Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Tomek7 »

Hey, właśnie czas i u mnie nadszedł na zmianę telefonu na coś z rodziny dotykowego smartfona ,długo byłem za prostotą telefonu moja 3 letnia Nokia E52 odmówiła posłuszeństwa.Zastanawiam się nad dwoma modelami
Sony Xperia L i Nokia Lumia 720 ,telefony mają podobną cenę , taki sam rozmiar wyświetlacza , Nokia wyprzedza pod względem trwałości baterii a Sony aparatem i chyba najważniejszym pamięcią RAM 1GB (Lumia 512 MB)
Nie mam pojęcia jaki system jest lepszy Android czy Windows phone.
Z chęcią posłucham rady, a może nawet od posiadacza jednego z tych modeli :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Jo_gurt »

Ja jako użytkownik w dość krótkim czasie: E52 -> WP7.5 na Samsungu -> Androida na SGS+ -> Symbiana Belle na E6 -> WP8 na Lumii 820 mogę poradzić tyle:
Jeśli
- nie interesuje Cię bawienie się kolorkami ikonek, wrzucania obrazków gdzie popadnie itp do interfejsu
- nie przeszkadza Ci, że nie ustawisz swojego dźwięku SMSa (kilka fabrycznych do wyboru)
- nie przeszkadza Ci, że nie pobuszujesz swobodnie po systemie plików telefonu
- nie używasz firmowego VPNa/WiFi
to możesz brać Nokię Lumię, bo jeśli chcesz tylko się komunikować to WP to jest fajny, szybki i stabilny system. No i aparat w Lumiach jest całkiem niezły - przynajmniej w 820.
Natomiast jak masz ochotę się pobawić w dostosowanie wszystkiego, łącznie ze zmianą ROMu na coś otwartego, to no wiadomo - Android. Trzeba być tylko świadomym, że możliwości Andka są okupione znacznie mniejszą stabilnością.
Śmiem twierdzić, że Lumia z 512MB będzie działać lepiej niż ten Andek z 1GB.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Tomek7 »

Tak właśnie zapomniałem dodać to co napisałeś ,nie interesuje mnie modyfikowanie modyfikacji :).Wystarczy że mam tablet z Androidem i to mi wystarcza. Jednym zdaniem Lumia z wp8 jest już dla osób którzy wyrośli z tych modyfikacji ROM , OC telefonu itp. Dlatego zdecyduje się na Lumie stabilność klasyka :) Dzięki Jo_gurt :ok:
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: moher »

Co jest klasycznego w WP8? Jak chcesz telefon do dzwonienie i sms to nie kupujesz smartfona, a nie tłumaczysz w ten sposób ułomności WP8.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Tomek7 »

Klasyka w moim przypadku oznacza prostotę w porównaniu do sytemu Android.Nie oszukujmy się Wp8 przy Androidzie wg mnie jest trochę prostszy ;)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Tomek7 »

Odświeżę trochę temacik :).Prawie od miesiąca już korzystam z Nokii L 720 ,i powiem że jestem mega zadowolony.Pamieć ram w tym telefonie wystarcza w zupełności, system jest płynny (co w przypadku galaxy s3 1GB nie ma porównania na korzyść Nokii ).Jedyny mały minusik to to, że głośność dzwonka jest jednocześnie głośnością odtwarzacza muzyki.Ale mam nadzieje że po aktualizacji do WP8.1 już tego nie będzie :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: ja.michal »

A ja mam nadzieję, że regulacji nie zmienią, ewentualnie będzie do wyboru. Poczatkowo wydawało się to dziwne, ale jest mega wygodne.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Jo_gurt »

BTW - aktualizowaliście do Black? Jest kilka fajnych nowych głupotek, typu w końcu można wymusić zamknięcie aplikacji w tle. No i trochę zmian z aparatem, ale mi to akurat średnio przydatne. No i z bajerów Glance Screen.
A z głupotek to folder na kafelki. Apple się szczycił, że ma w końcu foldery to i w WP8 zrobili ;)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Pomoc w wyborze pierwszego smartfona

Post autor: Tomek7 »

Tak ,aktualka Black jest już u mnie dawno, oprócz Glance Screen , wyłączenia rotacji ekranu a i oczywiście fajne zamykanie aplikacji w tle to chyba wszystkie zmiany w L 720. Wydaje mi się że po tej aktualizacji jakby bateria trochę szybciej uciekała ,ale to może tylko moje odczucie... .W WP 8.1 regulacja głośności ma być jednak do wyboru :)
ODPOWIEDZ