Huawei B525 znikoma przepustowość w LAN.

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
redbek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-01-05, 16:13

Huawei B525 znikoma przepustowość w LAN.

Post autor: redbek »

Dzień dobry,
Mam następujący problem z routerem Huawei B525, a problem wygląda następująco przesył plików w Lanie (po kablu) lub po wi-fi (czy to na paśmie 2,4GHz czy na 5Ghz, nawet będąc 0,5m od routera) jest na poziomie max 11MB/s.
Wygląda jakby to była wina routera lub blokady w ustawieniach, co do komputerów to korzystam z dwóch ASUSów UX303ln. Aby wykluczyć ich wadę połączyłem je w jedną sieć na paśmie 5Ghz i szybkość połączenia podskoczyła do 800Mbps (a będąc podłączonym z routerem mam około 100Mbps), więc coś jest tu niewątpliwie nie tak z routerem.
Dodam także, że mam dysk WD mycloud i przesył dużych plików bezpośrednio po kablu na dysk w sieci 1Gb idzie około 100MB/s, a przez router w lanie znowu na poziomie 11MB/s .
Patrząc po ustawieniach nie widzę tam, żadnych opcjo jakie by mógłby powodować takie zachowanie.

Czy jest to kwestia ustawień czy po prostu router jest do kitu, zastanawiałem się już nad zmianą routera np. na ZTE MF286 - ale doczytałem, że to takie same g... jak Huawei i lepiej dołożyć i kupić jakiegoś Netgear, ale jedyny jaki znalazłem aby miał LTE Cat6, a także od razu wbudowany modem do obsługi LTE to Netgear R7100LG, a jego cena jest trochę przerażająca 1550zł. Może ktoś może polecić jakiś inny sensowny router aby to wszystko śmigało w rozsądnych wartościach.

Może ktoś wie jak poprawić przepustowość w sieci?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
RichardTM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-28, 10:22

Re: Huawei B525 znikoma przepustowość w LAN.

Post autor: RichardTM »

Czy rozważacie Państwo TP-link Archer MR400?
Share 4G Mobile broadband & 5G Gadgets(including 4G LTE Modem, 4G/5G LTE Router, 4G/5G Smartphone, 4G/5G Module, 4G/5G Antenna etc) on https://www.4gltemall.com/blog/.
ODPOWIEDZ