Światłowód od Nexery

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Witam.

Ktoś coś słyszał może o postępach Nexery w budowie światłowodów w ramach POPC w rejonie Płockim?

Mianowicie moja lokalizacja według planów POPC miała być przyłączona do końca 2021 roku do światłowodu. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nic jednak nie wskazuje aby coś się w tym temacie działo, a najbliższy lokal ze światłowodem jest 6km ode mnie w Płocku. Jak to rzeczywiście ma być za rok to bym sobie trzymał T-Mobile bez limitu na czas nieokreślony, a jak ta Nexera ma mieć wielkie opóźnienia to bym sobie rozważył zmianę dostawcy.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Zadzwon do urzedu gminy do wydziału inwestycji i tam sie czegoś dowiesz.Do wrzesnia maja byc podłaczone szkoły i zrobiona sieć szkieletowa.Jezeli jesteś po drodze to możesz być podłaczony do wrzesnia 2021r.Jezeli nie to pewnie zaczekasz troche dłużej.Na tą chwilę nie widać żeby cokolwiek gdzieś roblili w okolicy,choć widziałem z miesiac temu jak przeciagali swiatłowody z podoli na imielnice pod chodnikami:)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Gmina podała mi informacje że nie wiele wiedzą, i żeby pytać Nexery bo termin mają niby do 2022.
Na imielnicy ten światłowód też prędko nie powstanie, bo nie widać aby coś tam się działo.
Naajgorsze jest to że Nexera w kontakcie przez maila nie udziela żadnych informacji. Jest wielka cisza w tym temacie. Może być to rok czekania albo i 5 lat dla Gminy Słupno.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Mysle ze max 2 lata .Mam nadzieje że bedzie troche wczeniej.Telemedian kładzie tez kabel na uL Krolewskiej w Cekanowie i póxniej moze Miszewska? Myśle że Nexera będzie prędzej tak czy siak i wtedy duzy wybór operatorów.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Telemedian oferuje internet po kablu?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Baedzie oferował ,choc lista adresow bedzie mocno ograniczona i z ich budżetem nie wróże im sukcesu.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Ciekawi mnie ten wątek. Zobaczymy czy to faktycznie ruszy, tez lokalnie słyszałem plotkę na ten temat. W praktyce przejrzałem różne strony w internecie i oficjalnych informacji nt. Jak ten światłowód ma wyglądać to nie znalazłem. Myślę że prędzej od światłowodu Networks dołoży nam pasma na nadajniku na Miszewskiej i tyle z szybkiego internetu w przeciągu 2 lat następnych.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
pyt.pow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2020-10-05, 20:12

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: pyt.pow »

Podobno Nexera rozwija sieć w małych miejscowościach i na ogólnie pojętym "zadoopiu", ale u mnie olali i nie podjęli tematu jak im podałem lokalizację. Choć 200 metrów od mojego domu przy szosie jest ich "światełko".
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

W teorii rozwija, w praktyce u mnie w okolicy jest wielka cisza od długiego czasu. Coraz bardziej skłaniam się ku kontynuacji mobilnego internetu z Play lub T, bo nie wiem kiedy się doczekam tego światłowodu.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
pyt.pow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2020-10-05, 20:12

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: pyt.pow »

Wiadomo, jak nie ma innej możliwości to pozostaje tylko mobilny internet czy jakaś radiówka.

Koszt położenia światłowodu jest wysoki, żeby szybko i sprawnie rozwijali sieć musiałyby się skądś pojawić pieniądze. A z abonamentu to potrwa to wieki. W terenach mniej zaludnionych / trudniej dostępnych użytkownicy powinni uczestniczyć w kosztach infrastruktury... Ja chętnie bym zapłacił jednorazowo jakąś większą kwotę (nawet kilka tałzenów) by mieć na lata porządny, szybki i stabilny net. Ale znów problem - jedni będą chcieli, a inni nie.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

A ty nie byłeś nawet na ich mapce planowanych lokalizacji? Pominęli twój adres całkowicie w projekcie POPC?
U mnie po tygodniach maili nadal nie uzyskałem żadnych precyzyjnych informacji kiedy spodziewać się światłowodu.
Przez to jestem w punkcie zastanowienia się co robić z moim aktualnym internetem. W teorii według mapki Popc do grudnia przyszłego roku mam mieć światłowód, Gmina z kolei mówi bardziej o 2022, Nexera mówi że nie wiadomo ile to potrwa. Bałagan jest z tą instalacją światłowodów.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Trzeba czekac.Wiem ze w Bielsku wisi swiatłowód na słupach przy szkole na ulicy sierpeckiej.To samo w strone Sierpca w Goleszynie.Mam nadzieje ze do waacji bedzie cos widac w Słupnie i Cekanowie :)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Mój adres niby po wklepaniu na stronę UPC wyświetla "Już niedługo będziesz mógł korzystać z usług UPC! Właśnie rozszerzamy sieć w Twojej okolicy."
Tylko właśnie ciekawe co to oznacza, miesiąc, rok, 3 lata?
Dalej męczę Nexere mailami aby uzyskać jakieś informacje.
Podobno przy wjeździe do Cekanowa od strony Płocka ktoś kopał światłowód. Pytanie czy to była już Nexera czy jakaś firma poprowadziła prywatnie sobie od Petrotela czy tam kogoś innego. NS! w gminie Słupno leży i kwiczy ostatnio często, jeśli chodzi o nadajnik Miszewska.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

To Telemedian kopał.Maja swiatłowód na krolewskiej i mazowieckiej .U mnie play 500Gb limit i nad ranem miałem 393Mb/s na 60Mb/s .Szkoda ze tylko w nocy i nad ranem takie predkosci.Niestety do gry w ktora gram lte sie nie nadaje.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Telemedian nie chciał udzielić mi odpowiedzi jak to u nich wygląda, ale raczej do Spacerowej nie dotrą.
Ja również używam Playa do grania, tylko w 3G sobie przełączam i mam stabilne 50 pingu w League of Legends. T-Mobile i Orange w Słupnie do gier to nie porozumienie.
Swoją drogą podziwiam że 393 mb/s, ja max 200 na Playu miałem gdy podjechałem u nas pod kościół.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Mareckimt »

Komunikat w jednej z miejscowości:

NEXERA/IRIS
gutierez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-27, 11:03

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: gutierez »

Zaczynam się przekonywać do światłowodu. Wiele osób tutaj na forum pisze, że warto, ale też czytała moja żona na https://technologia-internetowa.pl/ o tych wszystkich plusach jakie wynikają z przejścia na internet światłowodowy. Czy są w ogóle jakies minusy? Muszę po nowym roku zmienić dostawcę internetu i tyle.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Wymęczyłem Nexerę o odpowiedź, i udzieli mi odpowiedzi że w mojej Gminie, "budowa światłowodu nie nastąpi szybciej niż 9 miesięcy".
Trochę szkoda, ale swoją drogą już nie opłaca mi się zawierać 2 letniej umowy na internet mobilny.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
mistalova
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-12-01, 19:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: mistalova »

Nie byłbym tego taki pewien. U mnie termin podłączenia (na mazurach) minął dwa miesiące temu, więc też męczyłem Nexerę i po którymś z kolei telefonie (na mejla nie udzielili mi żadnej konkretnej odpowiedzi) usłyszałem, że na bank nie jest to kwestia miesięcy, lecz prawdopodobnie lat, o ile się nie wycofają. Co ciekawe, na mazurach jeszcze nawet nigdzie nie zaczęli prac :(
Dlatego jednak podpisałem cyrograf na 2 lata w Play i mam ko(s)miczne 5-15 Mb/s ... :(((
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Ta informacja nie napawa mnie dobrą myślą.
Jesli mają się spóźnić to wolę aby powiedzieli mi o tym od razu i biorę sobie wtedy Playa 500GB. Ale póki co nadzieja że Nexera będzie u mnie szybko jest zbyt żywa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
darek.pisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-08, 20:41
Lokalizacja: Pisz

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: darek.pisz »

Mazury.
Uwaga Rusza Orange Światłowód na naszych terenach . Wiartel Wielki Las Uściany Stare
https://www.piszanin.pl/index.php?an.1,og.243274

Od 1 grudnia szukają chętnych.
To jest na sieci Nexery i te miejscowości są na ich mapie:
https://www.nexera.pl/pl/map
mistalova
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-12-01, 19:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: mistalova »

Owszem, Wiartel jest gotowy (nie wiem czy zgodnie z planem czy z lagiem), ale tych miejscowości, które są gotowe jest niewiele.
Niestety, ale ogólnie rzecz biorąc jakoś słabo to idzie dla Nexery :(
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Idzie im bardzo wolno to fakt. Termin na moją gminę mają do końca 2021 roku, aczkolwiek jakoś nie widzę aby przyłączyli kilka tysięcy adresów u nas tak szybko, tym bardziej że w obrębie kilku kilometrów wcale nie ma światłowodu. Chyba że dogadają się w Płocku z Petrotelem (lokalny dostawca własności Solorza) na kupno części infrastruktury, inaczej w kilka miesięcy tego nie zrobią.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Mi wójt powiedział ze do wrzesnie podłacza szkoły z terenu gminy.Byłem w Bielsku(20km od płocka ) i tam koło szkoły wisza juz swiatłowody na słupach przy szkole.Takze coś sie dzieje.To samo Goleszyn przed sierpcem (kable juz wisza).Po trasie na Grudziadz z Płocka wiekszosc miejscowosci jest juz okablowana ,wiec jestem dobrej mysli ze do koncaroku cos bedzie.Playa nie polecam do grania.Ostatnio jest tragedia.Gubi pakiety wieczorami i grac się nie da.
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

mistalova pisze:Nie byłbym tego taki pewien. U mnie termin podłączenia (na mazurach) minął dwa miesiące temu, więc też męczyłem Nexerę i po którymś z kolei telefonie (na mejla nie udzielili mi żadnej konkretnej odpowiedzi) usłyszałem, że na bank nie jest to kwestia miesięcy, lecz prawdopodobnie lat, o ile się nie wycofają. Co ciekawe, na mazurach jeszcze nawet nigdzie nie zaczęli prac :(
Dlatego jednak podpisałem cyrograf na 2 lata w Play i mam ko(s)miczne 5-15 Mb/s ... :(((
Sprawdz strone zanim zaczniesz pisac tekie brednie !!!2 miescowosc sprawdzona i cyk jest swiatło podłaczone Łaniewo . Może podzielisz sie numerem tel? Bo nigdzie do Nexery telefonu nie ma ...
mistalova
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-12-01, 19:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: mistalova »

Pisałem o Mazurach - miejscowości gdzie rozpoczęli prace można policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku z piłą motorową. Owszem, gdzieniegdzie widać już fiber na słupach, ale do uruchomienia jeszcze droga daleka. A numer dostałem od człowieka z Oranga, który z nimi współpracuje przy innym projekcie i nie jestem upoważniony żeby go publikować.

Ps. znalazłem te Łaniewo - tak jak myślałem, to nie Mazury tylko Warmia.
Ps2 a który operator dzierżawi łącze w Łaniewie od Nexery?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: matek451 »

Na słupach to sobie może światłowód wisieć, u mnie od 10 m-cy a Toya ma już ponad rok opóźnienia, życzę więc wam powodzenia z tą Nexerą.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

matek451 pisze:Na słupach to sobie może światłowód wisieć, u mnie od 10 m-cy a Toya ma już ponad rok opóźnienia, życzę więc wam powodzenia z tą Nexerą.
Próbowałeś pisać do Toyi i jakoś ugadać się co do warunków przyłączenia? Moja rodzina mieszkająca na osiedlu Górna w Łodzi w domku jednorodzinnym musiała trochę bawić się w prośby o światłowód do Toyi. W końcu udało im się, i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> 1 gb/s od nich.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

mistalova pisze:Pisałem o Mazurach - miejscowości gdzie rozpoczęli prace można policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku z piłą motorową. Owszem, gdzieniegdzie widać już fiber na słupach, ale do uruchomienia jeszcze droga daleka. A numer dostałem od człowieka z Oranga, który z nimi współpracuje przy innym projekcie i nie jestem upoważniony żeby go publikować.

Ps. znalazłem te Łaniewo - tak jak myślałem, to nie Mazury tylko Warmia.
Ps2 a który operator dzierżawi łącze w Łaniewie od Nexery?
Na Mazurach są juz miejscowosci gdzie mozna zamawiac usługe u operatorów jak np UPC czy Orange i pewnie innych takze bo Nexera ma umowy z większoscią.Wystarczy wejsc na strone Nexery i przelecieć po mapie i widać że coraz wiecej adresów jest oddawanych.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Ronifcb pisze:
mistalova pisze:Pisałem o Mazurach - miejscowości gdzie rozpoczęli prace można policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku z piłą motorową. Owszem, gdzieniegdzie widać już fiber na słupach, ale do uruchomienia jeszcze droga daleka. A numer dostałem od człowieka z Oranga, który z nimi współpracuje przy innym projekcie i nie jestem upoważniony żeby go publikować.

Ps. znalazłem te Łaniewo - tak jak myślałem, to nie Mazury tylko Warmia.
Ps2 a który operator dzierżawi łącze w Łaniewie od Nexery?
Na Mazurach są juz miejscowosci gdzie mozna zamawiac usługe u operatorów jak np UPC czy Orange i pewnie innych takze bo Nexera ma umowy z większoscią.Wystarczy wejsc na strone Nexery i przelecieć po mapie i widać że coraz wiecej adresów jest oddawanych.
Zobaczymy jak u nas. Najpierw muszą pewnie Płock podłączyć, później będziemy my. Mi Nexera mówiła że nie wcześniej niż 9 miesięcy dla Słupna. Bardzo bym chciał aby do końca przyszłego roku chodził światłowód u nas. O ile nie wyprowadzę się wcześniej.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ