Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witam. Mam wielki problem z Orange. Mam pakiet 400 minut w roamingu w abo za około 90zł, mogę odbierać jak i wykonywać. Ale to jest źle naliczane, mam wykonane albo odebrane z Niemieckich numerów u nalicza mi kasę, już mam 37zł nabite ponad abo a z pakietu zjadło mi tylko 45 minut ,jak już ze 2 godz wygadałem.
Napisali mi że na dzień ten i ten mam 10.08 zł i to mi oddadzą i że wszystko już naprawione jest i naliczanie będzie ok, taki list żona dziś otrzymała. A na dzień dzisiejszy mamy 37 zł nabite. Piszę już chyba ósmy raz i piszą że jest ok. Gość na infolinii mówi że faktycznie coś jest nie tak, bo jak sprawdzam biling na telefonie to widzę ile mi pobrało kasy, ale jednostak jest bez sekund czy minut, ale jak mam odebrane połączenie albo wykonane to pokazuje mi numer np żony i jest ile sekund i że pobrało mi 0zł a z tymi Niemieckimi numerami jest jakoś inaczej, ale po pierwsze tych numerów jest aż 28 i każdy jest inny, a po drugie jak żona chciała zadzwonić na kilka to żaden nie odpowiada.
Co o ty myślicie?
Druga sprawa, bo ogólnie teraz właśnie mam żony numer, bo to ona ma 400 minut a jak mam swój numer za granicą to karta albo operator wysyła sam sms-y na numer 501200777 o stałych godzinach czyli o godz 10:15 , 16:15 oraz 20:15 i leciały już przez 4 dni ale teraz jest ok bo numer jest w Polsce.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Pisz reklamacje. Nic innego nie pozostaje.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Ja.michal, juz około 10 maili napisałem. I twierdzą że wszystko jest naliczane zgodnie z ich regulaminem, a tak nie jest, bo po pierwsze nie wysyłam sms-ów na numer 501200777 a po drugie nie dzwonię na Niemieckie numery, a to jest obojętnie czy odbieram czy dzwonię, to mi pobiera kasę.
Ja nie mam pojęcia co tu się dzieje, zaraz będą 4 tyg jak to jest nie rozwiązane.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Faktura już przyszła?
Z tego co widzę po sieci ten numer to numer centrum chyba SMS jeśli użyjesz odpowiedzi na SMS od jakichś tam osób. Sprawdź w telefonie czy masz poprawny numer centrum serwisowego SMS w swoim telefonie.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Faktury jeszcze nie mam, ale gość napisał że 10.08 zł zostanie oddane a ja mam 40 zł już nabite.
Napisz mi proszę jaki ma być numer centrum, bo to jest centrum sms Orange, bo może faktycznie ten numer jest zły i sms-y automatycznie lecą sobie.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

To w sumie nic się nie zrobi skoro brak faktury i ostatecznej kwoty, do której się należy odnieść.
Centrum Wiadomości SMS Orange to +48501200777. Sprawdź sobie jeszcze na stronie Orange dla pewności.

[ Dodano: 2014-06-07, 09:08 ]
Temat przesuwam do innego działu bo nie chodzi o internet.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Centrum Wiadomości SMS Orange to +48501200777
Więc numer mam poprawny, bo sprawdziłem na telefonie. Tylko dziwne jest to, że jak mam żony kartę sim w Niemczech,bo ma pakiet 400 minut w roamingu, to karta, operator nie wysyła sobie o stałych godzinach sms- ów, a jak wkładam swoją kartę to sms sobie automatycznie leci a najśmieszniejsze jest to że o stałej porze, czyli 10:15, 16:15 oraz 20:15.
Piszą mi że wszystko jest ok, że naliczane jest zgodnie z regulaminem. Ale ja nie wysyłam nic. Nic nie mam w wysłanych wiadomościach a jak sprawdzam biling, to jest napisane że sms poleciał, koszt 41 gr oraz że ilość ,,0''. Sobie chyba pierwszy kwietnia robią.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Może coś nie tak z telefonem? Jakaś aplikacja przypisana do sim czy jakiś wirus. Sprawdź jeszcze jakie masz włączone usługi na koncie abonenckim Orange.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Z telefonem wszystko ok, bo jak by sam wysyłał sms-y to na żony karcie, którą używam teraz, też by leciały. A one wysyłane są tylko jak mam moją kartę włożoną.
A z tym naliczaniem roamingowym 400 minut pakiet, to już od nowego okresu rozliczeniowego jest ok, ale najśmieszniejsze jest to, że na głównym profilu gdzie widzę sumę ponad abonament, jest ,,0'' złotóweczek, ale jak wchodzę w biling, to widzę dalej to samo, czyli nalicza kasę, tak jakbym dzwonił na Niemieckie numeru, każdy inny, jednostka jest taka sama, czyli np nie ma 1.34 sek tylko 94, czyli jakby suma sekund, ale nie jest określona jednostka sekund.
Ale mają burdel w systemie. Czekam na koniec umowy i do T, już samo to że prędkość internetu jest około 12 Mb/s a nie jakieś tam 3-4 Mb/s.
Dzięki za zainteresowanie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Skoro faktura ok to dobrze.
No mają bałagan. Ostatnio z zamówieniem miałem cyrk i anulowali.

Prędkości są wysokie w Orange, ale na innym APN. Domyślnie jest internet, ale po małej walce mogą walczyć vpn.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Zmieniałem to, ktoś mi podawał jak to zrobić i żadnej różnicy nie widzę, taka sama prędkość była.

[ Dodano: 2014-06-09, 08:05 ]
Ja.michal, a może Ty piszesz jeszcze o czymś innym?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Nie połączyć się po APN vpn na danej karcie jeśli tego ci nie aktywują. Jeśli nigdy tego nie aktywowałeś (jedynie abonament) to nie miałeś z tym do czynienia.

[ Dodano: 2014-06-09, 18:06 ]
Nie zawsze musi być różnica. U mnie akurat jest na korzyść vpn 2-4 Mb/s.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witam, po walce z Orangutanem ( około 4 tygodnie ) wreszcie przyznali się do winy, że pakiet 400 minut w roamingu był źle naliczany. Ale najpierw nie chcieli oddać wszystkiego, bo tylko 10,08 zł napisali że oddadzą, bo do 28 maja tyle nabiło, ale ja dzwoniłem jeszcze tydzień i nabiło jeszcze jakieś 27 zł i już to nie chcieli, ale napisałem do UKE i później napisałem do Orange, że UKE już wie co i jak. Po 24 godzinach ( masakra jak szybko ) otrzymałem odpowiedź od Orange że oddadzą wszystko i że już naprawione.
W sumie, to nie nalicza, ale dalej dzwonię na Niemieckie numery, niby, bo w rzeczywistości nie dzwonię!!! I jeszcze do tego czas jest pokazany w taki sposób, że mam no 134, 167 itd, nie mam czy to sekundy, minuty czy może MB.
Kazałem to też naprawić, pewnie nie wiedzą jak, że tak jest dalej.
Ale ważne że już nie wiedzę ponad abonament nic.
A teraz dam cytat co napisali o sms wysyłanych automatycznie o stałych godzinach na numer 501200777.

,,Po ponownej wnikliwej analizie Pani sprawy nie stwierdziliśmy okoliczności, które wpłynęłyby na zmianę naszej decyzji.
Kwestionowane przez Panią połączenia oraz SMS-y zostały zarejestrowane prawidłowo. Chciałbym jednocześnie raz jeszcze
wyjaśnić, że numer 501200777 jest numerem Centrum Orange za pośrednictwem, którego przesyłane są wszystkie wiadomości
tekstowe wysyłane przez naszych Abonentów przebywających zarówno w kraju jak i poza granicami kraju. Każda wysłana
wiadomość tekstowa nie trafia bezpośrednio do końcowego odbiorcy, najpierw musi dotrzeć do Centrum Wiadomości SMS
dostarczyciela usług telefonicznych. Niektórzy operatorzy zagraniczni, przekazując nam informacje o wiadomościach tekstowych
wykonanych w ich sieci, wskazują jedynie numer Centrum Wiadomości SMS, przez który wiadomość została nadana, dlatego
numer ten pojawia się na fakturach. Biorąc pod uwagę przedstawione aspekty, nie mamy podstaw do pozytywnego rozpatrzenia
Pani zgłoszenia''

Czyli co, sms-y będą dalej wysyłane? Co ja będę płacił za to że sobie coś sieć sprawdza? Pierwszy raz takie coś widzę, a robię za granicą od 7-8 lat, Heyah,OFnK czy T-Mobile i nigdy nie poleciał sobie sms, a na abo leci i to nawet trzy dziennie.
Tragedia.
Mam nadzieję że UKE to wyjaśni.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Coś czuję, że cyrk może być w sieci, do której jesteś zalogowany. Do jakiej sieci w Niemczech loguje ci się telefon? Próbowałeś zmienić ręcznie sieć na inną i obserwować co się dzieje?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Napiszę tak, jak mam pakiet 400 minut w roamingu to jest obojętne czy Telekom, czy E-Plus itd, naliczało po prostu źle.
Ale może być problem z E-Plusa na numerze gdzie lecą automatycznie sms-y. Na razie nie mogę sprawdzić, bo numer jest w PL, ale za dwa tygodnie będę go miał. Z tego co zauważyłem przez 5 dni, to jak mam na automatycznym to on sam loguje się do E-Plusa, bo nawet jak mam Telekom ( wolę tego bo ma bardzo dobry zasięg, a E-Plus słabiutki nawet czasem zanika ) to i tak wylogowuje z Telekomu i loguje na E-Plusa.
Teraz ustawiłem na tym pakiecie 400 minut ręczny na Telekoma i na razie nie przeskakuje, ale tak jak napisałem, bez różnicy jaką mam sieć na 400 minutach, źle naliczało ( teraz już ok ) ale dalej mam Niemieckie numery, gdzie na 100 % dzwonie lub odbieram przede wszystkim połączenia od żony, czyli jednego numeru, to jakieś 70-80 % moich połączeń, a na bilingu widzę Niemiecki numer zamiast żony.
Cyrki i jeszcze raz cyrki a najgorsze, że Orange nawet nie chciało się przyznać do tego, tylko jakaś Pani konsultant sprawdziła biling i napisała że jest ok, zamiast wysłać to do technika. Chociaż i technicy ( wydaje mi się, bo Panowie nie podpisywali się ,,technik'' ) też pisali że wszystko jest ok.
Napisałem także o jakąś rekompensatę, za stracony czas przed komputerem i pisaniu około 10-12 maili oraz za stres. Już 15 zł dostałem, za to że nie miałem 5 dni roamingu, miał być dopiero po miesiącu włączony, bo ktoś się pomylił i wbił datę włączenia 5 czerwca a nie 5 maja. I pisali, że nie da się tego przeskoczyć, bo jest w trakcie.
Ale jak napisałem, że UKE pomoże, to na drugi dzień już było ok :-)
Ojcu też, założę konto na Orange,bo ma abo tam, on płaci różnie, raz 99 zł raz 110zł,pewnie coś sobie naliczają, bo ma ,,wsio'' no limit.

[ Dodano: 2014-06-12, 08:54 ]
A tak na marginesie, ja.michał co ty robisz o 2:46 :-) że nie śpisz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Pisz w takim razie do Orange, aby wykasowali partnera roamingowego E-Pus w Niemczech z karty SIM lub zmienili mu priorytet na niższy.

Nie wiesz jak to jest? Pytanie rodzi pytanie i można czytać i czytać w sieci. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Dzięki wielkie za podpowiedź, po pracy napiszę do nich.

[ Dodano: 2014-06-12, 17:06 ]
ja.michal pisze:Nie wiesz jak to jest? Pytanie rodzi pytanie i można czytać i czytać w sieci. ;)
Kiedyś miałem taki problem z zakładami bukmacherskim, jak siedziałem live na obstawianiu i wtapiałem kasę, już wyrosłem z tego. Może tylko wirtualnie gram i jakieś tam nagrody pieniężne wygrywam, coś koło 30-80 zł miesięcznie, czy co dwa miesiące.

[ Dodano: 2014-06-12, 21:06 ]
A czy moglbys napisac co daje ten nizszy priorytet? I co to jest ogolnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Priorytet to nic innego jak lista w określnej kolejności. Telefon najpierw szuka sieci pierwszej, jak nie znajduje to drugiej i tak dalej.

Czytam dla wiedzy, nie dla hazardu. Nie rajcuje mnie wydawanie kasy na coś co jest ustawione przez kogoś wcześniej. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Nie rajcuje mnie wydawanie kasy na coś co jest ustawione przez kogoś wcześniej. ;)
Aj, nie przesadzaj :szok: nie wszystko jest ustawione.
Dzięki za wytłumaczenie, może faktycznie na E-PLusa mam prirytet bo automatycznie tą sieć mi wybiera, a u mnie jest bardzo słabiutki zasięg, więc zawsze zmieniam na Telekom.
RAW
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Cześć, czy udało się Ci wyjaśnić to, o czym piszesz? Czy problem związany z wysyłaniem SMS-ów co godzinę nadal występuje?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witam. Kurcze zapomnialem o Tobie, moze Ty bedziesz cos w stanie zaradzic.
Napisze tak, po tym jak sprawa poszla do UKE od razu dostalem od Orange odpowiedz,ze oddadza wszystka kase,przyznali sie do bledu i chcieli tylko 10zl oddac a nabilo 40. Ale ok, ten temat juz zamkniety, chociaz denerwuje mnie to, ze dalej sa Niemieckie numery, a nikt z Niemieckich numerow nie dzwoni do mnie ani ja nie dzwonie. Teraz jeszcze do tego zle naliczyli mi rozmowe,bo zamiast 4 minut walneli mi 24minuty a jak sprawdzam na komputerze biling to mam 1400, tylko nie wiem jakiej jednostki. Ale juz pisalem do Orange,jak nie wyjasnia tego,to UKE.
Z sms-ami napisali mi ze wszystko jest naliczane zgodnie z regulaminem,ale czy ja w regulaminie mam to ze sms-y beda sobie lecialy automatycznie, bo siec sobie cos tam sprawdza?
Za dwa tygodnie bede mial moj numer wiec bede wiedzial czy sms-y leca nadal automatycznie. Ogolnie to z tymi dwoma naszymi numerami to jest jeden wielki cyrk. A najgorsze ze ciezko sie Orange przyznac.
Napisalem takze ze chce za stracony czas przy komputerze na wysylanie maili, jakies zadoscuczynienie.



Wyslane z Sony Z.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Kolega z Orange 10 dni temu się pytał jak sprawa wygląda i coś nie zagląda teraz, nie żebym ponaglał.
RAW
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Jeśli pojawiają się jeszcze jakieś niejasności to napisz do nas przez Pomoc Orange http://pomoc.orange.pl/. Opisz dokładnie sytuację i podaj niezbędne dane. Wtedy będziemy mogli to sprawdzić bardziej szczegółowo. Przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Udałem się do salonu i Pani wybrała mi numer do BOKU-u. Po około 20 minutach rozmowy z gościem powiedział, że tylko <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> by wysyłał sms-y na numer 501200777, bo to jest nie logiczne. Ale te sms-y dalej lecą automatycznie, 3 dni od 27-30 byłem w Holandii i zmieniała się godzina, dokładnie przesunęła się o 5 minut, czyli na godzinę 10:21, 16:21 oraz 20:21.
Dał wysoki priorytet i mieli dać odpowiedź w ciągu dwóch dni, trzy już mięło i na razie nic.
Drugą sprawę jaką przedstawiłem to z tymi numerami gdzie niby dzwonię na Niemieckie numery i jeszcze się okazało że jak byłem w Holandii weekend to wyskoczyły Holenderskie numery. No kasy nie nalicza, ale chyba powinno to działać normalnie, a nie na billingu mam jakieś inne numery.
UKE niby interweniowało, ale Orange przedstawiło swoje stanowisko, więc my jesteśmy nie wiadomo gdzie.
Czyli sms-y sobie mają dalej lecieć ?. Bo sieć sobie coś sprawdza :facepalm:
Jak tak może być że sieć sobie sprawdza i lecą 3 sms-y dziennie, przecież przez cały miesiąc naliczy mi jakieś 40 zł extra gdzie nic nie wysyłam.
Z tego co gość powiedział to ja za to nie będę płacił, ale już drugi miesiąc nalicza, w poprzednim miałem koło 5 zł ( 4 dni tylko w roamingu ).

[ Dodano: 2014-07-04, 22:08 ]
Obraziłem samego siebie :cwaniak: jestem idiotą, jak wysyłam te sms-y na numer 501200777 do tego bez treści.
Ostatnio zmieniony 2014-07-05, 15:58 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

adziu82, wiem, że to będzie pewnie uciążliwe, ale w telefonie jest opcja blokady połączeń wychodzących w roamingu. Nie wiem czy same wiadomości tekstowe da się blokować. Może uruchom tą opcję przy najbliższym wyjeździe i zobacz jak będzie wyglądać sytuacja. Jeśli dalej będą wysyłane wiadomości to będzie problem u operatora. Jeszcze kolejna opcja to zmiana telefonu na jakiś totalnie prosty (nie smartphone). Też będzie jakaś odpowiedź.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:wiem, że to będzie pewnie uciążliwe, ale w telefonie jest opcja blokady połączeń wychodzących w roamingu
Ja.michal, ale na żony numerze, gdzie mamy pakiet 400 minut w roamingu wcale nie chcemy blokować ani przychodzących, ani wychodzących połączeń. Jest pakiet 400 minut w tą i w drugą stronę.
Problem polega na tym że na bilingu są numery z takim kierunkowym w jakim państwie jestem ( Holandia, Niemcy a zaraz będą Włochy ) więc teraz jak chcę sprawdzić na bilingu do kogo była rozmowa to tego nie widzę, bo są numery zagraniczne, to wygląda tak jak by to było jakieś przekierowanie.
ja.michal pisze:Nie wiem czy same wiadomości tekstowe da się blokować

Ta opcja odpada, bo może być sytuacja, że nie będę miał dostępu do internetu i będę musiał napisać z Orange.
ja.michal pisze:Jeszcze kolejna opcja to zmiana telefonu na jakiś totalnie prosty (nie smartphone)
No może to być rozwiązanie, próbowałem na mojej starej Nokii n900, sms-y dalej leciały. Tylko jest problem, nie posiadam ,,oldskulowego'' telefonu :cry:
Czekam na odpowiedź od Orange, zobaczymy co wyjdzie. Gość powiedział ( szkoda że nie mogę użyć tego słowa :hyhy: ) ,,tylko idio by wysyłał sms-y na numer 501200777, do tego bez treści .Ja tego nie widzę w wysłanych, tak jak np do kogoś piszę.
Maja na pewno w tym systemie bałagan , czy w sieci, już dwa miesiące piszę i piszę i nic.
Ile można czekać, 20-30 e-maili, telefony, wizyty w salonie i nic. Dla nich nie ma nic złego. Ale jak ciężko było się im przyznać że to ich wina z tym pakietem 400 minut, a najśmieszniejsze jest to, że nie chcieli oddać kasę za cały miesiąc gdzie było jakieś 10 zł a na koniec okresu rozliczeniowego było prawie 40 zł, ale jak napomknąłem coś o UKE, to zaraz na drugi dzień korekt była i kasa zwrócona :facepalm:
W pierwsze dni mnie od razu zrazili, więc czekam na koniec umowy ( a to dopiero początek ) przejdę do T, nawet patrząc na to, że maja dwa razy szybszy internet :ok:

Dzięki za zainteresowanie.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2014-07-05, 18:21 ]
Proszę nie używać takich słów nawet ukrytych. Regulamin forum III. 7. c.
Ostatnio zmieniony 2014-07-05, 17:22 przez adziu82, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

adziu82, na to wygląda, że to przekierowanie. Zastanawiam się czy to nie celowy manewr operatora roamingowego.

Popatrz jeszcze na koncie Orange w usługach. Może masz coś uruchomione co powoduje ten problem. Możesz zablokować opcje wiadomości i rozmów premium, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.

Niestety więcej nie mam pomysłów. Sam się z nimi buksowałem w sprawie zasięgu sieci, a raczej jej jakości. Zasięg mi pływa w 3G i połączenie jest zestawiane prawie 30 sekund (aż usłyszę sygnał wywoływania). Sprawa dotyczy jednego miasta. Gdzie indziej jest ok. Oczywiście nie udało się nic załatwić.
Za to z błędnie naliczonymi opłatami po 24 uwzględnili reklamację.

Życzę powodzenia. Daj znać co wychodzi.

[ Dodano: 2014-07-05, 18:27 ]
Przypominam o regulaminie forum. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Zastanawiam się czy to nie celowy manewr operatora roamingowego.
Wątpię, od dwóch miesięcy piszę im o tym i nic z tego nie robią. U nich jest wszystko ok, jak ktoś chce screeny jak to wygląda, to mogę wrzucić, zresztą dla Orange wysyłałem także ale to nic nie dało.
Każdy numer inny, żona dzwoniła na te numery ( może dwa lub trzy ) i żaden nie ma zasięgu.
Ale w sumie to nie problem, dlatego że niby mam numery zagraniczne, ale nie nalicza mi kosza. Problem jest z drugim numerem, czyli z tymi sms-ami, lecą sobie automatycznie, czyli 10:15, 16:15 i 20:15 oraz przesunięcie o jakieś 5 minut do przodu w roamingu Holenderskim. Także, to co pisze mi Orange, że sieć sobie ,,sprawdza coś'' jest dla mnie śmieszne, jak tak może być? Jak może karta SIM, sobie wysyłać sms-y.
Jestem ciekaw ,jak to się wyjaśni co ja będę miał w nagrodę za to , że tyle czasu straciłem na forach, na e-mailach, telefonach i odwiedzinach w salonach !

[ Dodano: 2014-07-06, 09:23 ]
Aha i przepraszam za słownictwo :hyhy: ale mam takie nerwy, żeby dwa miesiące robić nas w konia i nie naprawić tych problemów.
Pisałem trzy tygodnie temu o tym, że może wymienić karty SIM i żadnej odpowiedzi do tej pory.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Czy połączenia na te numery nie są datowane tak samo jak rozmowy, które prowadziłeś gdziekolwiek? Skoro nalicza poprawnie to może być to przekierowanie w ramach roamingu w sieci tamtego operatora i tak to jest uwidocznione na rachunku.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Datowane są tak samo, jak dzwonię w Polsce, czy Holandia itp. Z tym jest ok. Ale jak jest właśnie to niby przekierowanie i widzę jakieś numery z kierunkowym zza granicy to zamiast np 1 min 30 sek widzę 90 i nie ma jakiejś jednostki.
Te połączenia gdzie są określone jednostki i czas poprawnie, to numer jest widoczny z takim jakim faktycznie rozmawiałem.

[ Dodano: 2014-07-07, 17:11 ]
ja.michal pisze:Skoro nalicza poprawnie to może być to przekierowanie w ramach roamingu w sieci tamtego operatora i tak to jest uwidocznione na rachunku.
Problem jest w tym, że czasami rozlicza poprawnie i widzę numer, także z przekierowaniami nie jest tak, że to musi tak być. Maja jakiś błąd po prostu.
ODPOWIEDZ