Problemy z pingiem na faceit (CS:GO)

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartmop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-22, 19:04

Problemy z pingiem na faceit (CS:GO)

Post autor: bartmop »

Witam,

Od paru dni mam problemy z pingiem na faceicie. Gram na LTE Plusa, szału nie ma ale 60-70 pingu jest. Problemem są chwilowe skoki pingu do 800 (ping mniej więcej utrzymuje się taki przez 10 sekund po czym wraca na chwilę do normy i znów leci w górę). Jednak nie zauważyłem żeby podczas takiego laga internet pobierał mniej. Mam pytanie - czy te lagi są faktycznie związane z internetem? (wcześniej czegoś takiego nie było, zdarzały się lagi ale o wiele mniejsze i krótsze, które zwykle naprawiał reset routera) Czy może coś mi się w międzyczasie dociąga?

Z góry dzięki za porady
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z pingiem na faceit (CS:GO)

Post autor: Akwinata »

Sprawdź jakie pingi masz na jakimś polskim FFA, albo na matchmakingu na polskich serwerach i porównaj do faceitowych. Na faceit gra się na różnych serwerach, więc jak będziesz grał na szwedzkim, to nie dziw się, że będziesz miał ping 80. Co do tych skoków - zrób kilkanaście testów na speedteście i w konsoli systemowej żeby zobaczyć, czy poza CSem też Ci się tak robi - jeśli tak, to jest to coś z łączem, jeśli nie, to możesz mieć coś pomieszane w komendach w CSie (rate'y na przykład). Zobacz też czy skacze Ci loss i choke, bo jeśli tak, to raczej na pewno masz coś z ustawieniami gry.
ODPOWIEDZ