Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
imbryk82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-30, 12:48

Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Post autor: imbryk82 »

Cześć,

Jestem laikiem więc na wstępie proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję, że trafiłem dobrze :)

-> Internet T-Mobile bezprzewodowy
-> Router Huawei B525s-23a
-> Problem: brak możliwości dzierżawy IP urządzenia (raspberry pi4) na stałe. To powoduje, że co jakiś czas rozłącza mi malinkę. Jest to uciążliwe, gdyż służy mi ona jako transport do mojego systemu audio

Czy jest opcja żeby obejść ograniczenia tego routera? Chciałbym uniknąć kupna nowego. Być może jakaś zmiana softu lub coś jeszcze innego? Czy jest to w ogóle możliwe i czy osoba zielona w temacie - tj. ja - jest w stanie to ogarnąć?

Z góry dziękuję za pomoc
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Post autor: key »

Jesli serwer DHCP nie daje na tym routerze nie ma mozliwosci przypisania IP do MACa raspberry (funkcja ta jest to zalezna od zainstalowanego GUI), to mozesz skonfigurowac to IP statycznie na raspberry, zwroc tylko uwage zeby bylo poza zakresem IP ktory jest przydzielany przez DHCP serwer na routerze.
Nie pomagam na PW.
imbryk82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-30, 12:48

Re: Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Post autor: imbryk82 »

Czyli - jak dobrze rozumiem - jeśli zakres IP w DHCP jest np. od 100 do 200 (po ostatniej kropce adresu IP), to jeśli na malince przydzielę jej stałe IP np. xxx.xxx.x.201 to router nie zmieni mi już tego IP po upływie jakiegoś czasu?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Post autor: key »

Dokladnie tak to dziala.

Oczywiscie oprocz IP musisz jeszcze wpisac maske (zazwyczaj jest to 255.255.255.0) oraz IP routera w punkcie "standart gateway".
Nie pomagam na PW.
imbryk82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-30, 12:48

Re: Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Post autor: imbryk82 »

Czyli takie to proste było... No nic, będę sprawdzał.Mam nadzieję, że działa :)

Dziękuję za pomoc
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B525s 23a brak dzierżawy IP

Post autor: key »

Musi - te dane dostaje raspberry podczas konfiguracji poprzez DHCP.

Gdyby nie dzialalo, to sprawdz jeszcze ustawienia DNS-Serwera - powininen byc na IP Twojego routera i/lub na 8.8.8.8
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ