Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: key »

Drukarki potrzebuja parenascie do paredziesieciu sekund do wydruku pierwszej strony. Potem to juz stosunkowo szybko. W kazdym badz razie moja jest szybsza z rozgrzewka i drukiem niz przejscie do drugiego pokoju, w ktorym stoi drukarka.
Nie pomagam na PW.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Zgrywus »

Epson ma tusz z głowicą czy osobne głowice drukujące?
Osobne głowice, wymieniany jest tylko sam kartridż z tuszem.

Jeszcze mam sprawnego 14 letniego epsona 480, problem z nim jest tylko taki, że nigdzie nie mogę już dostać do niego tuszy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: wojteks »

Zgrywus pisze:Osobne głowice,
No właśnie, dlatego nie zasychają ale to inna technologia niz popularne HP.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: matek451 »

Mam odwrotne doświadczenia. Kupiłem Epsona kierując się tanimi tuszami. . Głowice nieużywane tak samo w nim zasychają. Ponieważ są one na stałe wbudowane i na dodatek nie ma do nich dostępu to w takim wypadku nie da rady ich udrożnić. Tak jak napisał @krystianb naprawa nieopłacalna , drukarka do elektrośmieci. Teraz mam HP i w tym przypadku udrożnienie głowic zintegrowanych z pojemnikami to pikuś, 5 minut i po kłopocie.Tusz uzupełniam sam, szczególnie czarny. Ogólna zasada dotycząca każdej drukarki atramentowej. Z tego urządzenia trzeba korzystać i co jakiś czas podrukować. Ten typ po prostu tak ma. W myśl zasady "organ nieużywany zamiera :D "
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: ja.michal »

Pytanie co ma być drukowane. Osobiście wyleczyłem się z drukarek kolorowych atramentowych. Wszystko leci na monochromatycznej lasetrówce (HP LaserJet 1230n). Lepszy zamiennik o większej pojemności (49X) wystarcza faktycznie na te koło 6000 stron i kosztuje w okolicach 40-50 zł. Od kliknięcia drukuj do wyjścia strony na zimnej drukarce mija jakieś 11 sekund. Potem już tylko zasysa papier. ;)
Kolorowe rzeczy to już na mieście (jakieś CopyGeneral czy coś podobnego).

Ogólnie laser - szybki, stosunek ilości wydrukowanych stron do kosztu i wydajności niepodważalnie lepszy w starciu z plujką; nie potrzeba kalibrować, nie ma potrzeby czyścić jakichś dysz, może stać nieużywana.
Kolor czy monochromatyczna - zależy do czego potrzeba i jaki budżet; generalnie i tak się drukuje 90% dokumentów w czarni (tekst).

[ Dodano: 2014-03-09, 23:35 ]
Jeszcze jedną rzecz polecam - drukarkę z podajnikiem poziomym. Te z pionowym (od jakiegoś czasu nie widziałem takiego modelu) po czasie mają problem z separatorem i potrafią pobrać kilka kartek na raz.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: adamos22 »

Jeśli atrament, to tylko Brother. Mam prawie dwa lata DCP-J125, sprawdź sobie ceny tuszy w sieci - dosłownie grosze, a można jeszcze taniej kupując wkłady CISS do których można dolewać czysty tusz. Do tego w sieci są instrukcje serwisowe którymi można wykonać wielopoziomowe czyszczenie głowic w przypadku ew. zaschnięcia tuszu. Trudno znaleźć słabe punkty tych drukarek, w odróżnieniu od "taniego" HP to jak niebo a ziemia.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Zgrywus »

No właśnie, dlatego nie zasychają ale to inna technologia niz popularne HP.
No własnie odwrotnie :) W HP w każdym tuszu masz głowicę a w epsonie jest jedna na stałe wbudowana :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

No i kupiłem wreszcie drukarkę Wybór padł na BROTHER DCP-J132W Jakoś ją uruchomiłem ale co się namęczyłem żeby utworzyć połączenie po wifi to szkoda słów Z drugiej strony to moje pierwsze urządzenie z wifi więc chyba nie było tak źle ;)

Pozostaje teraz szukać zamienników do LC121 lub LC123 lub odpowiedniego tuszu do oryginalnych kardridży

Czy domyślne ustawienia wifi jak i wydruku są odpowiednie do domowych zastosowań czy jednak coś trzeba zmienić?
Sieć co prawda jest niezabezpieczona (na razie) ale nie mam wokół siebie sieci wifi Co prawda dolatuje coś od sąsiada ale z ich strony nic nie grozi
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Jakoś ją uruchomiłem ale co się namęczyłem żeby utworzyć połączenie po wifi to szkoda słów
Dla mnie drukarka po WiFi to niezbyt dobry pomysł. Takie stacjonarne urządzenia najlepiej jest podpinać kablem LAN, ale co kto woli ;)
Andrzejz78 pisze:Czy domyślne ustawienia wifi jak i wydruku są odpowiednie do domowych zastosowań czy jednak coś trzeba zmienić?
W zasadzie można powiedzieć, że ustawienia wydruku domyślne są ok. Jak chcesz oszczędzać tusz/toner a nie drukujesz ważnych dokumentów jak CV to możesz włączyć tryb oszczędny. Różnie to się nazywa (szkic, tryb oszczędny) ale powinno być w zaawansowanych ustawieniach. Tylko wtedy tekst będzie nieco mniej czarny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:Dla mnie drukarka po WiFi to niezbyt dobry pomysł
Mogę jeszcze po USB ale wybrałem drukarkę z wifi żeby ograniczyć liczbę kabli przy laptopie Choć i tak jest już okablowany :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Mogę jeszcze po USB ale wybrałem drukarkę z wifi żeby ograniczyć liczbę kabli przy laptopie
Ale drukarkę wtedy wpinasz kablem LAN do routera ;) To jest moim zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli masz więcej niż 1 komputer i chcesz drukować ze wszystkich komputerów w sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Mikele »

Używam drukarki w firmie po wifi i nie ma żadnych problemów z drukowaniem po sieci
z żadnego komputera. Oczywiście to kwestia ustawienia adresów w sieci,
np. drukarka ma stały IP przypisany po MAC. Śmiga bez problemów :ok:
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: YaHooo »

Mikele pisze:Używam drukarki w firmie po wifi i nie ma żadnych problemów z drukowaniem po sieci
Ja z kolei mam klienta który ma całą sieć zrobioną na WiFi (łącznie z komputerami które programy ważące 150MB sobie ciągną z serwera) i chodzi to "jako tako". Tak więc to zależy ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

Mała ciekawostka Ja bez problemu widzę drukarkę po wifi Dziś szwagier i siostrzeniec chcieli wypróbować wydruk z telefonu Żaden nie widział drukarki pomimo że siebie widzieli nawzajem oczywiście po wifi
Ręczna konfiguracja nie przyniosła rezultatów U jednego z nich pojawił się komunikat że jak chce drukować to musi mieć drukarkę Samsunga Obaj mają telefony Samsunga
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: ja.michal »

Ciekawe. Miałem kiedyś wpiętą HP LJ 1320n do WAG320N i łączyłem się Nokią E52 i drukowałem wszystko. :) Niestety, o dziwo, w WP8 na Lumii 920 nie widzę opcji instalacji drukarki, a i tak nie mam już routera z RJ45, aby podpiąć drukarkę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 a telefon obsługuje dany typ drukarki? Być może nie współpracują w pełni ze sobą.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo, z komunikatu telefonu szwagra wynika że tylko drukarka Samsunga będzie działąć
Trochę to dla mnie idiotyczne bo w reklamach drukarek chwalą się "jakie to proste drukowanie z telefonu" a tu telefon jest ograniczony do sprzętu producenta
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Mikele »

Przypadkowo trafiłem na coś z tematu ;)
"Drukuj pliki prosto z telefonu"
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: krystianb »

Andrzejz78 pisze:szwagier i siostrzeniec chcieli wypróbować wydruk z telefonu Żaden nie widział drukarki pomimo że siebie widzieli nawzajem oczywiście po wifi
A czym szukali tej drukarki? Pewnie pracuje w trybie adhoc, z którym android przynajmniej do niedawna bardzo się nie lubił. Z resztą domyślnie android nie obsługuje drukarek, więc bez odpowiedniej aplikacji trudno coś wydrukować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

A czym szukali tej drukarki?
Standardowo co jest w otoczeniu wifi i nawet po ręcznym wpisaniu adresu nic nie znaleźli
Myśleliśmy że jak drukarka ma wifi to będzie można "z marszu" się połączyć i drukować Niestety nie ma tak dobrze
krystianb pisze:Pewnie pracuje w trybie adhoc
Chyba tak choć w kwestii wifi jestem jeszcze zielony więc nie mam co do tego pewności
Laptopa też nie widzieli ani ja ich Dopiero jak jeden z nich przełączył tryb wifi zobaczył mnie a ja jego Drukarka w tym przypadku nadal była nie widoczna dla telefonu
krystianb pisze:Z resztą domyślnie android nie obsługuje drukarek, więc bez odpowiedniej aplikacji trudno coś wydrukować
I mi się tak wydaje że trzeba jakiś program lub sterowniki do telefonu
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: key »

Chyba robisz cos nie tak. Drukarka laczy sie z routerem, ty laczysz sie z routerem. Sprawdzasz, czy ping na IP drukarki przechodzi. Potem instalujesz drukarke sieciowa.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

key, nie mam routera Laptop łączy się z drukarką bezpośrednio i wszystko gra Myśleliśmy że i telefonem też się tak da połączyć ale się nie dało

Ja ze swoim telefonem nie mam takich problemów bo po prostu nie mam w nim wifi ;)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: key »

Andrzejz78 pisze: nie mam routera
Kropki i przecinka na klawiaturze najwyraznie tez nie. Bieda....
Andrzejz78 pisze:Myśleliśmy że i telefonem też się tak da połączyć ale się nie dało
Sieci ad-hoc w takiej kombinacji to - delikatnie ujmujac - kiepski pomysl.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

key pisze:Kropki i przecinka na klawiaturze najwyraznie tez nie
Trafiają się gorsze przypadki ;)
key pisze:Sieci ad-hoc w takiej kombinacji to - delikatnie ujmujac - kiepski pomysl.
Napisałem że w kwestii wifi jestem zielony
Laptop z drukarką domyślnie się skonfigurował i na razie działa

key, czemu sieć ad-hoc to zły pomysł?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Trochę to dla mnie idiotyczne bo w reklamach drukarek chwalą się "jakie to proste drukowanie z telefonu" a tu telefon jest ograniczony do sprzętu producenta
Niestety zawsze jest kruczek. Bo telefon z Androidem jest bardziej kłopotliwy niż zwykły Windows. Do niego nie ma po prostu sterowników, a w telefonie szkoda miejsca na pakowanie wielkiej ilości sterowników.
Andrzejz78 pisze: key, czemu sieć ad-hoc to zły pomysł?
Ogólnie to jest zły pomysł. To jest sieć tak naprawdę na chwilkę. Nie ma tu żadnego kontrolera który by usprawniał jego pracę. A takim jest po prostu router.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:Nie ma tu żadnego kontrolera który by usprawniał jego pracę
Nie żebym negował to twierdzenie ale skoro sprzęt działa dobrze to po co zmieniać ustawienia?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 w zasadzie to racja. Ale według np. moich obserwacji ad-hoc ma mniejszy zasięg i jakoś jest bardziej podatny na zakłócenia ze strony innych sieci. Nie wiem, może to był przypadek u mnie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:według np. moich obserwacji ad-hoc ma mniejszy zasięg i jakoś jest bardziej podatny na zakłócenia ze strony innych sieci
Jeśli tak to nie mam się czym przejmować Drukarka od laptopa jest oddalona o 1m a jeśli chodzi o inne sieci to jestem panem lokalnego eteru bo nie ma w koło mnie użytkowników wifi ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Do niego nie ma po prostu sterowników, a w telefonie szkoda miejsca na pakowanie wielkiej ilości sterowników.
I tu Cie muszę zaskoczyć, w starusieńkim WM6.1 htc dodał aplikację do drukowania, nie zajmowało to znacznego miejsca w pamięci, bez problemu mogłem drukować na starym epsonie (dużo starszym od telefonu) udostępnionym pod openwrt z użyciem p910nd (który sam waży chyba 300kB) Już nie pamiętam czy był jakikolwiek wybór opcji pod telefonem, ale bez problemu można było drukować. Aplikacja nazywała się Jetcet Print.

[ Dodano: 2014-03-18, 20:29 ]
YaHooo pisze:Ale według np. moich obserwacji ad-hoc ma mniejszy zasięg i jakoś jest bardziej podatny na zakłócenia ze strony innych sieci. Nie wiem, może to był przypadek u mnie.
Karty wifi mają zwykle mniejszą moc niż routerowe 20dBm.
Andrzejz78 pisze:jeśli chodzi o inne sieci to jestem panem lokalnego eteru bo nie ma w koło mnie użytkowników wifi
Wesoło Ci będzie jak ktoś Ci opróżni zasobnik papieru, drukując co zechce.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaką wybrać drukarkę do domowych zastosowań?

Post autor: Andrzejz78 »

krystianb pisze:Wesoło Ci będzie jak ktoś Ci opróżni zasobnik papieru, drukując co zechce
Drukarka po pewnym czasie się wyłącza więc i wifi zanika i tylko z przycisku można ją odpalić Druga sprawa to zasięg takiej drukarki Mieszkam w domu jednorodzinny na prywatnej posesji więc musiał by koś podejść blisko domu żeby się z nią połaczyć
ODPOWIEDZ