Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Pisz w takim razie do Orange, aby wykasowali partnera roamingowego E-Pus w Niemczech z karty SIM lub zmienili mu priorytet na niższy.

Nie wiesz jak to jest? Pytanie rodzi pytanie i można czytać i czytać w sieci. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Dzięki wielkie za podpowiedź, po pracy napiszę do nich.

[ Dodano: 2014-06-12, 17:06 ]
ja.michal pisze:Nie wiesz jak to jest? Pytanie rodzi pytanie i można czytać i czytać w sieci. ;)
Kiedyś miałem taki problem z zakładami bukmacherskim, jak siedziałem live na obstawianiu i wtapiałem kasę, już wyrosłem z tego. Może tylko wirtualnie gram i jakieś tam nagrody pieniężne wygrywam, coś koło 30-80 zł miesięcznie, czy co dwa miesiące.

[ Dodano: 2014-06-12, 21:06 ]
A czy moglbys napisac co daje ten nizszy priorytet? I co to jest ogolnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Priorytet to nic innego jak lista w określnej kolejności. Telefon najpierw szuka sieci pierwszej, jak nie znajduje to drugiej i tak dalej.

Czytam dla wiedzy, nie dla hazardu. Nie rajcuje mnie wydawanie kasy na coś co jest ustawione przez kogoś wcześniej. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Nie rajcuje mnie wydawanie kasy na coś co jest ustawione przez kogoś wcześniej. ;)
Aj, nie przesadzaj :szok: nie wszystko jest ustawione.
Dzięki za wytłumaczenie, może faktycznie na E-PLusa mam prirytet bo automatycznie tą sieć mi wybiera, a u mnie jest bardzo słabiutki zasięg, więc zawsze zmieniam na Telekom.
RAW
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Cześć, czy udało się Ci wyjaśnić to, o czym piszesz? Czy problem związany z wysyłaniem SMS-ów co godzinę nadal występuje?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witam. Kurcze zapomnialem o Tobie, moze Ty bedziesz cos w stanie zaradzic.
Napisze tak, po tym jak sprawa poszla do UKE od razu dostalem od Orange odpowiedz,ze oddadza wszystka kase,przyznali sie do bledu i chcieli tylko 10zl oddac a nabilo 40. Ale ok, ten temat juz zamkniety, chociaz denerwuje mnie to, ze dalej sa Niemieckie numery, a nikt z Niemieckich numerow nie dzwoni do mnie ani ja nie dzwonie. Teraz jeszcze do tego zle naliczyli mi rozmowe,bo zamiast 4 minut walneli mi 24minuty a jak sprawdzam na komputerze biling to mam 1400, tylko nie wiem jakiej jednostki. Ale juz pisalem do Orange,jak nie wyjasnia tego,to UKE.
Z sms-ami napisali mi ze wszystko jest naliczane zgodnie z regulaminem,ale czy ja w regulaminie mam to ze sms-y beda sobie lecialy automatycznie, bo siec sobie cos tam sprawdza?
Za dwa tygodnie bede mial moj numer wiec bede wiedzial czy sms-y leca nadal automatycznie. Ogolnie to z tymi dwoma naszymi numerami to jest jeden wielki cyrk. A najgorsze ze ciezko sie Orange przyznac.
Napisalem takze ze chce za stracony czas przy komputerze na wysylanie maili, jakies zadoscuczynienie.



Wyslane z Sony Z.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Kolega z Orange 10 dni temu się pytał jak sprawa wygląda i coś nie zagląda teraz, nie żebym ponaglał.
RAW
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Jeśli pojawiają się jeszcze jakieś niejasności to napisz do nas przez Pomoc Orange http://pomoc.orange.pl/. Opisz dokładnie sytuację i podaj niezbędne dane. Wtedy będziemy mogli to sprawdzić bardziej szczegółowo. Przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Udałem się do salonu i Pani wybrała mi numer do BOKU-u. Po około 20 minutach rozmowy z gościem powiedział, że tylko <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> by wysyłał sms-y na numer 501200777, bo to jest nie logiczne. Ale te sms-y dalej lecą automatycznie, 3 dni od 27-30 byłem w Holandii i zmieniała się godzina, dokładnie przesunęła się o 5 minut, czyli na godzinę 10:21, 16:21 oraz 20:21.
Dał wysoki priorytet i mieli dać odpowiedź w ciągu dwóch dni, trzy już mięło i na razie nic.
Drugą sprawę jaką przedstawiłem to z tymi numerami gdzie niby dzwonię na Niemieckie numery i jeszcze się okazało że jak byłem w Holandii weekend to wyskoczyły Holenderskie numery. No kasy nie nalicza, ale chyba powinno to działać normalnie, a nie na billingu mam jakieś inne numery.
UKE niby interweniowało, ale Orange przedstawiło swoje stanowisko, więc my jesteśmy nie wiadomo gdzie.
Czyli sms-y sobie mają dalej lecieć ?. Bo sieć sobie coś sprawdza :facepalm:
Jak tak może być że sieć sobie sprawdza i lecą 3 sms-y dziennie, przecież przez cały miesiąc naliczy mi jakieś 40 zł extra gdzie nic nie wysyłam.
Z tego co gość powiedział to ja za to nie będę płacił, ale już drugi miesiąc nalicza, w poprzednim miałem koło 5 zł ( 4 dni tylko w roamingu ).

[ Dodano: 2014-07-04, 22:08 ]
Obraziłem samego siebie :cwaniak: jestem idiotą, jak wysyłam te sms-y na numer 501200777 do tego bez treści.
Ostatnio zmieniony 2014-07-05, 15:58 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

adziu82, wiem, że to będzie pewnie uciążliwe, ale w telefonie jest opcja blokady połączeń wychodzących w roamingu. Nie wiem czy same wiadomości tekstowe da się blokować. Może uruchom tą opcję przy najbliższym wyjeździe i zobacz jak będzie wyglądać sytuacja. Jeśli dalej będą wysyłane wiadomości to będzie problem u operatora. Jeszcze kolejna opcja to zmiana telefonu na jakiś totalnie prosty (nie smartphone). Też będzie jakaś odpowiedź.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:wiem, że to będzie pewnie uciążliwe, ale w telefonie jest opcja blokady połączeń wychodzących w roamingu
Ja.michal, ale na żony numerze, gdzie mamy pakiet 400 minut w roamingu wcale nie chcemy blokować ani przychodzących, ani wychodzących połączeń. Jest pakiet 400 minut w tą i w drugą stronę.
Problem polega na tym że na bilingu są numery z takim kierunkowym w jakim państwie jestem ( Holandia, Niemcy a zaraz będą Włochy ) więc teraz jak chcę sprawdzić na bilingu do kogo była rozmowa to tego nie widzę, bo są numery zagraniczne, to wygląda tak jak by to było jakieś przekierowanie.
ja.michal pisze:Nie wiem czy same wiadomości tekstowe da się blokować

Ta opcja odpada, bo może być sytuacja, że nie będę miał dostępu do internetu i będę musiał napisać z Orange.
ja.michal pisze:Jeszcze kolejna opcja to zmiana telefonu na jakiś totalnie prosty (nie smartphone)
No może to być rozwiązanie, próbowałem na mojej starej Nokii n900, sms-y dalej leciały. Tylko jest problem, nie posiadam ,,oldskulowego'' telefonu :cry:
Czekam na odpowiedź od Orange, zobaczymy co wyjdzie. Gość powiedział ( szkoda że nie mogę użyć tego słowa :hyhy: ) ,,tylko idio by wysyłał sms-y na numer 501200777, do tego bez treści .Ja tego nie widzę w wysłanych, tak jak np do kogoś piszę.
Maja na pewno w tym systemie bałagan , czy w sieci, już dwa miesiące piszę i piszę i nic.
Ile można czekać, 20-30 e-maili, telefony, wizyty w salonie i nic. Dla nich nie ma nic złego. Ale jak ciężko było się im przyznać że to ich wina z tym pakietem 400 minut, a najśmieszniejsze jest to, że nie chcieli oddać kasę za cały miesiąc gdzie było jakieś 10 zł a na koniec okresu rozliczeniowego było prawie 40 zł, ale jak napomknąłem coś o UKE, to zaraz na drugi dzień korekt była i kasa zwrócona :facepalm:
W pierwsze dni mnie od razu zrazili, więc czekam na koniec umowy ( a to dopiero początek ) przejdę do T, nawet patrząc na to, że maja dwa razy szybszy internet :ok:

Dzięki za zainteresowanie.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2014-07-05, 18:21 ]
Proszę nie używać takich słów nawet ukrytych. Regulamin forum III. 7. c.
Ostatnio zmieniony 2014-07-05, 17:22 przez adziu82, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

adziu82, na to wygląda, że to przekierowanie. Zastanawiam się czy to nie celowy manewr operatora roamingowego.

Popatrz jeszcze na koncie Orange w usługach. Może masz coś uruchomione co powoduje ten problem. Możesz zablokować opcje wiadomości i rozmów premium, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.

Niestety więcej nie mam pomysłów. Sam się z nimi buksowałem w sprawie zasięgu sieci, a raczej jej jakości. Zasięg mi pływa w 3G i połączenie jest zestawiane prawie 30 sekund (aż usłyszę sygnał wywoływania). Sprawa dotyczy jednego miasta. Gdzie indziej jest ok. Oczywiście nie udało się nic załatwić.
Za to z błędnie naliczonymi opłatami po 24 uwzględnili reklamację.

Życzę powodzenia. Daj znać co wychodzi.

[ Dodano: 2014-07-05, 18:27 ]
Przypominam o regulaminie forum. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Zastanawiam się czy to nie celowy manewr operatora roamingowego.
Wątpię, od dwóch miesięcy piszę im o tym i nic z tego nie robią. U nich jest wszystko ok, jak ktoś chce screeny jak to wygląda, to mogę wrzucić, zresztą dla Orange wysyłałem także ale to nic nie dało.
Każdy numer inny, żona dzwoniła na te numery ( może dwa lub trzy ) i żaden nie ma zasięgu.
Ale w sumie to nie problem, dlatego że niby mam numery zagraniczne, ale nie nalicza mi kosza. Problem jest z drugim numerem, czyli z tymi sms-ami, lecą sobie automatycznie, czyli 10:15, 16:15 i 20:15 oraz przesunięcie o jakieś 5 minut do przodu w roamingu Holenderskim. Także, to co pisze mi Orange, że sieć sobie ,,sprawdza coś'' jest dla mnie śmieszne, jak tak może być? Jak może karta SIM, sobie wysyłać sms-y.
Jestem ciekaw ,jak to się wyjaśni co ja będę miał w nagrodę za to , że tyle czasu straciłem na forach, na e-mailach, telefonach i odwiedzinach w salonach !

[ Dodano: 2014-07-06, 09:23 ]
Aha i przepraszam za słownictwo :hyhy: ale mam takie nerwy, żeby dwa miesiące robić nas w konia i nie naprawić tych problemów.
Pisałem trzy tygodnie temu o tym, że może wymienić karty SIM i żadnej odpowiedzi do tej pory.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: ja.michal »

Czy połączenia na te numery nie są datowane tak samo jak rozmowy, które prowadziłeś gdziekolwiek? Skoro nalicza poprawnie to może być to przekierowanie w ramach roamingu w sieci tamtego operatora i tak to jest uwidocznione na rachunku.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Datowane są tak samo, jak dzwonię w Polsce, czy Holandia itp. Z tym jest ok. Ale jak jest właśnie to niby przekierowanie i widzę jakieś numery z kierunkowym zza granicy to zamiast np 1 min 30 sek widzę 90 i nie ma jakiejś jednostki.
Te połączenia gdzie są określone jednostki i czas poprawnie, to numer jest widoczny z takim jakim faktycznie rozmawiałem.

[ Dodano: 2014-07-07, 17:11 ]
ja.michal pisze:Skoro nalicza poprawnie to może być to przekierowanie w ramach roamingu w sieci tamtego operatora i tak to jest uwidocznione na rachunku.
Problem jest w tym, że czasami rozlicza poprawnie i widzę numer, także z przekierowaniami nie jest tak, że to musi tak być. Maja jakiś błąd po prostu.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witam, wrzucę dwa screeny jak to wygląda na moim koncie z tymi sms-ami oraz na żony koncie z tymi niby przekierowaniami, czyli z numerami Niemieckimi i Holenderskimi. A w piątek będą już Włoskie numery, chyba że naprawią to szybko.
Mam nadzieję, że wrzucę dobrze, dawno już tego nie robiłem.
Na czerwono z screenem z sms-ami są wiadomości poprawne, byłem na weekend w Polsce więc tu jest ok, reszta sms-ów leci sobie automatycznie na numer 501200777.
Może Pan Orange Ekspert, zerknie tu i powie mi, czy to jest logiczne wysyłać sms-y na numer 501200777.

https://imageshack.com/i/n6g69cp

https://imageshack.com/i/np8fq6p

Zwróćcie uwagę na godzinę :facepalm:
A z tym rozliczeniem rozmów w roamingu, to wydaje mi się, że zabrali się za to, bo tych numerów było dużo więcej, jakieś 90 %, a 10 % było rozliczonych poprawnie, a teraz jest odwrotnie, więc chyba w systemie pogrzebali i odkopali numery, na które dzwoniłem ja , czy moja żona.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Udało się wyjaśnić sprawę? Otrzymałeś odpowiedź na zgłoszenie z działu technicznego?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witaj, nie chcę być niemiły, ale z tą odpowiedzią od BOK-u jest tak samo jak z Tobą :hyhy: czekałem i się nie doczekałem.
Ale chociaż jednak zajrzałeś tu, więc piszę już jak to wygląda.
Żadnej odpowiedzi nie mam, jak byłem w salonie i Pani wykręciła numer do konsultanta, powiedział mi że daje najwyższy priorytet i odpowiedź będzie w ciągu dwóch dni, minęło już 10 dni i cisza. Napisałem przedwczoraj wiadomość ze strony Orange do BOK-u, że te sms-y są nadal wysyłane, nic nie daje zmiana ( tak jak myślałem na początku, że to jest problem z siecią E-Plus ) na Telekom. Właśnie sprawdziłem on-line moje konto i mam 3,41 zł, od poniedziałku ( w sumie jeszcze dwa sms-y poleciały w niedzielę, bo od około 15-tej już w Niemczech, a sms-y są wysyłane o 10:21 , 16:21 i 20:21 więc załapałem się na dwa wysłania :facepalm: ) a to jeszcze nie jest naliczone za wczorajszy dzień i dzisiejszy, zawsze jest to z dwudniowym opóźnieniem.
Więc jest tak, mówią, piszą, że to naprawią a w rzeczywistości, odpowiedź jest taka, że wszystko jest naliczane zgodnie z ich regulaminem i cennikiem.
A najlepsze jest to, że mam 15zł na plusie i z tego mi biorą za te automatyczne sms-y, bo wystawili mi dwie faktury i mam niecałe 11 zł już ( akurat ten numer z tymi sms-ami nie był długi okres za granicą, ale teraz będzie na pewno dwa miesiące, więc nabije sporo ponad abonament.
Na pewno nie będę płacił za te sms-y, zapłacę zgodnie z umową, czyli około 90 zł za żony numer i za mój jest około 50zł. Jak coś, to do sądu mogą mnie podać, mam e-maile od nich, screeny jak to wygląda, że o stałej godzinie lecą sms-y, bo to chyba chore jest, żeby abonent sobie wysyłał puste sms-y na numer 501200777.
Mają, jak to ja.michal napisał, bałagan. Dodam, że żony numer jak miałem za granicą, jakieś 4-5 tygodni, to żaden sms nie poszedł, więc konfiguracja telefonu jest ok.
Karta SIM może ma jakieś błędy i nie są w stanie tego naprawić. Telefon <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> od nich, więc ustawienia są ich, ja nic nie przestawiałem, zresztą sprawdzałem na Nokii n900 i też lecą sobie automatycznie.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

adziu82 pisze:Witaj, nie chcę być niemiły, ale z tą odpowiedzią od BOK-u jest tak samo jak z Tobą :hyhy: czekałem i się nie doczekałem.
Ale chociaż jednak zajrzałeś tu, więc piszę już jak to wygląda.
Żadnej odpowiedzi nie mam, jak byłem w salonie i Pani wykręciła numer do konsultanta, powiedział mi że daje najwyższy priorytet i odpowiedź będzie w ciągu dwóch dni, minęło już 10 dni i cisza. Napisałem przedwczoraj wiadomość ze strony Orange do BOK-u, że te sms-y są nadal wysyłane, nic nie daje zmiana ( tak jak myślałem na początku, że to jest problem z siecią E-Plus ) na Telekom. Właśnie sprawdziłem on-line moje konto i mam 3,41 zł, od poniedziałku ( w sumie jeszcze dwa sms-y poleciały w niedzielę, bo od około 15-tej już w Niemczech, a sms-y są wysyłane o 10:21 , 16:21 i 20:21 więc załapałem się na dwa wysłania :facepalm: ) a to jeszcze nie jest naliczone za wczorajszy dzień i dzisiejszy, zawsze jest to z dwudniowym opóźnieniem.
Więc jest tak, mówią, piszą, że to naprawią a w rzeczywistości, odpowiedź jest taka, że wszystko jest naliczane zgodnie z ich regulaminem i cennikiem.
A najlepsze jest to, że mam 15zł na plusie i z tego mi biorą za te automatyczne sms-y, bo wystawili mi dwie faktury i mam niecałe 11 zł już ( akurat ten numer z tymi sms-ami nie był długi okres za granicą, ale teraz będzie na pewno dwa miesiące, więc nabije sporo ponad abonament.
Na pewno nie będę płacił za te sms-y, zapłacę zgodnie z umową, czyli około 90 zł za żony numer i za mój jest około 50zł. Jak coś, to do sądu mogą mnie podać, mam e-maile od nich, screeny jak to wygląda, że o stałej godzinie lecą sms-y, bo to chyba chore jest, żeby abonent sobie wysyłał puste sms-y na numer 501200777.
Mają, jak to ja.michal napisał, bałagan. Dodam, że żony numer jak miałem za granicą, jakieś 4-5 tygodni, to żaden sms nie poszedł, więc konfiguracja telefonu jest ok.
Karta SIM może ma jakieś błędy i nie są w stanie tego naprawić. Telefon <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> od nich, więc ustawienia są ich, ja nic nie przestawiałem, zresztą sprawdzałem na Nokii n900 i też lecą sobie automatycznie.
Jeśli sprawa nadal nie jest wyjaśniona to napisz do nas http://pomoc.orange.pl/. Przeanalizujemy korespondencję, którą przesłałeś do BOK i postaramy się pomóc.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Witam, mam nadzieję, że w końcu to już jest wyjaśnione ( przed chwilą sprawdziłem konto on-line w telefonie i ostatni automatyczny sms, został wysłany dnia 11 lipca o godzinie 10:24 więc 7 DNI bez żadnego sms wysłanego automatycznie na numer 501200777). Po dwóch miesiącach, mojej ,,walki'' z Orange w końcu wygrałem.
Teraz czekam na przeprosiny z Waszej strony, ponieważ od dwóch miesięcy miałem tylko i wyłącznie odpowiedź w stylu - uwaga cytat.

,,Odnosząc się do poruszonego przez Panią wątku dotyczącego wysyłanych SMS ów, ponownie przeprowadzona
analiza techniczna również potwierdza ich prawidłową rejestrację oraz rozliczenie. Wyjaśniem, że numer 501200777
widoczny na zestawieniu połączeń jest usługą centrum SMS za pośrednictwem, którego następuje przesyłanie
wiadomości tekstowych w ramach roamingu.
Opis taki pojawia się na rachunku szczegółowym w przypadku, gdy operator zagraniczny, do którego Abonent jest
zalogowany w danym czasie, nie przekazuje Orange informacji o wybieranych przez Abonenta w roamingu
numerach. ''

Koniec cytatu.

Także myślę, że przeprosiny z Waszej strony, nie tylko byłyby mile widziane, ale nawet są wskazane !!! Człowiek dwa miesiące pisze, dzwoni, chodzi do salonów oraz także prosi o pomoc UKE. Dla mnie to jest po prostu chore !!!
Przepraszam za sformułowanie, ale jest bardzo zły. Najważniejsze, że ( mam nadzieję to koniec naszych problemów ) wreszcie Orange przyznało się do błędu ( zresztą tak samo jak z tym pakietem 400 minut w roamingu ).

A teraz pytanie, mamy ponad abonament 4,34 gr ( mam nadzieję,że się nie pomyliłem ) rozumiem, że to będzie anulowane, to jest kwota za ,,automatyczne sms-y ''.

Oczywiście napiszę jeszcze do BOK-u, chcemy przeprosin ( zresztą one i tak nic nie dadzą ) ale także, jakąś rekompensatę.
Liczę na to, że w miarę szybko odpiszesz :hyhy:

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-07-18, 17:27 ]
Jeszcze mam takie pytaniem, czy ten link to jakaś specjalna linia dla zdesperowanych? Czy, może taka sama pomoc jak on-line po zalogowaniu się na konto? Bo jeżeli tak, to nie mam zamiaru tam pisać, czekać na odpowiedź ( po rozmowie telefonicznej ) dokładnie 16 dni to chyba dużo, zresztą jeżeli jest nadany najwyższy priorytet i odpowiedź powinna być ( tak jak powiedział konsultant ) w ciągu dwóch dni.

Pisałem już do BOK-u i wiem, że to może być śmieszne, ale proszę ( jeżeli ma Pan taką możliwość ) na naszym koncie dodanie takiego wpisu, że nikt nie musi dzwonić i informować nas o przygotowanej nowej ofercie, kiedy będzie kończyła nam umowa. Dlatego, że na pewno nie przedłużymy jej.

[ Dodano: 2014-07-18, 17:33 ]
I jeszcze następna myśl, chociaż wiem, że i tak Pan nam nie pomoże.
Ale już z rozliczenie z pakietem 400 minut jest ok, nie nalicza pieniędzy ponad abonament, ale jest dalej problem z numerami jakie widzimy.
Czyli, obojętnie czy żona dzwoni czy odbiera połączenie we Włoszech, na bilingu mamy numer z kierunkowym +39, jeżeli bym chciał sprawdzić z kim rozmawiała żona, to nie jestem tego w stanie sprawdzić dlatego, że widzę tyko i wyłącznie numery Włoskie. Ale i także rozlicza prawidłowo ( zresztą pisałem o tym prędzej w temacie ).
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Każde zgłoszenie jest realizowane sukcesywnie a czas zależy m.in. o złożoności danej sprawy. Tutaj na forum nie mam wglądu do Twojego konta, dlatego moja prośba o kontakt z nami przez formularz, który podałem. Wtedy będziemy mogli to dokładnie sprawdzić i przekazać więcej informacji w korespondencji mailowej.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Andrzejz78 mi Orange napisało, że już nie będą odpisywać na mój problem, bo oni uważają, że sprawa jest zamknięta. A nie jest !!!
Powiedz mi proszę co tu widzisz? Czy sms-y mają końcowego odbiorcę z mojej książki numerów ( wiem, że nie widzisz mojej książki, ale ten numer 501200777 raczej to nie jest ktoś z moich znajomych, tylko centrum sms w Orange ) 10 dni myślałem, że naprawili to, ale od 21 lipca znowu ,,lecą sobie''

https://imageshack.com/i/p6npT8QTp

A tu zerknij i napisz mi jaki kierunkowy widzisz? +31, chyba to Włochy :papa:
A Orange mi napisało, że to jest naprawione :facepalm:

https://imageshack.com/i/iptSwIGGp

Wysyłałem to właśnie do UKE, to zakreślone na czerwono, oznacza że rozmowa była ze mną, nawet wysłałem z historii mojego telefonu, że połączenie było ze mną, żeby UKE nie myślało że kłamię.

Także, nie dziw się, że czekasz aż tak długo, mają już po prostu Ciebie dość ( najgorsze będzie dla nich, jak faktycznie Ty masz rację, już raz musieli się przyznać do błędu na naszym koncie, ciężko im to przyszło i teraz już nie chcą sobie wmówić, że dalej to ich wina). A mogę wiedzieć co to za sprawa? Może masz gdzieś temat.

Może kolega Orange Ekspert widzi to, co ja widzę , ale w sumie raczej nie, ta sama firma, ten sam fach, to raczej będzie widział to samo co koledzy z BOK-u.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Andrzejz78 »

adziu82 pisze:A mogę wiedzieć co to za sprawa?
Próbuję wyjaśnić o co chodzi z tym znanym od pewnego czasu zamieraniem transmisji w Orange
Pierwszego maila napisałem ogólnikowo więc zbyli mnie znanymi formułkami
Drugiego napisałem już szczegółowo podpierając się informacjami z forum (dostali odpowiednie linki) Widocznie za dużo dostali danych bo do dziś brak odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Widzisz, a ja jestem naciągany na koszta, to jest chyba większa różnica trochę. Ale tak jak piszesz, na początku były znane formułki, a teraz już nie chcą odpisywać. Więc po raz kolejny napisałem do UKE.
Poprzednim razem, UKE także zbyli taką samą odpowiedzią, jaka wysłali dla mnie.
Nie mam pojęcia co robić, już nie chodzi o te numery które widzi moja żona ( czyli +31 ) i ja ( + 49 ), ale chodzi mi o te sms-y, które są wysyłane automatycznie, mają dowody i nic to nie daje.
Dziś 28 lipca, żona wykonała połączenie, jest numer +31 a nie z osobą z którą rozmawiała, czyli +48, a dziś też zauważyłem, że mam taki sam problem, plus te sms-y.
Piszą, żeby zmienić telefon, ale ja już to robiłem i to samo.
W sobotę wymieniłem kartę SIM, jutro, może pojutrze się okaże czy problem zniknął. Jak zauważyłem, że mam po rozmowie kierunek +49 a nie +48, to może mam taki sam problem jak żona ( po wymianie tek starej karty SIM na nową )
To już będzie jakiś plus, bo żonie nie lecą sms-y. Ale i tak nie popuszczę im, tych kierunkowych w billingu, jeszcze ściemniają ludzi ( może oni tego nie widzą w systemie, ale chyba powinni widzieć to co ja widzę ) że to już naprawione.

[ Dodano: 2014-07-28, 21:05 ]
A co do tej oferty wakacyjnej, kupiłem sobie starterka za 5 zł i wklepałem ten pakiet.
Zacząłem pobierać z torrentów i leciał 2-3 KB/s. A z jakiegoś hostingu leciał ( i tak nie rewelacyjnie, ale co jak mają jakieś +, - 3 Mb/s ) transfer max do 400 KB/s.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Na rachunku szczegółowym faktury roamingowej może pojawić się opis: Centrum SMS (lub numer +48501200777). Opis taki pojawia się na rachunku szczegółowym w przypadku, gdy operator zagraniczny, do którego jesteś zalogowany, nie przekazuje Orange informacji o wybieranych numerach w roamingu.


Co do szczegółów to niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo nie znam tej konkretnej sprawy i nie mam wglądu do zgłoszeń, które były przekazywane do BOK.

Możemy jeszcze raz przyjrzeć się sprawie, ale aby to zrobić potrzebujemy zgłoszenia przez formularz Pomoc Orange http://pomoc.orange.pl.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Orange Ekspert, to teraz proszę wyjaśnij mi taką rzecz.
Jak może sieć sobie coś sprawdzać i pobierać mi pieniądze, czy to jest normalne, jak używałem Orange Free na kartę, Heyah i T-Mobile, to żadnych takich cyrków nie było. Ale ja wiem gdzie jest ten cały cyrk, problem jest z kartą SIM, pisałem już dwa miesiące temu do BOK-u, żeby mi wymienić tą kartę.
Cały miesiąc = jakieś 30zł, to jest chore. Zapomniałeś dodać, zacytuję tu Twoją koleżankę

,,Każda wysłana wiadomość tekstowa nie trafia bezpośrednio do końcowego odbiorcy, najpierw musi dotrzeć do Centrum Wiadomości SMS dostarczyciela usług telefonicznych''
Więc napisz mi proszę, kto jest tym końcowym odbiorcą. Czy jest to numer 501200777? Czy ja jestem idiotą, żeby wysyłać na ten numer sms-y? W dodatku o stałej porze.
Wymieniłem kartę SIM, na razie nie są wysyłane ( i mam nadzieję, że już nie będą wysyłane ) te sms-y.

A teraz zacytuję znowu Twoją koleżankę, która twierdzi, że już to jest naprawione, chodzi mi o te numery zagraniczne, które widzimy na billingu.
,,Problem z pakietem 400 minut został usunięty. Usługi rozliczane są prawidłowo.
W nawiązaniu do połączeń na numery niemieckie informuję, że nie zarejestrowaliśmy powyższych zdarzeń. Połączenia były wykonywane na numeru polskie. ''

Sprawdziła chyba ta Pani tylko numery Niemieckie i faktycznie nie widzi ich :rotfl: dlatego, że żona jest we Włoszech, czy tego już nie chce zobaczyć ?
I jeszcze taka ciekawostka, teraz po wymianie karty SIM, mam ten sam problem co ma moja żona, czyli jak odbiorę połączenie będąc za granicą, to widzę Niemiecki numery na billingu :facepalm:
Już chyba kilka razy pisałem do BOK-u, może jest błąd karty SIM i faktycznie to musiał być błąd karty, bo jak ją w sobotę wymieniłem to już czwarty dzień żaden sms nie jest wysyłany.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: Orange Ekspert »

Czy po wymianie karty problem już się nie pojawia?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Orange Ekspert pisze:Czy po wymianie karty problem już się nie pojawia?
Nie. Ale powstał nowy problem !!! Czyli taki sam jaki ma moja żona, więc widzę numery zagraniczne.
A najlepsze jest to, że Orange nam napisało, że już wszystko jest naprawione. Dnia 5 sierpnia zona wykonała kilka połączeń i widać dalej Włoskie numery.
Oczywiście Orange napisał nam także, że ja wysyłałem na numer 501200777 sms-y :facepalm:

Sprawdziłem na liście po zalogowaniu się na konto, do kogo były pisane sms-y od początku abonamentu i jakoś nie mogę znaleźć mojego znajomego, czyli numeru 501200777 gdzie ponoć napisałem, aż 52 sms-y !!!
Najlepsze jest to, że wczoraj przyszła faktura i mamy naliczone 8.07zł za sms-y w lipcu,które pisałem w roamingu na numer 501200777.
Do tego doszedł kosz około 15 zł za dwa połączenia, które wykonała żona 4-tego sierpnia, a już 5-tego sierpnia nie naliczyło.

Do tego, od 31 lipca nie widzieliśmy ile żona ma minut na koncie, zawiesiło się na pozostałych 50 minutach i aż do dziś nic nie było widać :facepalm:

Masakra tam się dzieje !!! Do tego, dostałem sms-a od Orange, że to jest moja wina z tymi sms-ami !!! Bo ja je wysyłałem. Oraz że sprawę tych minut i tych sms-ów zamykają :facepalm:
Tragedia i jeszcze raz tragedia.
W połowie lipca, otrzymaliśmy e-malia, że na nasze konto wpłynie 10zł za niedogodności i w dalszym ciągu nie ma tej kwoty.

Nie rozumiem, jeżeli dają kasę za niedogodności, to chyba znaczy,że się przyznali do błędu. Ale po sms-ie raczej się nie przyznali, więc o co chodzi?

[ Dodano: 2014-08-09, 09:16 ]
W tym screenie widać dwa połączenia, które są naliczone, a następnego dnia już jest ok.
Oraz widać 5-tego, że są Włoskie numery. A twierdzą, że to jest naprawione.

https://imageshack.com/i/pd4UoSEPj

Tutaj jest lista do kogo pisałem sms-y, czy to w kraju, czy to za granicą ( a raczej za granicą nie wysłałem żadnego )

https://imageshack.com/i/idsVsGulj

Dziś zrobiłem testy. Wysłałem do żony 3 sms-y,( będąc za granicą ) zobaczymy jaki będzie ostatni odbiorca, bo jak Orange twierdzi, że zanim sms dojdzie do końcowego odbiorcy to musi przejść przez numer 501200777, to jeżeli ostatnim odbiorcą będzie numer żony, to ja się pytam, czy ja jestem idiotą, żeby wysyłać sms-y na numer centrum wiadomości?
RAW
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: mcore »

a ja sie moge zalozyc ze kolega adziu ma telefon z Androidem ktory po zainstalowaniu niechcący softuz jakims wirusem wysyla i dzwoni bez jego wiedzy na zagraniczne numery,
aby potwierdzic ta hipoteze wystarczyloby przelozyc karte do zwyklego telefonubez zaawansowanegosystemu operacyjnego, ale widac on jeszcze na to nie wpadl....
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Orange źle nalicza pakiet 400 minut w roamingu.

Post autor: adziu82 »

Mcore, przeczytaj wszystkie posty jakie napisałem.
1. Tak mam Sony Z z androidem.
2. Kartę przekładałem do Nokii n900 i także leciały.
3. Wkładałem żony kartę, także na abo do Sony Z z którego na mojej karcie SIM leciały sms-y a z żony karty SIM już nie leciały więc ustawienia telefonu są poprawne i żadnego wirusa nie mam.
4. Jeżeli chodzi o dzwonienie, to problem jest na drugim numerze, czyli mojej żony.
5. Na obu katach są widoczne zagraniczne numery bo wykonaniu połączenia. Zwłaszcza na żony numerze, ona ma pakiet 400 minut w roamingu i wykonuje lub odbiera dużo połączeń i tam przede wszystkim są widoczne te zagraniczne numery. Ale także już teraz i u mnie po wymianie karty SIM.

Uwierz mi, wszystkie opcje już sprawdzałem. Ale po prostu Orange nie potrafi tego naprawić. Musiałbym wymienić karty SIM i sprawdzać, która w końcu będzie bez jakiegoś błędu. Jedna wymian karty SIM już naprawiła automatyczne wysyłanie sms-ów, ale zrobiła się drugi problem na tej karcie, czyli widzę to co ma moja żona, zagraniczne numery.
ODPOWIEDZ