Access point z odłączanymi antenami

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dziku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-06, 18:15

Access point z odłączanymi antenami

Post autor: dziku »

Mam taki dość nietypowy problem:
Buduję sobie sieć w warsztacie na wsi. W związku z tym, że jest to warsztat to kurzy się, brudzi itp itd. Postanowiłem wszystkie sprzęty wrzucić do w miarę szczelnie zamykanej szafki(już wisi, jest to stalowa szafka przemysłowa). I tu pojawia się problem. O ile sprzęt do neta, który planuję kupić (net z t-mobile wraz z routerem B525 od Huawei) będzie miał docelowo zewnętrzną antenę, o tyle mam problem z wifi. Jako, że sprzęt będzie zamknięty w stalowej szafie nawet nie liczę na jakiekolwiek wifi z wyżej wspomnianego routera B525. Dlatego wymyśliłem sobie dorzucić Access pointa. Jednak od kilku godzin nie mogę znaleźć odpowiadającego mi sprzętu, który będzie miał następujące cechy:
-odczepiane anteny z porządnymi gniazdami - żebym mógł na zewnątrz szafki wyprowadzić same anteny
-pasmo 2,4 i 5GHz - i tu kolejny problem bo większość Access pointów jeśli już ma odczepiane anteny to tylko te od 5GHz a te od 2,4Ghz są wbudowane więc nici z ich wyprowadzenia...
-port Ethernet gigabitowy
-cena do 300 max 350zł.
Czy jest taki sprzęt, który spełni powyższe wymagania? Czy to raczej poszukiwanie Świętego Grala? Dla poszerzenia zakresu sprzętów może to być też router, który da się przestawić w tryb AP...
Jedyne co znalazłem to access point Edimax Gemini RE11S jednak nie mam 100% pewności czy te anteny są od obu pasm:
Edimax Gemini RE11S
Awatar użytkownika
Gamebyt
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-21, 22:34
Lokalizacja: Wola Filipowska

Re: Access point z odłączanymi antenami

Post autor: Gamebyt »

Szybsze i tańsze rozwiązanie to umieścić b525 w puszcze hermetycznej mniej tłumi sygnał wi fi od blaszka ;)
ZTE MF286 Orange | TL-WR841N v11 LuCI OpenWrt-18.06.9 |
| TD-W8970 v1.0 |
ODPOWIEDZ