2 routery i internet od 2 operatorów w jednej sieci

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cypisps
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-06, 07:54
Lokalizacja: Polska

2 routery i internet od 2 operatorów w jednej sieci

Post autor: cypisps »

Witam!

Będę wdzięczny, gdyby ktoś mi podpowiedział czy "idę dobrą drogą" i czy mój pomysł jest możliwy do realizacji i oczywiście jak?
Otóż mam dostęp do I-netu od dwóch operatorów: (1)Orange i (2)PLUS włącznie z przydzielonymi stałymi publicznymi adresami IP. Do tego 2 rotuery 3G/4G.
Obecnie działa jeden router (1)Orange i mały switch wraz urządzeniami które z ten internetu korzystają. Chciałbym żeby drugi router w sieci (2)PLUS też podłączyć do tej sieci. Ma to na celu sytuację, jeżeli nie będzie zasięgu z Orange wtedy żeby istniała możliwość dostania się do mojej sieci ze strony PLUSa albo np. w razie jakiś zmian na routerze (ten ze strony Orange) zostaną pozmienianie jakieś ustawienia i rotuer nie odpowie - a tak się zdarza.
Czyli tak podsumowując router z sieci i łącza (2)PLUS ma być takim backupowym - ale w taki sposób, żebym mógł się dostać tą drogą do (1)Orange i jego konfiguracji i wszystkich urządzeń w tej mojej sieci.

Mam nadzieję, że opisałem zrozumiale i znajdzie się ktoś kto mi podpowie jak i czy możliwa jest konfiguracja tych routerów tak jak sobie "wymyśliłem" :roll:

Pozdrawiam
Cypisps
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 2 routery i internet od 2 operatorów w jednej sieci

Post autor: dzejk »

Jaki masz sprzęt sieciowy od tych operatorów ?
Można je połączyć przez router z wgranym softem open-wrt i pluginem multi wan - http://eko.one.pl/?p=openwrt-mwan3
cypisps
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-06, 07:54
Lokalizacja: Polska

Re: 2 routery i internet od 2 operatorów w jednej sieci

Post autor: cypisps »

Używam AirLive N.Plug i drugi trochę bardziej zaawansowany Robustel R3000-L3H. Jeżeli chodzi o open-wrt - to.. hmm wolałbym użyć tego sprzętu którego mam.
cypisps
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-06, 07:54
Lokalizacja: Polska

Re: 2 routery i internet od 2 operatorów w jednej sieci

Post autor: cypisps »

Sądziłem, że zostanę zasypany odpowiedziami :D a tu bieda bieda... :(
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: 2 routery i internet od 2 operatorów w jednej sieci

Post autor: key »

Malo kto robi takie kombinacje. Zastanow sie n.p. jak sensownie zrobic routing.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ