Ekofaktura.

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EmTeeDee

Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Dziś zamiast rachunku za CDMA dostałem pismo w którym pisze że ''uzyskaliśmy Państwa zgodę na wysyłkę faktury Orange drogą elektroniczną'' :gwiazdki: no i nie wiem o co biega ;) żadnej zgody nikomu nie dawałem-a mało tego w styczniu będę żegnał się z Orange-więc mi ''takie ułatwienie'' nie jest potrzebne.I teraz co ja mam z tym zrobić? zawsze miałem termin płatności do 24go-więc jak mam teraz zapłacić? jak nie posiadam konta-zawsze płaciłem gotówką :D
Pisze tu również , że jak chcę zrezygnować z tej eko faktury to mogę wysłać sms o treści blablabla ;) tylko jak ja mam zapłacić za ten miesiąc? jak dziś jest już 21 :cry:
Awatar użytkownika
zefel
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2010-12-26, 14:41
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ekofaktura.

Post autor: zefel »

Na majla posłali ci na pewno plik z fakturą dlatego to jest efaktura wystarczy wydrukowac lub wypisac kwitek w banku.
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ekofaktura.

Post autor: bdkacz »

Logujesz się do Orange online, potem włazisz w płatności, podajesz kod abonencki, potem historia i ściągasz pdf'a z fakturką,drukujesz i idziesz zapłacić :)
Ostatnio zmieniony 2011-09-21, 18:52 przez bdkacz, łącznie zmieniany 1 raz.
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Faktycznie - bardzo to proste-a po ile są drukarki?! :dobani:
Awatar użytkownika
Luzbrym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-18, 14:51
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ekofaktura.

Post autor: Luzbrym »

Mam to samo. Orange chyba sobie leci w kulki. Od razu wysłałem smsa pod podany na liście od orange nr by anulować ten bubel. Nie mam zamiaru tracić tuszu w drukarce na drukowanie faktury. Niech ten gigant finansowy sam wysyła faktury i płaci za ich druk. Rozważałem taką możliwość ale nic nie aktywowałem. Orange lipą się robi straszną.
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Ja także wysłałem sms - jutro zajdę do salonu nich mi wydrukują :cfaniak: To ja mam narażać się na koszta i produkować makulaturę :zdziwko: albo tracić czas na stanie w banku-zawsze płaciłem w salonie albo na poczcie,konta nie mam(miałem) i nie zamierzam mieć ;)
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ekofaktura.

Post autor: bdkacz »

Ludzie jak Wy funkcjonujecie bez kont bankowych ? :) Poza tym za ekofakturę jest rabat całe 1,5zł na abo ;)
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Nie każdy mieszka w wielkim mieście ;) kiedyś w jednej firmie przelewali pobory na konto.teraz nie- to czy jest sens iść do banku i samemu wpłacać,aby np. korzystać z karty? Mi starcza od 1go do 1go więc dlaczego bank ma obracać moją kasą i jeszcze pobierać za prowadzenie konta :zdziwko: wolę kasę trzymać w skarpecie ;) z bankomatu nigdy nie pobierałem , a kartą może płaciłem z 3razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura.

Post autor: Jaco »

Ja dostaję tylko SMS z kosztem do zapłacenia i numerem faktury. Loguję się na swoje konto bankowe i płacę przez internet rachuneczek. Opłatę za tę usługę mam 0,50gr.

[ Dodano: 2011-09-21, 20:10 ]
EmTeeDee pisze:Nie każdy mieszka w wielkim mieście
Człowieku czy trzeba mieszkać w mieście aby mieć konto :rotfl:
EmTeeDee pisze:to czy jest sens iść do banku i samemu wpłacać,aby np. korzystać z karty?
Bankomaty są jeszcze lub poczta.
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Jaco pisze:płacę przez internet rachuneczek
Takie rzeczy to tylko w Erze ;) na tym beznadziejnym CDMA to nie raz jajko można znieść tak ładują się strony :hyhy: Najbardziej mnie wkurza to ciągłe odkręcanie/przykręcanie anteny- no ale według BOK u mnie awarie BTS nie występują :dobani:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura.

Post autor: Jaco »

EmTeeDee pisze:Takie rzeczy to tylko w Erze
Ery już nie ma i nie będzie. :P
EmTeeDee pisze:na tym beznadziejnym CDMA to nie raz jajko można znieść tak ładują się strony
Testowałem u mnie w domu i chodziło super więc nie wiem w czym problem :cwaniak:
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Jaco pisze:Bankomaty są jeszcze lub poczta.
Owszem-ale po co? chcę coś kupić sięgam do skarpety ;) A na poczcie siedzi taka starsza pani i jak opłacam rachunki to mało mnie krew nie zaleje-tak ta miła pani szybko klika :rotfl: Kiedyś bez komputerów było jakoś prościej/łatwiej. :D

[ Dodano: 2011-09-21, 20:17 ]
Jaco pisze:Testowałem u mnie w domu i chodziło supe
ja testuję 3rok i też chodziło kiedyś lepiej :cfaniak:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura.

Post autor: Jaco »

EmTeeDee pisze:A na poczcie siedzi taka starsza pani i jak opłacam rachunki to mało mnie krew nie zaleje-tak ta miła pani szybko klika
Ja chodzę tylko po kasę. Jak już pisałem wszystkie rachunki płace przez neta. :cfaniak:
EmTeeDee pisze:Kiedyś bez komputerów było jakoś prościej/łatwiej.
Moim skromnym zdaniem teraz jest lepiej. Leje na zewnątrz a ty musisz pójść zapłacić a ja siądę do laptopa i w 5 minut zapłacę wszystko. :cwaniak:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Ekofaktura.

Post autor: Patryk »

EmTeeDee pisze:Nie każdy mieszka w wielkim mieście
Ja mieszkam na wsi i nawet dwa bankomaty mam (co prawda od trzech lat dopiero) a w połowie sklepów można kartą płacić, więc co to ma do rzeczy...

[ Dodano: 2011-09-21, 20:24 ]
EmTeeDee pisze:A na poczcie siedzi taka starsza pani i jak opłacam rachunki to mało mnie krew nie zaleje
A mnie zalewa jak stoję w kolejce z ważniejszą sprawą (tym, czym poczta ma się zajmować przede wszystkim) a mam przed sobą sznureczek ludzi płacących po kilka faktur, w tym także firmowych.
Że też nie szkoda im kasy na prowizje i czasu na kolejki :]

[ Dodano: 2011-09-21, 20:25 ]
Jaco pisze:a ja siądę do laptopa i w 5 minut zapłacę wszystko
Albo płaci się samo i nie trzeba o terminach pamiętać.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura.

Post autor: Jaco »

Patryk pisze:mieszkam na wsi i nawet dwa bankomaty mam
Ja też ale u nas dopiero jeden rok temu otworzyli. Nie mojego banku ale jest.
Patryk pisze:A mnie zalewa jak stoję w kolejce z ważniejszą sprawą (tym, czym poczta ma się zajmować przede wszystkim) a mam przed sobą sznureczek ludzi płacących po kilka faktur, w tym także firmowych.
Z tym zgadzam się w 100% bo u mnie też takie rzeczy mają miejsce. :dobani:
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Patryk pisze:połowie sklepów można kartą płacić,
ja do najbliższego sklepu mam 5km. :hyhy:
Jaco pisze:musisz pójść
jadę samochodem-to tylko 20km. i jak pada to mam parasol :D
No cóż nie każdemu są potrzebne jakieś nowinki itp.są ludzie którzy obywają się np.bez internetu-nawet ja jestem ''w sieci'' dopiero 4lata :hyhy:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura.

Post autor: Jaco »

Patryk pisze:Albo płaci się samo i nie trzeba o terminach pamiętać.
Tak , zgadza się ale to wówczas więcej kosztuje w moim banku. Jak płacę sam to mam zniżkę ;)

[ Dodano: 2011-09-21, 20:29 ]
EmTeeDee pisze:jadę samochodem-to tylko 20km.
Paliwo kosztuje :hyhy:
EmTeeDee pisze:są ludzie którzy obywają się np.bez internetu-nawet ja jestem ''w sieci'' dopiero 4lata
Ja 6 :P
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ekofaktura.

Post autor: bdkacz »

Jaco pisze:
Patryk pisze:Albo płaci się samo i nie trzeba o terminach pamiętać.
Tak , zgadza się ale to wówczas więcej kosztuje w moim banku. Jak płacę sam to mam zniżkę ;)
Zależy od banku :) Są takie gdzie polecenie zapłaty jest za free,reklamy robił nie będę:)
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Jaco pisze:Paliwo kosztuje
Mam diesla ;) a i tak codziennie jestem w miasteczku , gdzie pracuję , więc robię zakupy/opłacam co trzeba - a jak nie pracuję to czasami nie wyłażę z domu ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Ekofaktura.

Post autor: Patryk »

Jaco pisze:Tak , zgadza się ale to wówczas więcej kosztuje w moim banku.
W moim jest za friko.
Poza tym gdy kwota jest stała i płaci się na indywidualne konto to wystarczy zwykłe zlecenie stałe - tak płacę np. za Neostradę, PZU Życie czy raty podatku od nieruchomości.

[ Dodano: 2011-09-21, 20:50 ]
EmTeeDee pisze:Mam diesla
Współczuję.
Poza tym gnojówki też za darmo nie rozdają :]
To się nazywa rozsądna ekonomia, tak samo jak wyjazdy do marketu by zrobić zakupy za 10 zł.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Ekofaktura.

Post autor: al-czerniawski »

EmTeeDee pisze:No cóż nie każdemu są potrzebne jakieś nowinki itp.są ludzie którzy obywają się np.bez internetu-nawet ja jestem ''w sieci'' dopiero 4lata
A jak się już ktoś przełamie i w ramach nowinki podepnie się do netu to okazuje się, że wygodnie jest mieć trzy różne bankowe konta internetowe na różne okazje i wygodnie jest zamiast biegać po marketach zażyczyć sobie dostawę do domu za pieniążki zarobione siedzeniem przy kompie w domu. ;)
Wtedy jeszcze starcza czasu by korzystając z kolejnego swojego łącza bez kabli wejść na Forum bez Kabli. I widać, że takich nowinkowców jest znacznie więcej niż by to wynikało z oficjalnej propagandy antymoherowej. :hyhy:
W sumie pocieszające. Zwłaszcza, że znajduje się tu tylu cierpliwych i życzliwych młodych odbiorców pisanych własnych przemyśleń.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Ekofaktura.

Post autor: jarek999 »

Jakie to ma znaczenie czy to jest wieś czy miasto jak się ma dostęp do netu? Chyba że mamy tylko lewe dochody, konto w banku posiada każdy rolnik-chcąc pobierać dopłaty bezpośrednie. Osobiście z e-rachunku korzystam już ze 3-lata w Plusie-internet i sukcesywnie przerzucałem kolejne-prąd,telefon,ubezpieczenie... po co mi taki materialny spam z moimi danymi- wyrzucić tak prosto do kosza? :cwaniak:
jareq
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ekofaktura.

Post autor: bdkacz »

Właściwie to dla bezpieczeństwa przed wyrzuceniem starych rachunków itp należało by je przepuścić przez niszczarkę:)
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

Patryk pisze:Współczuję.
Nie rozumiem czego mi współczujesz :niepewny: mi jakoś diesel nie przeszkadza - jest to golf4 1.9SDI mało pali i nie przeszkadza mu jakość paliwa ;) I gdyby w tym zakichanym kraju była lepsza komunikacja to pewnie samochód nie był by mi potrzebny ;) Aby dojechać do pracy to musiałem iść 4km.na PKS i za miesięczny zapłacić 200zł. golfa tankuję za 300 i jadę z pod samego domu do pracy-nigdzie nie muszę zasuwać z buta , jadę jak gość na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>,a nie stoję jak <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> bo jakiś małolat wraca ze szkoły rozwalony na siedzeniu i nie pomyśli nawet aby z wolnego miejsca zabrać swój plecak.Taki jest ten kraj-gdzie tylko jak są wybory to obiecują gruszki na wierzbie ,to samo jest w gminach - ileż się trzeba naprosić/na dzwonić aby ktoś co jakiś czas odśnieżył drogę
Ostatnio zmieniony 2011-09-25, 15:56 przez EmTeeDee, łącznie zmieniany 1 raz.
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Ekofaktura.

Post autor: marek_30 »

Czytałem gdzieś w necie że Orange/TP ma teraz taką akcję "aktywowanie swoim klientom ekofaktury". Ale podobno jest dużo skarg do UOKIK który miał się tym zająć. Ja na razie dostaję tylko maile od Orange z prośbą abym kliknął na link, który się tam znajduje i aktywował ekofakturę. Może EmTeeDee kliknął i sobie aktywował? Ekofaktury nie chcę bo nie można odliczyć w PIT.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Ekofaktura.

Post autor: jarek999 »

Ekofaktury nie chcę bo nie można odliczyć w PIT.
Rozliczam na PIT-który również po raz 1-szy za 2010r. wysyłałem do skarbowego drogą elekroniczną. Siadam do kompa,loguje się na serwer operatora i mam dostępne faktury z całego roku i jeżeli jest to zeznanie tradycyjne to drukuje je, a jeżeli elektroniczne to zapisuje pliki na nośniku-np.CD, zapisuję na serwerze pocztowym... :cwaniak: P.S jeżeli ktoś chce zatrzymać czas to może przecież otrzymywać faktury w formie papierowej :]
jareq
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Ekofaktura.

Post autor: marek_30 »

W tym roku też wysłałem rozliczenie przez internet.
jarek999 pisze:Siadam do kompa,loguje się na serwer operatora
Ja nie mogę się zalogować na swoje konto pomimo moich licznych kontaktów z konsultantami z BOK-u i ich obietnic że od teraz wszystko będzie OK.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura.

Post autor: Jaco »

Patryk pisze:W moim jest za friko.
Ale masz to w opłacie za prowadzenie rachunku zapewne chodź teraz tyle się narobiło tych cudnych darmowych banków że trudno gdzieś coś wybrać.

Ja trzymam się jednego od iluś tam lat i mi z nim dobrze.
EmTeeDee pisze:Mam diesla
Na wodzie nie jeździ przecież?
EmTeeDee pisze:Aby dojechać do pracy to musiałem iść 4km.na PKS i za miesięczny zapłacić 200zł. golfa tankuję za 300 i
A zarabiasz 1300 to zostaje ci na części do diesla ;)
EmTeeDee pisze:.Taki jest ten kraj-gdzie tylko jak są wybory to obiecują gruszki na wierzbie ,to samo jest w gminach - ileż się trzeba naprosić/na dzwonić aby ktoś co jakiś czas odśnieżył drogę
Takich tematów tu nie poruszamy :nienie:

Temat zboczył troszkę z ekofaktur i dlatego przenoszę do do HP.
EmTeeDee

Re: Ekofaktura.

Post autor: EmTeeDee »

marek_30 pisze:Może EmTeeDee kliknął i sobie aktywował?
Nic nie klikną bo jak się zaloguję w Orange i kliknę w ''faktury i płatności'' to wyświetla mi się komunikat że dostępne jest to dla klientów Orange ;)
Jaco pisze:Na wodzie nie jeździ przecież?
nie! na ropie bądź oleju rzepakowym ;) - czytaj ze zrozumieniem-przed golfem miałem malucha-na wodzie też nie chodził-chodzi mi o to że teoretycznie tracę 100zł. w stosunku do biletu miesięcznego,ale zyskuję na czasie i wygodzie :D pracę kończę o 16 PKS jest o 17.10 i jak to PKS wlecze się-potem ja muszę iść 4km. tak więc w domu jestem o 18.50 .Samochodem robiąc po pracy zakupy w domu jestem o 17 :ok:
Temat uważam za zamknięty -opłaciłem w kasie w Orange,zrezygnowałem również z SG i chciałem powiadomić że nie przedłużam umowy-ale nie miałem dowodu osobistego więc odszedłem z kwitkiem.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Ekofaktura.

Post autor: centrix23 »

Witam,
Odnośnie ekofaktur... Przeczytawszy niniejszy wątek postanowiłem zajrzeć na Orange online, no i ku mojemu zdziwieniu w zakładce "Usługi", usługa "ekofaktura" jest aktywna. Mało tego nie można jej wyłączyć samodzielnie. Nigdy nie aktywowałem tej usługi ani nie otrzymałem też z ostatnią fakturą informacji o jej włączeniu. Za chwile piszę maila do BOK. Zobaczymy co powiedzą :roll: . Zauważyłem też, że jet możliwość samodzielnego wyłączenia SG, gdzie wcześniej nie było takiej opcji. Przynajmniej będzie można zaoszczędzić na wizycie w salonie, tudzież na telefonie do bok w razie jakby ktoś chciał z nich zrezygnować. :cfaniak:
ODPOWIEDZ