Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: DiilGang »

Witam. Poszukuję zastępczego programu do zdalnego sterowania komputerem, przez Internet . Windowsowy jest OK, ale chciałbym mieć więcej opcji, np. zmieniać jakość przekazu. Większość osób którym pomagam ma mizerny upload. Jaki program się sprawdzi? Najlepiej aby opinia była wydana z własnej autopsji.

Dzięki za pomoc :) .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: fulo »

Najlepszym według mnie dla osób pozostającymi za NATami, jest TeamViewer , ale jak piszesz o kiepskim uploadzie to nie wiem czy da radę. Na CDMA Orange daje radę.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: key »

VNC n.p. TightVNC
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: DiilGang »

Dla mnie mizerny upload, to np. 256 Kbit . Takie łącza oparte na Neostradzie, Multimedii itp. Nie orientuję się czy są za NAT-em . Ja mam publiczne IP, APN VPN . Ważna jest też prosta obsługa i polski interfejs ( dla osoby proszącej o pomoc ) .

Sprawdzę wszystkie propozycje.

Kiedyś pomagałem na CDMA Orange - masakra, nie dało się korzystać. Teraz na HSPA+ DC nie jest idealnie, ale 2-3 sekundowe opóźnienie da się znieść .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: YaHooo »

DiilGang pisze:Nie orientuję się czy są za NAT-em . Ja mam publiczne IP, APN VPN . Ważna jest też prosta obsługa i polski interfejs ( dla osoby proszącej o pomoc ) .
Prostota obsługi jest chyba podobna w każdym z nich. Ja osobiście do łączenia się z klientami w pracy wykorzystuję TightVNC. Klienci nie muszą mieć publicznego IP, ale muszą podać podczas łączenia sie mój publiczny IP wraz z określonym portem (każdy w firmie ma swój unikalny port który jest przekierowany na serwerze) który jest określony w konfiguracji mojego programu. I działa ładnie. Chyba, że u klienta w firmie ktoś zapuści torrenta i brakuje uploadu, albo po prostu łącze nawala. Ale na to niestety nic się nie poradzi. W nowych wersjach TightVNC jest możliwość ustawienia kompresji, liczy bitów (liczba kolorów) itp.
fulo pisze:Najlepszym według mnie dla osób pozostającymi za NATami, jest TeamViewer ,
Ale wiesz, że do użytku komercyjnego jest to program płatny? Oraz nie każdy klient się zgodzi aby połączenie leciało przez bliżej nieokreślone serwery zewnętrzne...?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: DiilGang »

Spokojnie, to nie do użytku komercyjnego :) . Pomagam czasem znajomym, a pomoc zdalna jest najlepszym pomysłem . Fajnie by było, jakby taki program tworzył plik - zaproszenie, tak jak w Systemowym narzędziu . Dla przysłowiowego laika ta metoda jest zrozumiała.

Systemowe narzędzie jest proste, ponieważ użytkownikowi wystarczą 3 kliknięcia .

Ja potrzebuję właśnie np. pogorszenia jakości przekazu, bo mi nie potrzeba tapety, Aero Glass, wysokiej rozdzielczości itp. Przetestuję te programy, zobaczę też czy są w wersji polskiej.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: YaHooo »

DiilGang pisze: Systemowe narzędzie jest proste, ponieważ użytkownikowi wystarczą 3 kliknięcia .
W TightVNC wystarczą nawet dwa plus wpisywanie adresu IP ;)
DiilGang pisze:Ja potrzebuję właśnie np. pogorszenia jakości przekazu, bo mi nie potrzeba tapety, Aero Glass, wysokiej rozdzielczości itp.
Akurat mój program nie zmniejsza rozdzielczości, ale tapetę zdejmuje. Mogę ustawić 8-bitowy kolor. Mogę sobie po stronie klienta (czyli mojej) zmniejszyć obraz tak, że jak ktoś ma większy monitor, to sobie zmniejszam i już.
DiilGang pisze:Fajnie by było, jakby taki program tworzył plik - zaproszenie, tak jak w Systemowym narzędziu . Dla przysłowiowego laika ta metoda jest zrozumiała.
To TeamViewer ma coś na ten wzór. Wystarczy uruchomić 1 pliczek u znajomego (nie potrzeba instalacji), a w oknie głównym pojawią się dane które Ci będzie musiał przez telefon podyktować. A Ty już sobie wklepujesz na swoim komputerze i się łączysz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: key »

YaHooo pisze:Akurat mój program nie zmniejsza rozdzielczości
Nie zmniejsza, ale skaluje ;) - w "connection options" funkcja "scale". Podejrzewam ze dzieje sie to po stronie servera.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki program do zdalnego sterowania komputerem?

Post autor: YaHooo »

key pisze: Nie zmniejsza, ale skaluje ;) - w "connection options" funkcja "scale". Podejrzewam ze dzieje sie to po stronie servera.
Racja, sprawdziłem i jest :) Ja używałem zawsze opcji dostępnej z menu-bara po połączeniu. Ale faktycznie to powinno się dziać po stronie serwera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ