usb hub aktywny

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

usb hub aktywny

Post autor: jackuss81 »

Witam. Mam pytanie jak w temacie. Jaki aktywny HUB kupić? Nowszy usb 3.0 czy sten starszy 2.0?. pytam bo przymierzam się powoli :D do kupna modemu usb LTE i Telefonu LTE. A te urządzenia mają większy pobór prądu z portu USB komputera/laptopa. Więc nie wiem jakiego HUB-a kupić. Aktualnie posiadam swojego starego na usb 2.0 i po podłączeniu swojego samsunga galaxy s+ i wykorzystaniu go jako modemu mobilnego wydajność prądowa jest chyba za mała bo mnie wywala po chwili.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: usb hub aktywny

Post autor: YaHooo »

jackuss81 a w komputerze masz USB 3.0? Jeśli nie, i nie zamierzasz w najbliższym czasie wymienić komputera na nowy z USB 3.0 to moim zdaniem nie warto kupować 3.0. A raczej nowy HUB 3.0 nie zapewni lepszego zasilania niż 2.0. Bo ogólnie standard 3.0 nie wprowadza większego zasilania niż 500mA. A to, że HUB potrafi dostarczyć więcej to kwestia modelu niż standardu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: usb hub aktywny

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:Bo ogólnie standard 3.0 nie wprowadza większego zasilania niż 500mA
Wprowadza, 900mA to dla USB 3.0 standard.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: usb hub aktywny

Post autor: key »

Tyle ze wydajnosc pradowa ma sie nijak do stabilnosci polaczenia w wypadku uzywania telefonu ako modemu.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: usb hub aktywny

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Wprowadza, 900mA to dla USB 3.0 standard.
Rzeczywiście nie doczytałem.
key pisze:wydajnosc pradowa ma sie nijak do stabilnosci polaczenia
Dokładnie, dlatego warto by było przeprowadzić dodatkowe testy na to z jakich powodów są problemy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ