Światłowód od Nexery

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Myśle ze pod Netią.Wpisz sobie w UPC dowolny adres gdzie juz jest swiatło na stronie Nexery i zobaczysz ceny:0 Mysle ze Netia bedzie miała najlepsze ceny.Z t mobile nie wiadomo bo trzeba łaczyc sie z konsultantem .Tazke onie tez na pewnmo kasuja cos extra.Na tą chwile najlepiej wychodzi RFC lub orange z tym ze routing we orange jest słaby.Natomiast t mobile podobno nie daje nawet adresu publicznego ,wiec to porazka po całości.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Faktycznie UPC najdroższe utrzymanie łącza. Orange też przeczytałem że w grach online na światłowodzie ma skoki pingu. T-Mobile tak jak mówisz, a Plus ma ponoć 15zł za utrzymanie łącza.
Dziś podpytałem znajomego i mówił że raczej na Słupnie Plus będzie hulał, ale Solorz pod swoją marką Petrotela ich będzie u nas sprzedawał bo mają routing z Płocka (też kijowy niestety czasami). Plus wypadnie wtedy najkorzystniej cenowo, a 1gb/s w Słupnie nie będzie i tak, u nas ma być do 600mb tylko, nie wiem jak reszta sieci Nexery.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrek31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-03-10, 13:01

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: piotrek31 »

Z mapy Nexery wynika, że w Płocku na osiedlu Imielnica jest planowana inwestycja tylko na połowie osiedla.
Czy ktoś ktoś może pomóc w zakresie kontaktu z wyżej wymienioną firmą celem wyjaśnienia sytuacji.
Niestety na ogólny adres mailowy podany na stronie firmy można pisać, ale na odpowiedź nie ma co liczyć.
Czuję się jakbym mieszkał w Polsce nawet nie B tylko C.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Musisz napisać do Nexery na: [email protected]
Aczkolwiek też zauważyłem że pół Imielnicy nie dostanie światłowodu. Najwyraźniej nie jest to przypadek czy też błąd, a stoi za tym jakieś większe utrudnienie.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

piotrek31 pisze:Z mapy Nexery wynika, że w Płocku na osiedlu Imielnica jest planowana inwestycja tylko na połowie osiedla.
Czy ktoś ktoś może pomóc w zakresie kontaktu z wyżej wymienioną firmą celem wyjaśnienia sytuacji.
Niestety na ogólny adres mailowy podany na stronie firmy można pisać, ale na odpowiedź nie ma co liczyć.
Czuję się jakbym mieszkał w Polsce nawet nie B tylko C.
Prawopodobnie mieszkasz w miejscu gdzie masz orange do 80Mb/s VDSL i dlatego w tym miejscu nie jest planowany swiatłowód.To samo jest w Borowiczkach i na innych osiedlach.Jak napiszesz do nich to spodziewaj sie odpowiedzi takiej jak kazdy inny czyli kopuj /wklej :) Nic nie wywalczysz niestety.
piotrek31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-03-10, 13:01

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: piotrek31 »

Niestety do Nexery na tego maila piszę już któryś raz i zero odpowiedzi. Pisałem też do polskacyfrowa.gov w tej sprawie na chwilę obecną też niczego dowiedzieć się nie można. Pytałem w Petrotelu czy przypadkiem oni nie planują inwestycji w tej części miasta - nie planują. Orange, Netia tak sama informacja.
Czyli nikt nic nie wie i na części osiedla będzie biała plama.
piotrek31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-03-10, 13:01

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: piotrek31 »

Niestety w tej części w której mieszkam realne (taką teraz posiadam) prędkości po łączach CU Orange to 2Mb/s ADSL. Nic więcej nie jest w stanie nikt mi zaoferować.
PS. Fakt 2Mb/s mieści się do 80Mb/s więc może jest to jakieś wytłumaczenie ;)
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Podaj ulice jak mozesz .Sprawdzałem Nowe Gulczewo bo chyba tam jest centrala orange pobudowana nie tak dawno temu i tam adresow ktore maja dostep do VDSL 80Mb/s nie ma uwzglednionych przy budowie światłowodow od Nexery.Np w Imielnicy na ulicy Sielskiej gdzie mieszkałem kilka lat jest orange do 10Mb/s i tam Swiatłowód jest zaplanowany.... Rozmawiałem z kims z UPC i powiedzieli mi ze adresy w Bielsku beda dostepne od 8kwietnia mimo ze na stronie Nexery sa juz na niebiesko i beda do wyboru 3 predkosci 300/600 i 1Gb/s
piotrek31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-03-10, 13:01

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: piotrek31 »

Teoretycznie na mojej ulicy Orzechowa - Orange oferuje prędkość do 10Mb/s. Niestety w praktyce nie była osiągalna i zrywało połączenia non-stop.
Przyjechał technik sprawdził linię i powiedział, że mogą zablokować na 2Mb/s i gwarantuje, że takie połączenie będzie stabilne. Większych prędkości przy tej centrali i tych kablach nie mam szans uzyskać. I tak mija już 8 lat.
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

To rzeczywiscie dziwne że połowe osiedla ominięto ,a np w Spłupnie gdzie jest VDSL do 80-Mb/s beda wieszać kable .Polska :szok:
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Znam ludzi z Orzechowej w Płocku. Podobno dramat z internetem, na tą chwilę jedynie Play tam działa jako tako.
Polecam napisać maila do Petrotela/Plusa. Solorz miał kłaść światłowód na imielnicy (poza programem POPC), więc zadzwonić do Petrotela i zapytać możesz jak to wygląda tam.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Z poł roku temu widziałem jak przeciagali kabel swiatłowodowy z podoli na imielnice w chodniku ,takze swiatlowod na pewno tam jest .Pytanie tylko czy beda cos robic dalej...
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

To raczej UPC albo Plus tam jest.
Akurat Imielnica i bez POPC by dostała światłowód prędzej czy później uważam, pareset metrów dosłownie do Volkswagena na Podolach sięgają zarówno Vectra, UPC i Plus. Więc któryś z nich na pewno puści usługi na imielnicy wkrótce.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrek31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-03-10, 13:01

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: piotrek31 »

Ten światłowód, który był przeciągany trochę więcej niż pół roku temu w stronę Imielnicy to tylko do monitoringu miejskiego na ulicy Morelowej.
Dzwoniłem i rozmawiałem z Petrotelem nie jeden raz już na ten temat. Ostatnio na początku tego roku.
Niestety odpowiedź jaką dostałem to już tradycja w temacie internetu w światłowodzie. Nikt nic nie wie i na pewno nie w tym roku.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: krychxagg »

Niestety odkąd Plus przejął Petrotela to sam Petrotel nie ma wiele do gadania, a Solorz decyduje. Aczkolwiek najprędzej spodziewałbym się ich albo UPC na imielnicy. Wątpię że zostawią tak dużą część przy samym mieście bez światłowodu.
Swoją drogą winne jest miasto Płock same, bo po drugiej strony ulicy Gmina Słupno pomogła przez Gulczewo rozprowadzić ładnie VDSL do 80mb.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
mistalova
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-12-01, 19:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: mistalova »

Przyznaję, że Nexera ostro przyśpieszyła prace. Widać już coraz częściej fiber na słupach w moich okolicach (mazury), nie tylko po wsiach, ale też i po miastach. W sumie mnie trzyma jeszcze umowa z operatorem LTE, ale pewnie zacznie spadać obciążenie BTSów. Może wreszcie przekroczę magiczne 20 Mb/s :)
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

W okolicach Płocka tez juz w kilku miejscach zaczyna cos się dziać.Szkoda ze nie ma dokladnego harmoogramu .Wtedy by mozna okreslic mniej wiecej kiedy bedzie u kogo światłowód.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Mareckimt »

Czy tak właśnie wyglądają zakończenia światłowodu przed odbiorcami?
Światłowód (1).JPG
Światłowód (2).JPG
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: wojteks »

Mniej więcej.
Nie pomagam na PW!
derant
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-05-09, 21:03

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: derant »

Wie ktoś może czy Nexera podłącza też adresy których nie ma na mapie np. 200-300m od ostatniego podłączonego domu?
Ronifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2020-02-07, 14:34

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: Ronifcb »

Raczej nie .Dopiero trzeba czekać na kolejne projekty.Maja terminy i raczej będą się trzymać tego co jest na mapie .
lokus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-31, 16:29

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: lokus2 »

Jak to jest z tą nexerą że jak podłączają od słupa te skrzynki do domu i kabel to nie robią tego po kolei tylko losowe domy, a potem nic się nie dzieję przez dłuższy czas nie ma już ich ze 3 tygodnie. A skrzynki są może na 10 domach.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: wojteks »

Pytaj nexerę.
Nie pomagam na PW!
lokus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-31, 16:29

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: lokus2 »

Pytając ich dostajesz cały czas tą samo formułkę, bardziej ciekawiło mnie jak to wyglądało u kogoś co te prace już zostały wykonane.
advokat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-16, 21:28
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: advokat »

Mam skrzynkę nexery przy samym płocie, a budynku na ich mapie brak. Zaindeksowanie budynku nie jest takie łatwe. Byłem w Orange i od 2 miesięcy zero reakcji. Obecnie przedstawiciel UPC zbierał zamówienia na montaż końcowy. Zobowiązał się powalczyć z Nexerą, aby doindeksować budynek - o ile pozwolą na to warunki techniczne.
Trochę przykro się to słucha - bo skoro skrzynka jest pół metra od granicy działki to trudno mi zrozumieć czemu miałoby się nie dać. W najgorszym wypadku pozostanie mi opcja dogadania się z sąsiadem na łącze 600 mb na spółkę i przeciągnięcie kabla od domu do domu. I to jest właśnie cyfryzacja w wydaniu krajowym. Chciałby się człowiek podłączyć, ale zawsze jakieś problemy.
_7G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-10-14, 16:59

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: _7G_ »

Przyglądam się Nexerze od dwóch lat, u mnie dopiero teraz realizują połączenia domów położonych przy samej szosie. Kiedy dotrą w głąb do dalszych posesji nikt tego nie wie. Ogólnie firmy (Nexera i podobne) się nie spieszą, jakby nie chciały zarobić. Moim zdaniem ceny abonamentów (i instalacji) mają super, biorąc pod uwagę, że rozprowadzają infrastrukturę na terenach wiejskich, ale postępy w powiększaniu liczby odbiorców wypadają słabiutko :(
laxanag
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-01-05, 15:10

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: laxanag »

Czy macie jakieś wieści odnośnie tego jak posuwają się prace? Jakieś konretne terminy, może operatorzy próbujący łapać pierwszych klientów?
lokus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-31, 16:29

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: lokus2 »

laxanag pisze:Czy macie jakieś wieści odnośnie tego jak posuwają się prace? Jakieś konretne terminy, może operatorzy próbujący łapać pierwszych klientów?
Ja jak tu pisałem to nikt nie odpisał, tylko jakiś typ żeby pytać nexery co jest nie możliwe, a co do prac u mnie już światłowód podłączony, a okoliczne miejscowości też, także szybko to nagle im poszło :)
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: pirotechnik1212 »

lokus2, korzystasz już z oferty jakiegoś operatora na światłowodzie nexery? Tak z ciekawości, w jakim regionie mieszkasz?
lokus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-31, 16:29

Re: Światłowód od Nexery

Post autor: lokus2 »

pirotechnik1212 pisze:lokus2, korzystasz już z oferty jakiegoś operatora na światłowodzie nexery? Tak z ciekawości, w jakim regionie mieszkasz?
Tak korzystam z UPC i jak naraźie od 3 miesięcy żadnych awarii, mam pakiet 600/100 i, jest nawet ponad te wartości, mieszkam w Warmińsko-Mazurskim powiat piski
ODPOWIEDZ