Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

Witajcie.
Czy według was aktualna sytuacja z brakami punktów dostępowych do normalnego internetu np. Neostrady, Netii, Cyfrowego Polsatu się kiedyś skończy?
Aktualnie u mnie na wsi jest możliwość wzięcia tylko mobilnego internetu typu Orange, Iplus- Czyli lekko mówiąc nic ciekawego.
Podobno pod koniec roku ma być w mojej gminie dostępny internet szerokopasmowy o maksymalnej przepustowości 2 Mb/s- Czyli będę mógł normalnie surfować po necie.
Aktualnie mam Orange Freedom Pro, i.. Limit transferu danych 3 GB w jeden dzień no góra dwa dni przepuszczę, po mimo tego ze nic nie pobieram tylko przeglądam strony WWW i siedzę na Gadu-Gadu.
Co wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: Patryk »

dawidek9993 pisze:Limit transferu danych 3 GB w jeden dzień no góra dwa dni przepuszczę, po mimo tego ze nic nie pobieram tylko przeglądam strony WWW i siedzę na Gadu-Gadu.
Co wy o tym sądzicie?
Sądzimy, że to prowokacja.
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

Nie, to nie prowokacja.
Jak nie raz nie śpię 24 Godziny to limit uleci.
Wszystko co robie, to przeglądam strony.
Aktualnie nie spałem całą noc, to cały czas przy necie siedziałem.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: Yanusz »

To było wziąć opcję 10GB to by Ci wystarczyło na tydzień.. :zdziwko:

3GB w dwa dni to by można było wykorzystać siedząc po parę parę godzin na youtube i oglądać filmiki w HD lub 380p.
Ja niedawno miałem wolne i siedziałem cały dzień właśnie żeby zobaczyć ile transferu mi zeżre. Nie wchodziłem na YT, nie ściągałem mp3 ani innych plików, wyłączyłem aktualizacje programów. Przez 12 godzin wykorzystałem ok 170MB. Więc nie wiem, czy robisz sobie jaja czy co, ale na samym przeglądaniu stron nie da się wykorzystać 3GB w 2 dni. Nawet, jeśli założyć, że połowa przeglądanych przez Ciebie stron byłaby zrobiona we flashu.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

Na YT nigdy nie oglądałem filmów w HD, ogólnie to nie raz oglądam jeden teledysk (Nie w HD), ale bardzo rzadko.
Wysyłam skrypty na serwer, ale nie możliwością jest, aby po wysłaniu około 5 skryptów po 10 MB plus to YT oraz przeglądanie stron i 3 GB by mi poszło.
Pobieram te potrzebne rzeczy, czyli tylko antywirusa bo inne rzeczy typu GG mam na drugiej partycji.
2 dni po odnowieniu transferu i już mi prędkość zwalnia= Transfer wykorzystany.
Mogę pobrać też jakiś program, który sprawdza ile przesłałem/odebrałem danych i pokazać wam ile w ciągu dwóch dni przesłałem.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: Yanusz »

Pobierz program, który monitoruje sieć. Być może masz jakiegoś wirusa, który powoduje wzmożony ruch w sieci.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

Wątpię by był to wirus.
Reinstalacje systemu robię często, więc nie możliwe aby po formatowaniu coś zostało plus mam antywirusa Nod 32.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: key »

dawidek9993 pisze: nie możliwością jest, aby po wysłaniu około 5 skryptów po 10 MB plus to YT oraz przeglądanie stron i 3 GB by mi poszło.
To nie jest mozliwe.
Mogę pobrać też jakiś program, który sprawdza ile przesłałem/odebrałem danych i pokazać wam ile w ciągu dwóch dni przesłałem.
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a>
Nie pomagam na PW.
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

Ok, to odrazu po odnowieniu transferu odpalam ten program i zobaczę ile pójdzie GB w te 2 dni.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: Jaco »

dawidek9993 pisze:Aktualnie mam Orange Freedom Pro, i.. Limit transferu danych 3 GB w jeden dzień no góra dwa dni przepuszczę, po mimo tego ze nic nie pobieram tylko przeglądam strony WWW i siedzę na Gadu-Gadu.
Gdy startowałem w necie bezprzewodowym z BC miałem 2GB transferu i wystarczało spokojnie na miesiąc. Przyznam że na EDGE nie można było poszaleć jak na twoim z Orange. Do tego telefon Nokia 6230 jako modem i BT.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: jarek999 »

BC miałem 2GB transferu.Przyznam że na EDGE nie można było poszaleć jak na twoim z Orange.
Do takich prędkości taki limit miał sens.Używałem iplusa 5-6lat temu i miałem limit 1GB-wystarczało to na 20dni, jako modem służył SE K-800 prędkości w praktyce średni EDGE.Dziś używanie takiego dostępu jako łącza głównego z limitem mniejszym niż 10GB jest koszmarem korzystania z sieci, chociaż do tych 3GB gdyby były darmowe noce. Sprawdź Nordisk-Plus czy nie ma u Ciebie zasięgu CDMA? :cwaniak:
jareq
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

No ja korzystam bardzo intensywnie z internetu tzn. Często nie mogę spać to siedzę w nocy a nie raz chce iść normalnie spać to nie śpię około 24 godziny, a zwykle siedzę na GG oraz przy przeglądaniu stron WWW w tym czasie.
Cóz.. Przynajmniej mam pewność, ze przy Orangutanach nie złapie żadnego wirusa, bo nic nie mogę pobierać po przekroczeniu transferu, a korzystam z zaufanych stron typu http://zapytaj.onet.pl itd.
Orange Freedom Pro dostarcza niezapomnianej rozrywki, to jest lepsze niż szkoła przetrwania..
A już pomijając temat Orangutanów.
Czy słyszeliście może, ze w jakiejś mniejszej wsi takiej jak moja (Uniejów pow. poddębicki, woj, Łódzkie) została rozbudowana infrastruktura, to tego stopnia, ze można mieć internet szerokopasmowy typu Neostrada, czy to się jakoś rozwija, czy raczej siedzi w miejscu a kasa z UE przepada?
I czy zgłaszanie zapotrzebowania na internet coś w ogóle daje, czy biorą to na poważnie, czy raczej mają gdzieś?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: key »

dawidek9993 pisze:No ja korzystam bardzo intensywnie z internetu
dawidek9993 pisze:siedzę na GG oraz przy przeglądaniu stron WWW
To nie jest intensywne korzystanie z internetu. GG to maly transfer, WWW tez (chyba ze masz serwisy w flashu). Jesli nie leci jakies radio internetowe w tle, kumple nie przesylaja ci obrazkow, nie sciagasz filmow/gier ani nie ogladasz youtube, to na miesiac spokojnie wystarcza 200..300 MB.
Nie pomagam na PW.
dawidek9993
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-25, 10:23
Lokalizacja: UNW

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: dawidek9993 »

To czemu internet mi drastycznie zwalnia zwykle po dwóch dniach?
Przecież takie zwolnienie prędkość oznacza, ze wyczerpałem to 3 GB.
Gier nie pobieram, bo wole nie pobierać rzeczy, które mają powyżej 20-50 MB.
Raz pobierałem Linux Ubuntu po przekroczeniu transferu, pobierał się dokładnie 2 dni i 16 godzin- Już nigdy nie chce pobierać przy ograniczonym transferze.
Radia nie słucham- Mam 16 piosenek z albumu Dabl Blast, pobrałem legalnie, bo album był jedynie w celach promocyjnych wypuszczony do netu.
Filmów.. Nie śmiałbym pobierać czegoś, co zwykle ma po 300 MB.
YouTube... Jak już mówiłem, kilka razy obejrzę teledysk i starczy mi YouTube.
Ostatnio zmieniony 2011-09-09, 14:17 przez dawidek9993, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: jarek999 »

Tak 200-300MB to ci wystarczy jak będziesz wchodził na takie strony www jak bez-kabli.pl .Tu masz wykres real z 5dni na routerze-www + tel. IP, użycie ok. 8h dziennie (2011-09-09 to 2011-08-11)
Down 1.29 GB
Up 1.11 GB
Total 2.40 GB
WAN每週流量
日期 下載 上傳 合計
2011-09-10 (Sat)
2011-09-04 (Sun) 1.35 GB 1.14 GB 2.50 GB ;)
jareq
Awatar użytkownika
mroz03
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2010-05-05, 14:13
Lokalizacja: C-ów

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: mroz03 »

Nie rozumiem waszego zdziwienia? 2GB można wykorzystać bez żadnego problemu w jeden dzień w swobodnym korzystaniu z wszystkich dobrodziejstw sieci. Samo przeglądanie stron typu demoty zżera sporo mega.
Internet mobilny to moja pasja :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy według was aktualna sytuacja z internetem się poprawi?

Post autor: YaHooo »

mroz03 pisze:Nie rozumiem waszego zdziwienia?
Bo jeśli się wie, że intensywnie się korzysta z internetu i na samych demotach się robi 2GB dziennie, a bierze się internet z limitem 10GB na miesiąc to chyba coś nie tak, prawda? A potem tacy ludzie przychodzą na forum i płaczą jaki to jest internet zły i beznadziejny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ