eFaktura

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

eFaktura

Post autor: DejaVu »

Witam! koledzy co to jest za ''diabeł'' jak w temacie ;) wczoraj podpisałem umowę z Orange i w rubryce ''dostarczanie faktury'' mam nie wysyłać ,a ''forma płatności'' poczta :zdziwko: To niby na poczcie jak się dowiedzą ile mam zapłacić ? czy będę musiał wypełniać sam jakiś przekaz ? Może to głupie pytanie , ale zawsze przychodziła do mnie faktura przez pocztę , a opłacałem w okienku w salonie . Okienka w salonie teraz nie ma , jak temu zaradzić ? :facepalm: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: eFaktura

Post autor: Jo_gurt »

eFaktura = faktura przychodzi na maila lub jest dostępna na portalu na koncie abonenckim. Czyli brak papierowej wersji.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

:zdziwko: to aby opłacić to mogę sobie wydrukować ? dzięki za odpowiedź :D
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eFaktura

Post autor: ja.michal »

DejaVu, dowolnie. Forma płatności to jakaś zaszłość. Czy to wpłata na poczcie, czy przelew bankowy to nie ma znaczenia. Numer rachunku i tak masz indywidualny.

Tak, z efaktur Orange możesz sobie wydrukować A4 z druczkiem wpłaty.

Jo_gurt, w Orange można sobie wybierać czy efaktura ma przyjść na maila w PDF czy ten PDF pobierany będzie z portalu po zalogowaniu na konto.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: eFaktura

Post autor: Jo_gurt »

ja.michal pisze:Jo_gurt, w Orange można sobie wybierać czy efaktura ma przyjść na maila w PDF czy ten PDF pobierany będzie z portalu po zalogowaniu na konto.
Dlatego napisałem "lub". Alternatywa niewykluczająca :)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

Jeszcze raz dziękuję Wam koledzy za odpowiedzi :padam:

[ Dodano: 2014-10-09, 04:17 ]
Jak na razie nie mogę się odnaleźć na stronie Orange - mam tam konto i zarejestrowany inny numer na kartę , ale nie potrafię połączyć usług :facepalm: np. podając swój ''login'' pisze tam że już jest zajęty :szok: a przecież podaję swoje dane , a jak przyszedł sms na ten numer od internetu , to też nic tam nie mogłem zdziałać . A w salonie pani stwierdziła że połączyła mi konta , bo chyba znalazła mnie w systemie po dowodzie osobistym :niepewny:
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: eFaktura

Post autor: Orange Ekspert »

Jeżeli chcesz połączyć 2 numery na Orange.pl to po zalogowaniu w prawym górnym rogu wybierz "powiąż konta". W przypadku, gdy posiadasz już login i hasło do konta, które chcesz połączyć z tym na które się aktualnie zalogowałeś wybierasz: chcę dołączyć inne konto, które jest aktywne (mam do niego login i hasło) jeżeli konto usługi, którą chcesz dołączyć nie zostało jeszcze stworzone i nie masz loginu i hasła zaznacz "chcę dodać kolejną usługę do mojego konta (nie mam do niego loginu i hasła)".
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

Orange Ekspert pisze:powiąż konta
Dzięki za zainteresowanie , ale jakoś sobie poradziłem ;) Mam za to inne zapytania : czy przy umowie na 18miesięcy bez urządzenia 10GB za 49.90 są w to wliczone ,,szczęśliwe godziny'' ? i co oznacza zapis w umowie '' 100% więcej GB przez 18miesięcy'' :zdziwko: Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eFaktura

Post autor: ja.michal »

Orange Ekspert, tylko czy ty przypadkiem nie piszesz o połączeniu kont w przypadku zarządzania numerami w Orange Online? Połączenie kont abonenckich (aby był m.in. jeden numer bankowy, wspólne konto z GB) jest możliwy tylko po kontakcie z BOK.
DejaVu pisze:czy przy umowie na 18miesięcy bez urządzenia 10GB za 49.90 są w to wliczone ,,szczęśliwe godziny'' ?
Tylko w przypadku zamówienia przez stronę internetową.
DejaVu pisze: i co oznacza zapis w umowie '' 100% więcej GB przez 18miesięcy''
Że przez 18 miesięcy masz 10 GB, a od 19 miesiąca masz 5 GB miesięcznie.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

Że przez 18 miesięcy masz 10 GB, a od 19 miesiąca masz 5 GB miesięcznie
To żenada :facepalm:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eFaktura

Post autor: ja.michal »

Dlaczego? Z tego co wiem umowę powinno dać się przedłużyć już 3 miesiące przed zakończeniem obowiązującej więc coś lepszego będziesz mógł wybrać. Przedłużenia najczęściej wchodzą dopiero z końcem okresu obowiązywania dotychczasowej umowy czyli jakby od 19 miesiąca w tym wypadku.

Tak na marginesie to nie lipa, a oferta i warunki umowy, z którymi się zapoznałeś i podpisałeś, że akceptujesz. ;)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

ja.michal pisze:dać się przedłużyć
Wiem , poinformowała mnie o tym dziewczyna w salonie :roll: żenada dlatego że taki LTE jest bez limitu ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eFaktura

Post autor: ja.michal »

Trzeba było brać ten cały LTE "bez limitu". :]
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

To może tak za 10 lat ,wątpię aby w mojej lokalizacji wcześniej pojawiło się coś sensownego. :facepalm:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eFaktura

Post autor: ja.michal »

DejaVu, od stycznia Aero2 dla Sferii zapewne będzie stawiać LTE 800 więc... różnie może być. Aukcja na 800/2600 również się rozpoczęła.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

Do najbliższego masztu Aero mam 5km. to kto wie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: eFaktura

Post autor: ja.michal »

To zapewne się załapiesz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

Witam! mam kolejne pytanko , może nie na temat ;) ale nie chcę śmiecić na forum ,więc zapytam tutaj :padam: korzystam z free net równy miesiąc(umowa podpisana 7.10) - idzie to u mnie jak krew z nosa :cry: - od zawsze używam do zliczania danych programu NetMeter , który pokazuje mi że pobrałem jakieś 2,3 GB z UL z dostępnych 10GB , okres rozliczeniowy mam chyba 13go , na stronie Orange pisze że mam jeszcze do wykorzystania 17781,68 MB a ja gubię się w tych jednostkach :facepalm: Ogólnie to jestem trochę zdziwiony że pobrałem tak mało według NetMetera , chociaż może dlatego że prawie nic nie oglądam na YT bo można jajko znieść tak to się buforuje , strony też długo ''myślą'' zanim się wczytają , żałuję że zrezygnowałem z CDMA w Plusie :roll: zamówiłem jednak modem adu 890w zobaczymy jak teraz działa CDMA z Orange u mnie , kiedyś to miałem i na początku nie było źle. Pozdrawiam.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: eFaktura

Post autor: fulo »

DejaVu pisze:jak teraz działa CDMA z Orange u mnie , kiedyś to miałem i na początku nie było źle.
Ja już robię przymiarki do odstawienia CDMA, u mnie też śmigało na początku fajnie, dopiero tak z miesiąc odczuwam że jest zapchane. Tak więc marnujesz pieniądze pchając się w ten modem. Szukaj coś 3G\LTE, a na pewno żałować nie będziesz. Ot tak moja rada :)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: eFaktura

Post autor: DejaVu »

fulo pisze:Ot tak moja rada
Czy nie widzisz kolego u mnie w podpisie modemu e3131 :facepalm: Na CDMA było fajnie dotąd aż nie przybyło klientów - to samo będzie z 3g czy LTE ;) nie wiem jak chodzi teraz u mnie CDMA Orange , miałem to w 2009r przez 3lata ,potem 3lata w Plusie i tu było o wiele lepiej , nawet miesiąc temu działało to dobrze , grałem online , oglądałem YT bez buforu itd. ale zachciało się 3g :roll:
Modem kosztuje 100zł. z przesyłką jak dla mnie tanio , wolę mieć coś dualnego niż coś co odbierze u mnie tylko 900mhz(H+) , bo tylko to u mnie działa .
ODPOWIEDZ