięki za zainteresowanie problemem,choć tracę nadzieję że ktoś mi jednak pomoże .

Co do 1 punktu z tej strony to jak klikam ( już to próbowałem kilka razy ) diagnostykę wyskakuje po chwili :
Znalezione problemy.Usługa zasady diagnostyki nie jest uruchomiona. Wykryty i żółty wykrzyknik .

Co do drugiego,wszystkie komendy nie chcą wchodzić,skopiowałem i wklejam co pokazywało cmd :

http://wklej.org/id/2970434/

Nadal nic to nie dało .

Jeszcze raz przeskanowałem antywirusem FRST64,dam pliki skanowania Addition i FRST

http://wklej.org/id/2970441/

http://wklej.org/id/2970444/

Jak się ktoś zna niech przeglądnie .
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: key »

Dla Twojej wiadomości robiłem 15 razy !
Fajnie. Tylko ze ja nie widze wynikow. Widze miotanie sie w roznych watkach - bez skladu i ladu.
Dodam jeszcze że laptop nie mój,a sprawdzane było na sieci właściciela laptopa jak i na mojej,objawy są takie same nie działa tu i tu
Zastanow sie czy chesz probowac 15 roznych metod, czy jedna prowadzaca do skutku. I wtedy bedziemy dalej robic.
Nie pomagam na PW.
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Mów po kolei co mam robić,podam wyniki .
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: dzejk »

Całkiem możliwe, że wirusy, które były na komputerze sporo namieszały infekując pliki, a potem antywirus te pliki usunął.
Polecenia wykonałeś przy odłączonym kablu sieciowym, co się trochę mija z celem.
Chociaż patrząc na logi to ewidentnie widać, że usługi się sypią, np. Usługa Klient DHCP, więc nie dziw się, że sieć nie działa.
Próbowałeś ustawić stałe IP na karcie sieciowej ?
Jeśli zaskoczy, to zrób pełny skan adwcleanerem lub malwarebytes - ale po aktualizacji baz danych. Nie zaszkodzi też sprawdzić dysk w poszukiwaniu błędów.
W ostateczności naprawa systemu z płyty windowsa.
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Tak,ustawiając stałe IP działa,choć czasami ponoć się rozłancza .Na pasku pokazuje ograniczony dostęp ,ale na stałym działa obecnie i teraz na karcie sieciowej jest dobre IP jak na sztywno ustawiłem .Co ciekawe ,net działa teraz ale pingi na router nie idą i tak,jak to możliwe ?
Adwcleanerem robiłem. Gdzie to wejść aby przeszukać ten dysk w poszukiwaniu błędów - Winda 7.
Programami ze strony podanej zrobiłem ,nic nie dało .

Na tym lapku chyba nic ma konkretnego do stracenia,tylko nie wiem czy płyta była do tego z Windą,długo trwa taka naprawa i skomplikowana jest ?
Ja np.do swojego z Vistą nie miałem żadnej płyty z Windą a ma oryginalny system .
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: dzejk »

Dysk sprawdzasz po kliknięciu wybranej partycji prawym klawiszem myszki - menu Właściwości, Narzędzia, Sprawdzanie błędów - zaznacz oba 'ptaszki'. Sprawdź przede wszystkim C.
Na większości lapków jest ukryta partycja na dysku z windowsem do przywrócenia - będziesz miał gotowy system z już wgranymi sterownikami, jak w pierwszym dniu po zakupie. Oczywiście partycja C zostanie wpierw wyczyszczona - miej to na uwadze, jeśli masz tam jakieś dane to przegraj.
Aby się do niej dostać musisz czytać, co się wyświetla zaraz po uruchomieniu laptopa - jakaś kombinacja klawiszy zapewne. Ewentualnie doczytaj w instrukcji.
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Dysk przeskanowałem,nic to nie dało .
Z tym przeinstalowaniem systemu dam spokój,laptop nie mój i jeszcze więcej namieszam jak jest.A nigdy jeszcze tego nie robiłem .Chyba pozostanie mu informatyk co zna się na tym .
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: dzejk »

mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Przeczytałem,głównie komentarze pod spodem,problemów to sobie nie będę robił jeszcze większych tym bardziej że to nie mój .
Trudno,temat do wywalenia bo i tak nikt z tego się nie dowie,ani nikomu nie przyda .Informatyk niech walczy,tylko wtedy ja nie będę wiedział jaka była przyczyna,bo on prawdy nie powie,a kasa musi się jemu zgadzać .
Dzięki ,tym którzy próbowali mi pomagać,za poświęcony czas .
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: dzejk »

a nie masz płyty z windows 7, żeby użyć funkcji napraw ?
mariob
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-04-27, 16:45
Lokalizacja: wlkp

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: mariob »

Nie wiem,muszę spytać właściciela czy dostał .Ja np. nie dostałem a mam Viste ,oczywiście oryginalny ,był już na laptopie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Brak internetu w laptopie

Post autor: dzejk »

obraz płyty możesz ściągnąć legalnie ze stron Microsoftu i wypalić na płytce, czy nagrać na pendrive.
ODPOWIEDZ