SE G502 (dla nudzących się)

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tukidydes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 04:18
Lokalizacja: Konin

SE G502 (dla nudzących się)

Post autor: tukidydes »

<<Akcja toczy się w pewnym miejscu, gdzie nie dochodzą kable tp, gdzie nie ma zasięgu CDMA, a o EDGU komórkowym można pomarzyć, a więc w skrócie: to środek Polski...>>
-Ekhem, panie kapitanie Twardogłowy, mamy gościa... - powiedział mały, wręcz kurduplowaty wojskowy.
-Jaki diabeł wpadł na pomysł odwiedzenia mnie w moim forcie o tak późnej porze??? - odpowiedział donośnym głosem dowódca Fortu Zapupie.
-Panie kapitanie to jakaś mała dziewczynka. Mówi, że zgubiła się w lesie... Myślę, jednak, że jest szpiegiem zza kurtyny – nosi dziwny czerwony płaszcz... - odpowiedział podwładny, śliniąc się nie miłosiernie.
-Masztalski, mówiłem wam tysiąc razy- jeżeli to zza wschodniej granicy to nasi przyjaciele, a jeżeli to ktoś z zachodu to wrogowie, zrozumiano? Możecie to powtórzyć?
-Jeże...
-Dobra i tak jesteście kretynami i idiotami Masztalski... Wprowadźcie tą dziewczynkę... - odpowiedział kapitan.
<<Masztalski daje wyraźny znak osobie w drzwiach. Ta podchodzi do dwóch ułanów – zaczyna się rozmowa:>>
-Witajcie towarzyszu Twardogłowy, jestem sierżant Natasza Czerwnokapturnyja. Przybywam do was z ważną misją – otóż mam od was odebrać pewnego kota w butach co zwie się Alikiem. Macie go? - spytała groźnie czerwonoarmistka.
-Tak oczywiście, gdzieś tu zżerał gumoleum z głodu... - odpowiedział kapitan.
-Ależ panie kapitanie, Alika zjadł tydzień temu szalony wilk, który myślał że jest kopciuszkiem i.... - wtrącił Masztalski.
-MASZTALSKI! Mówiłem wam, że jesteście głupcem, idiotą i kretynem???
-...
-Zamknij się lepiej i nie myśl...
-Towarzyszu kapitanie, muszę zatelefonować do centrali i o tym powiadomić.. Ale najpierw skorzystam z waszego tego, no....tronu. Potrzymajcie moją komórkę na chwilę.... - stwierdziła dziewczynka i wypruła niczym stinger z wyrzutni.
<<Niespodziewany gość zza Buga odchodzi. Kapitan Twardogłowy zarządza szybką naradę...>>
-Masztalski, musimy coś zrobić aby nie zadzwoniła do centrali, bo nas powieszą za jajca! Chcecie być powieszeni za jajca???
-....
-Morda w kubeł Masztalski. Musimy coś wykombinować, albo będziecie wisieć jeszcze za mnie... Masztalski, wyjątkowo, dostajecie pozwolenie na myślenie. - odparł kapitan
-Możemy zrobić coś z tym telefonem.
-Masztalski, mówiłem ci już jaki jestem genialny! Zrobimy coś z tym telefonem – oczywiście według reguł wojskowych. Jak cie Masztalski uczyłem? Po pierwsze poznaj wroga! A więc co to jest???
-Panie kapitanie, to Sony-Ericsson G502 z aparatem 2 Mpix.
-Skąd to wiecie?
-Pisze na obudowie, panie kapitanie...
-Dobra Masztalski, zobaczcie co gugle mówi o nim..
-A więc posiada wyświetlacz 2 calowy o rozdzielczości 240 x 320. Pamięć wewnętrzna to 32mb, ale jeżeli komuś nie mieszczą się por... gry i zdjęcia może skorzystać z kart pamięci Memory Stick Micro, których złącze znajduje się obok baterii. Telefon ten ma także książkę na 1000 kontaktów...
-MASZTALSKI, prędzej!!!
-Dobrze, panie kapitanie... A więc, posiada wszelkie duperele – od radyjka, budziku i (dobrej) przeglądarki aż po stoper i odtwarzacz mp3. Brak w nim normalnego dżojstika i irdy, za to jest bluetooth... Podobno robi bardzo ładne zdjęcia... Oczywiście telefon ma HSDPA z prędkością maksymalną 3,6Mb/s oraz edgem/gprsem class 10. Ma stabilne połączenie, choć po dłuższym użytkowaniu (4-6h) zaczyna się rozłączać... Ponadto telefonik ten posiada bardzo przejrzyste menu i można go ładować przez połączenie kablem z portem USB np. komputera. Wadami są niewymienne obudowy, brak dołączonej karty pamięci, brak złącza na zewnętrzną antenę. Telefon lubi gubić kreski (ale dalej jest stabilny) i bardzo szybko nagrzewa się bateria... A wszystko to w zgrabnej, czarnej, solidnej obudowie... Cena w sklepie Vobis w „Ferrrio” Stare Miasto – 499zł.
-Dobra, Masztalski i tak jesteście kretynami. Zrobimy to po Ziobrowemu. Przynieś młot...
<<Nagle do pokoju weszła pani sierżant. Gdy zobaczyła co zostało się z jej telefonu, wpadła w szał i....>

W TYM MIEJSCU, ZGODNIE Z USTAWĄ O OGRANICZENIU DOSTĘPU DO MATERIAŁÓW O WYSOKIEJ BRUTALNOŚCI, JESTEŚMY ZMUSZENI PRZERWAĆ OPOWIEŚĆ. WSZYSTKIM CIEKAWSKIM DALSZYCH LOSÓW CHCIELIŚMY TYLKO POWIEDZIEĆ, ŻE ATAK NA WTC BYŁ NICZYM W PORÓWNANIU Z TYM CO SIĘ STAŁO Z FORTEM KAP. TWARDOGLOWEGO. ZE WZGLĘDU NA EKOLOGÓW INFORMUJEMY TAKŻE, ŻE ŻADNE ZWIERZE NIE UCIERPIAŁO – KOT ALIK ZOSTAŁ ZWRÓCONY W POSTACI PAWIA, A WILK ZOSTAŁ ULECZONY WODĄ OJCA DYREKTORA.




PS. Fotki później...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: SE G502 (dla nudzących się)

Post autor: bob »

Bardzo oryginalne. :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: SE G502 (dla nudzących się)

Post autor: zDaleKi »

Charakter tego opowiadania, bo tak to chyba można nazwać pasuje bardziej do HP i tam to przenoszę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ