Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dobrygosc2
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-15, 16:58
Lokalizacja: 22-440 Majdan Wielki

Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: dobrygosc2 »

Witam Serdecznie.
Dokuczają nam upały. Znalazłem na znanym serwisie aukcyjnym takie oto urządzenie:

http://allegro.pl/klimatyzacja-do-auta- ... 00275.html

Sprzedawca oczywiście zachwala swój towar. Twierdzi, że może on stać przy komputerze i go chłodzić, ale czy to prawda. Czy głośne jest takie urządzenie i bezpieczne? Jeśli jest głośne, czy da się zastosować do niego "swój" - komputerowy wolnoobrotowy wentylator znanej firmy np. Enermax?
Czy może stać na posadzce? A może polecicie inne rozwiązanie skutecznie obniżające temperaturę w pokoju?

Czy ktoś z Was, ma takie urządzenie i mógłby coś o nim powiedzieć. Interesuje mnie zwłaszcza, czy takie device można używać w małym pokoiku, gdzie przebywam i gdzie jest komputerek mój. Posiadam także modem USB Huawei E3131. Czy takie urządzenie wydziela jakąś wilgoć, która mogłaby zaszkodzić mojemu sprzętowi?
Serdecznie dzięki za wskazówki i opinie.
Pozdrawiam.
Mam Orange Free na abonament. Jestem z niego zadowolony. Ok. 01.09.2012 postawili nadajnik UMTS w pobliskiej miejscowości Grabnik i i prędkości skoczyły: z EDGE na HSPA++
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: krystianb »

dobrygosc2 pisze:Sprzedawca oczywiście zachwala swój towar. Twierdzi, że może on stać przy komputerze i go chłodzić, ale czy to prawda
:rotfl2: Wierz sprzedawcy, ten wynalazek działa jak mokra szmata powieszona na wentylatorze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: moher »

A ilu łosi to kupiło...
dobrygosc2
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-15, 16:58
Lokalizacja: 22-440 Majdan Wielki

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: dobrygosc2 »

Nie wierzę - dlatego tutaj pytam, nie chcę kupować w ciemno...
Mam Orange Free na abonament. Jestem z niego zadowolony. Ok. 01.09.2012 postawili nadajnik UMTS w pobliskiej miejscowości Grabnik i i prędkości skoczyły: z EDGE na HSPA++
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: Jo_gurt »

Żeby klimatyzator działał faktycznie jak klimatyzator to musi być zachowany bilans termiczny - czyli jak u ciebie wieje na zimno to gdzieś musi wiać na ciepło. I tego w żaden sposób nie przeskoczysz.
Jeśli coś (patrz ta aukcja) nie ma odprowadzenia ciepła, to znaczy, że z klimatyzatorem nie ma nic wspólnego.
dobrygosc2
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-15, 16:58
Lokalizacja: 22-440 Majdan Wielki

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: dobrygosc2 »

@Jo_gurt w sumie racja - przecież lodówki tak działają - zimno w środku - ciepło na zewnątrz - na tych metalowych drucikach - chyba, że coś pokręciłem.

W takim razie co polecacie - jako prowizoryczne i niedrogie chłodzenie pokoju i kompa?

Btw była aukcja - przenośna klima - 3 letnia poszła za 287 PLN - 10 osób o nią walczyło:

http://allegro.pl/klimatyzator-sting-ac ... 63542.html

To urządzenie ma rurę do odprowadzania ciepła na zewnątrz - czyli to faktycznie jest klimatyzator.
Mam Orange Free na abonament. Jestem z niego zadowolony. Ok. 01.09.2012 postawili nadajnik UMTS w pobliskiej miejscowości Grabnik i i prędkości skoczyły: z EDGE na HSPA++
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: Jo_gurt »

dobrygosc2 pisze:To urządzenie ma rurę do odprowadzania ciepła na zewnątrz - czyli to faktycznie jest klimatyzator.
Zgadza się. Średnia cena nowego takiego klimatyzatora to ~900zł. Problemem jest właśnie ta rura, którą trzeba odprowadzić ciepło na zewnątrz.
dexter18

Re: Przenośny klimatyzator - czy będzie właściwy do małego

Post autor: dexter18 »

Wycinek z cech urządzenia:

Zastosowanie dużego śmigła i mocnego silnika sprawiło, że wiatrak wytwarza dużą siłę nawiewu przy umiarkowanej głośności.

Może zbuduję z tego "Dużego śmigła" helikopter :hyhy:.
ODPOWIEDZ