Pomocy!!! monitoring działki

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomasz1983
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-23, 13:11

Pomocy!!! monitoring działki

Post autor: tomasz1983 »

Witam,
chciałbym zrobić monitoring działki, która notorycznie jest okradana. Zakupiłem w tym celu kamerę firmy RTX 3g oraz router edimax LT 6408n do którego wpiąłem internet mobilny Multimedia (lokalny operator kablówki). Wszystko działa poprawnie, mam podgląd, jednak tylko i wyłącznie w ramach tej samej sieci, czyli albo łączę kamerę i kompa z internetem domowym albo lączę kamerę i kompa z internetem mobilnym. Jeżeli kamerę podłączę do internetu mobilnego, a kompa połączę z siecią WiFi domową, to nie wykrywa mi już kamery.
Bardzo proszę o jakieś sugestie, bo nie jestem biegły w tym temacie.
Dzięki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy!!! monitoring działki

Post autor: wojteks »

Tam gdzie masz monitoring musisz mieć dostępne z zewnątrz publiczne IP (nie wiem na czym działa MM ale raczej tego u nich nie dostaniesz) albo odpowiedni serwer VPN na interencie domowym i to rejestrator/komputer/router (z działki) będzie się samoczynnie łączył do tego serwera. Można też użyć zewnętrznego serwera VPN ewentualnie niektórzy producenci/sprzedawcy kamer oferują nawiązywanie połączenia z kamerą przez ich serwer.
Nie pomagam na PW!
wirelessme
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-17, 13:59

Re: Pomocy!!! monitoring działki

Post autor: wirelessme »

Masakra, ja majstrowałem przy tym dwa miesiące aż straciłem nerwy. Chciałem założyć monitoring sam, by było taniej i niestety nie udało się ogarnąć tematu, musiałem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> fachowca. Polecam wam sklep XXXXXX, świetne ceny a jeśli ktoś jest instalatorem, można dostać spory rabat.
kloszi
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-25, 06:09
Lokalizacja: Mielec

Re: Pomocy!!! monitoring działki

Post autor: kloszi »

Wpisz sobie na alliexpres "camera P2P" . Nie wymaga ona zewnętrznego adresu IP.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Pomocy!!! monitoring działki

Post autor: key »

Z malym ale: wysylasz obraz do jakiegos nieznanego Ci serwera.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ