Problem ze skaczącym pingiem T-Mobile LTE

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FireFrog
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-11, 22:50

Problem ze skaczącym pingiem T-Mobile LTE

Post autor: FireFrog »

Witam, zakupiłem internet w T-mobile oraz router huawei b818. Internet ma służyć do gier wieczorem/nocą więc raczej bez większych przeciążeń. Problem jaki mam to najzwyklejsze skoki pingu. 40ms - 400ms. Zastanawiam się nad zakupem anteny zewnętrznej natomiast nie mogę jej przymocować do balkonu. Jedynie co w chodzi w grę wklejam w linku - http://antenydomodemu.pl/crc9/49-antena ... c9ts9.html i pytanie czy takie coś ma wgl sens?

Lokalizacja - Lednica Górna
Operator - Tmobile
Router - Huawei B818 (4G 3Prime)

Po zakupie komputer był w innym pokoju i na częstotliwości 1800mhz nie było lagów ani skoków pingu. Router jest połączony oczywiście kablem do komputera.

Najlepsze połącznie jest na 800Mhz
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Problem ze skaczącym pingiem T-Mobile LTE

Post autor: krychxagg »

W takiej lokalizacji antena zewnętrzna to podstawa. Sygnał i SINR masz bardzo słaby. To co podesłałeś jest do niczego, polecam Cybertecha 17dBi. Zamontuj w jak najwyższym punkcie, ale też najlepiej żeby kable miały max 5-7 metrów aby nie tracić sygnału. Wtedy próbuj agregacji 3/4 pasm w zależności jakiego BTS złapiesz. Bez anteny zewnętrznej nie będzie dobrego internetu, a LTE 800 to żaden internet. U mnie na 1800+2100 z SINR w okolicach 18db mam w LoL stałe 50-53 pingu w T-Mobile. Wszystko jest kwestią złapani dobrego sygnału odpowiednio montując antenę w najlepszym punkcie.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
_cheetah_

Re: Problem ze skaczącym pingiem T-Mobile LTE

Post autor: _cheetah_ »

FireFrog pisze:Zastanawiam się nad zakupem anteny zewnętrznej natomiast nie mogę jej przymocować do balkonu. Jedynie co w chodzi w grę wklejam w linku - http://antenydomodemu.pl/crc9/49-antena ... c9ts9.html i pytanie czy takie coś ma wgl sens?
A gdzie chciałbyś tę (albo inną) antenę postawić, skoro balkon odpada? Widoczność na maszt w miejscu anteny by była?

Ogólnie, jak już @krychxagg napisał - bardzo słabe sygnały, zwłaszcza SINR. Ciężka sprawa.

Przy grach pracujesz na jednym paśmie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem ze skaczącym pingiem T-Mobile LTE

Post autor: wojteks »

Ta antena to klasyczny przykład elektrośmiecia, zysk to marzenie, cienkie kable tłumiące, to wyrób antenopodobny do zarabiania pieniędzy na naiwnych.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ