Internet z HotSpota

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
satman
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-10, 22:36
Lokalizacja: Miasto

Internet z HotSpota

Post autor: satman »

Czesto musze korzystac z darmowych hotspotów. Zazwyczaj wymagane jest zalogowanie sie do nich. Nie ma problemu, gdy trzeba sie zalogowac z laptopa lub telefonu i gdy sygnal jest wystarczajaco silny. Ale czesto jest za slaby. Chcialbym wtedy wspomóc się routerem (mam np TP Link 7210) ktory moge umiescic w odpowiednim miejscu, na zewnątrz. Ale co dalej? Chcialbym ustawic go jako client, podłaczyć do niego kablem inny router jako AP (mam np. Linksys WRT54GL z dd-wrt) i rozsylac tak odebrany i wzmocniony internet w moim otoczeniu. Ale to tak nie dziala: przede wszystkim trzeba jakos zalogowac sie do hotspota.
Jak to ogarnąć? Czy to w ogóle mozliwe? Ktoś to przerabial w praktyce?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z HotSpota

Post autor: wojteks »

Musisz mieć bezpośrednie połączenie z Tp-Linkiem żeby wejść w jego konfigurację, zalogować się do hotspota i dopiero potem podpinać dodatkowy router.
Nie pomagam na PW!
satman
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-10, 22:36
Lokalizacja: Miasto

Re: Internet z HotSpota

Post autor: satman »

Nie dziala w ten sposob :( Próbowałem tez na innych routerach ale tez bez powodzenia. Może jakieś inne pomysły? Może ktoś znajdzie troche czasu zeby przetestowac i rozwiazac problem?
ODPOWIEDZ