|Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kan32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-29, 17:09

|Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: kan32 »

Witam,mieszkam w domku jednorodzinnym stare budownictwo -na piętrze mam główny router Huawei E5186s-22a i z niego rozsyła internet po całym
domu.Tu zaczyna się problem z sygnałem który nie wszędzie dociera,mam jeszcze drugi router Huawei B683 i chciałbym postawić go na dole żeby zwiększyć obszar zasięgu wifi na cały dom.Moja prośba i pytanie czy da się te dwa routery ze sobą połączyć przez wifi i w jaki sposób.Przeglądałem internet wszędzie królują tp-linki i d-linki i frazy i zwroty zawarte w poradach łączenia tych routerów nie mogę doszukać się w ustawieniach moich routerów.Z góry dziękuje wszystkim którzy pochylą się nad moim problemem i pokierują wrozwiązaniu tego problemu-dla mnie to czarna magia. :gwiazdki:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: matek451 »

Nie ma takiej możliwości. Tylko kable po LAN lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. B683 ustawiasz wtedy jako AP, wyłączasz na nim serwer DHCP, nadajesz adres LAN 192.168.8.2 Nazwa sieci taka sama lub inna niz na E5186, inny kanał WiFi. zabezpieczenia i hasło takie samo. Obydwa routery pracują w jednej sieci, urządzenia na dole i górze widzą się.Sam pomysł mostu bezprzewodowego z E5186 kiepski.
kan32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-29, 17:09

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: kan32 »

Dlaczego nie ma takiej możliwości i dlaczego kiepski pomysł-pytam bo jestem laikiem jeżeli jedno urządzenie ma wifi i drugie w dodatku tego samego producenta to zapala mi się taka myśl że się da.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: matek451 »

Nie posiadają trybu WDS a B683 nie posiada funkcji AP client, AP Client router czy Repeater. Repeater /most bezprzewodowy to tryb w którym radio najpierw odbiera po WiFi i potem nadaje dalej, na dodatek ruch w obydwu kierunkach. Tryb mało stabilny, podatny na zakłócenia. Z założenia obcina prędkość o połowę, wymaga ustawienia w miejscu gdzie sygnał z routera głównego musi być około -70dBm. AP Client radio tylko odbiera, nie nadaje dalej, internet tylko po LAN, wyłączony DHCP, nie routuje, jedna sieć w domu. AP Client Router( WISP) tak jak Client ale działa routing i DHCP, tworzy nową sieć po LAN. Dlatego między piętrami ciągnie się kabel i łączy dodatkowy AP.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: dmgary »

kan32 pisze:Witam[...]dla mnie to czarna magia. :gwiazdki:
i odpowiedź :
matek451 pisze:Nie posiadają trybu WDS a B683 nie posiada funkcji AP client, AP Client router czy Repeater. Repeater /most bezprzewodowy to tryb w którym radio najpierw odbiera po WiFi i potem nadaje dalej, na dodatek ruch w obydwu kierunkach. Tryb mało stabilny, podatny na zakłócenia. Z założenia obcina prędkość o połowę, wymaga ustawienia w miejscu gdzie sygnał z routera głównego musi być około -70dBm. AP Client radio tylko odbiera, nie nadaje dalej, internet tylko po LAN, wyłączony DHCP, nie routuje, jedna sieć w domu. AP Client Router( WISP) tak jak Client ale działa routing i DHCP, tworzy nową sieć po LAN. Dlatego między piętrami ciągnie się kabel i łączy dodatkowy AP.

Tak. Myśle że kan32 już skumał ... :)

kan32 - na tym sprzęcie jest to praktycznie niemożliwe do zrealizowania by pracowało w zadowalający sposób.

Najlepiej poradzi sobie router z trzema antenami odczepianymi i rozstawiasz anteny po domu.
Jedna zostaje w routerze a dwie trzeba przedłużyć, by sygnał wifi był równomierniej rozłożony po domu.
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
kan32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-29, 17:09

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: kan32 »

Więc routery mogę spąć tylko po kablu albo sprzedać b683 a co kupić aby śmigało po wifi z e5186 -macie panowie coś konkretnego do polecenia.
kan32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-29, 17:09

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: kan32 »

Witam ponownie,routery zostały połączone kablem i zadziałały ,ale to nie jest rozwiązanie które mnie zadowala więc zacząłem się rozglądać za AP.
Dwa modele mnie zainteresowały :TP-Link TL-WA801ND i TP-Link TL-WA901ND co sądzicie o tych urządzeniach.
kan32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-29, 17:09

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: kan32 »

Witam ponownie-kupiłem router d-link dir809 wireless ac750 du i połączyłem z e5186 po wifi dzięki czemu zwiększyłem zasięg internetu w domu.Dziękuje wszystkim za zainteresowanie pomoc w rozwiązaniu problemu-zamykam temat.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: |Router huawei E5186s=22a jak połączyć przez wifi z routerem huawei B683

Post autor: key »

dmgary pisze:Najlepiej poradzi sobie router z trzema antenami odczepianymi i rozstawiasz anteny po domu.
Jedna zostaje w routerze a dwie trzeba przedłużyć, by sygnał wifi był równomierniej rozłożony po domu.
Bzdura. Poczytaj co to jest MIMO, wtedy zrozumiesz dlaczego anteny sa tam gdzie sa.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ