Progresywne buforowanie filmików YouTube

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bezkablowy
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-12-21, 11:57
Lokalizacja: Mieściochy

Progresywne buforowanie filmików YouTube

Post autor: bezkablowy »

Witam, mam pewien pomysł jak przyoszczędzić na oglądaniu filmów na YouTube.
Otóż często np. oglądam wyłącznie fragment filmu, natomiast posiadając szybkie łącze z limitem, po kliknięciu w filmik od razu ładuje się on w całości.

Czy spotkał się ktoś może z jakimś rozszerzeniem, skryptem lub czymkolwiek, co pozwala na buforowanie tylko ok. 10% video wprzód, tak aby np. załadowane było tylko 15 sekund ponad to, co aktualnie oglądam w danej chwili ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Progresywne buforowanie filmików YouTube

Post autor: YaHooo »

bezkablowy ja takiego dodatku nie widziałem. Nawet nie wiem czy jest coś takiego możliwe. Bo ładowaniem filmu zajmuje się skrypt na stronie YT. Więc raczej nie ma jak ingerować w niego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bezkablowy
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-12-21, 11:57
Lokalizacja: Mieściochy

Re: Progresywne buforowanie filmików YouTube

Post autor: bezkablowy »

Oj tam, dać, to na pewno się da. Pytanie tylko czy ktoś już na to wpadł :)
Przykładowo obecnie używam dodatku "SmartVideo For YT" który umożliwia automatyczną zmianę jakości wszystkich filmów na 240p, czego samo YT nie umożliwia. A to już spora oszczędność. Jak mi się coś spodoba, to dodaje do PyLoad i ściągam w nocy Full HD ;).
A moją opcję można by wykonać np. poprzez cykliczne blokowanie i wznawianie transmisji z/do YT w zależności od momentu, w którym się znajduję a to na pewno też da się jakoś odczytać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Progresywne buforowanie filmików YouTube

Post autor: YaHooo »

bezkablowy pisze:Oj tam, dać, to na pewno się da. Pytanie tylko czy ktoś już na to wpadł :)
Też racja :) Jednak ja nie widziałem takiego dodatku.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Progresywne buforowanie filmików YouTube

Post autor: ra-v »

Możesz założyć jakiś systemowy limiter szybkości, ustawić na YT na około 600-700kb/s i za dużo nie zabuforuje.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ