Co konkretnie dają te antenki?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: kerimus »

Mam router Huaweia B525 na diodzie 3 ledy (z 5) są zapalone co do siły sygnału.
Czy wkręcenie z tyłu routera dwóch antenek ma jakiś sens?
Co zmieni?
Siłę sygnału z masztu i wtedy polepszenie prędkości?
Czy tylko siłę WiFi na mój domek jednorodzinny?
Moje prędkości to od 5Mb/s do 50Mb/s co do ściągania w zależności od pory dnia.

https://allegro.pl/antena-lte-sma-m-hua ... GAodaHQBKQ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: matek451 »

Szkoda 30 zł na coś takiego, zbędna ozdoba routera. D celu poprawy sygnału do tych złącz SMA stosuje się konkretne anteny zewnętrzne. ale najpierw sprawdza sie parametry sygnału LTE, pasmo/pasma z których korzystasz oraz z którym BTS-em się łączysz. Tak duże wahania dobowe DL to dowód na przeciązenie BTS-a z którego korzystasz. To T-mobile, w jakiej lokalizacji?
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: varico »

Z moich obserwacji wynika, że te pseudo antenki nieznacznie pogarszają parametry sygnału.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: kerimus »

Dzięki za odpowiedzi!
Rzeczywiście te antenki to psu na budę.
Mam obecnie 5 kresek siłę sygnału a prędkość pobierania oscyluje o godz. 18:00 od 5 do 10Mb/s.
Operator podpisując ze mną umowę zawiadomił mnie, że ten BTS koło mnie jest mocno obciążony, więc cudów nie będzie i tak właśnie jest.
Ale i tak wole to co mam bo wysyłka jest na poziomie 10-20Mb/s prawie o każdej porze dnia a w Neostradzie ledwo 1Mb/s.
Jestem w gównianym miejscu Zielonej Góry ul. Poznańska oplątany światłowodami różnych operatorów bez - jednak - opcji podłączenia się pod to.
A dotychczas miałem miedź od Neostrady i 10/1 Mb/s

Nie dostałem jednak odpowiedzi na pytanie, jak antenki działają na siłę sygnału WiFi?
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: varico »

Zadne. https://blog.hqcodeshop.fi/archives/288 ... ained.html tak wyglada srodek e5186, b525 prawdopodobnie podobnie ma skonstruowane anteny wifi (trzeci obrazek).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: matek451 »

A co cię obchodzą bajki opowiadane przez konsultantów ?. Ty sam musisz rozwiązać swoje problemy. po pierwsze to jaki nr. na Poznańskiej, po drugie z jakiego pasma LTE , agregacji pasm LTe korzystasz na B525, z którego BTS-a i jakie są parametry sygnału, tylko nie kreski? w tym rejonie dziłają 3 BTS-y Networks, na 2 potwierdzone LTE1800 i LTE2100 T-mobile na jednym dodatkowo jeszcze LTE800./ Możliwe że działa gdzieś LTE2600. trzeba po kolei wymusić te pasma na B525 i sprawdzić CID, parametry sygnału i zrobić speedtesty.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: kerimus »

OK, wszystko sprawdzę w ramach posiadanej wiedzy w tej kwestii, choć będzie ciężko bo mam 60+
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co konkretnie dają te antenki?

Post autor: matek451 »

A ja mam 55, solidarność dojrzałych facetów zobowiązuje, pomogę.
ODPOWIEDZ