Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Post autor: kamil7430 »

Witajcie. Od dłuższego czasu mam już telewizor toshiby CT-90429 ze "smart tv" że tak powiem. :ok:
No i tutaj pojawia się problem. Ok. 2 lata zmieniłem router w domu z TP-LINKA WR1043ND (na którym wszystko grało jak z nut) na Huaweia B315.
Próbuję połączyć się z moją siecią, zabezpieczoną WPA/WPA2-PSK, hasło dobre, dam sobie rękę uciąć. Szyfrowania próbowałem oba. Nic. Tak samo z WPSem. No, a na koniec najlepsze. Zmieniając system zabezpieczeń na WEP, telewizor bez najmniejszych problemów łączy się z siecią i internet działa. No, ale to byłoby zbyt piękne, żeby było prawdziwe, bo oto mój telefon uznaje, że jest "błąd konfiguracji IP" i za Chiny ludowe nie połączy się z moją siecią. :mur: Od razu mówię, że stworzenie dwóch AP odpada, bo wtedy router dzieli pasmo, a prędkość mojego internetu nie jest powalająca (maks. 20Mb/s poza szczytem, podczas szczytu ledwo 8Mb/s).

Bardzo proszę, pomóżcie.
Ah, i jeszcze jedno. Jeżeli jedynym wyjściem jest ustawienie zabezpieczeń na WEP to tak też można zrobić, bo tak naprawdę do mojej sieci nie ma się kto włamywać. :D Wtedy tylko pomóżcie naprawić problem z połączeniem z telefonu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Post autor: dzejk »

spróbuj zaktualizować soft w tv i/lub routerze.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Post autor: key »

Sprobuj tez zmienic haslo na proste bez zadnych znakow specjalnych, n.p. "XXXXXXXXXX" - jesli przejdzie, to masz problem z kodowaniem znakow - jest roznica miedzy TV i routerem.
Nie pomagam na PW.
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Post autor: kamil7430 »

dzejk pisze:spróbuj zaktualizować soft w tv i/lub routerze.
Sprawdzałem, router jest zaktualizowany, telewizor też się zupdate'ował po podłączeniu do sieci przy zabezpieczeniach WEP.
key pisze:Sprobuj tez zmienic haslo na proste bez zadnych znakow specjalnych, n.p. "XXXXXXXXXX" - jesli przejdzie, to masz problem z kodowaniem znakow - jest roznica miedzy TV i routerem.
Spróuję jak tylko wrócę z wyjazdu i dam znać czy to ten problem.
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Post autor: kamil7430 »

Witajcie ponownie. Dziwnym zrządzeniem losu mój telewizor w końcu połączył się z wifi. I to ciekawe, bo nie jestem nawet w stanie powiedzieć, co się stało, że nagle działa. Jedyna rozsądna solucja, jaka mi teraz do głowy przychodzi to zmiana kanału wifi, gdyż z zupełnie innych powodów musieliśmy w domu założyć drugie wifi, ze wspomnianego wyżej tp-linka. Ale to trochu od rzeczy. Rzecz w tym, że wifi od huaweia musiała zmienić kanał (na początku jechała na pierwszym, a teraz ma trzeci). Czy to możliwe, żeby właśnie feralny kanał był przyczyną problemu z połączeniem?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z podłączeniem telewizora do wifi

Post autor: key »

Mozliwe - pewne kanaly nie sa obslugiwane w wszystkich krajach.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ