wypowiedzenie umowy

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Witam :D ostatnio próbuję się rozstać z Plusem(CDMA) , i jakoś mi się to nie udaje - w salonie dziewczyna coś tam stukała na klawiaturze i stwierdziła ''że przyszedłem za wcześnie'' (umowa do 28 .11.2014) a bo to okres rozliczeniowy mam 17go itd. i najlepiej abym przyszedł 17.10 albo najpóźniej 16.11 :facepalm: Nie uśmiecha mi się branie wolnego dnia w pracy , robię w delegacji i po prostu nie wyrobię się do 17tej , do tej godziny jest otwarty salon :/ Próbowałem też coś wskórać drogą mailową , i tu też poległem ,gdyż gościu z internetowej obsługi , zasłaniał się jakimiś ''procedurami'' i po 3 mailach z mojej strony , stwierdził że muszę napisać wypowiedzenie umowy , i dostarczyć to do salonu ,lub wysłać przez pocztę! I tu mam wielką prośbę - czy ktoś mógłby mi takie wypowiedzenie napisać , gdyż nie wiem jak wygląda forma takiego pisma : :niepewny: Pozdrawiam.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: darekka »

NAZWA FIRMY TELEKOMUNIKACYJNEJ -------------------------MIEJSCOWOŚĆ,DATA
ADRES FIRMY TELEKOMUN.


Wypowiedzenie Umowy telekomunikacyjnej
Ja niżej podpisany legitymujący się Dow.Osob. nr.ABC123456 numer PESEL.12121209876 niniejszym wypowiadam Umowę telekomunikacyjną na CDMA numer XXX zawartą na okres od YYYY do ZZZZ z ostatnim dniem jej obowiązywania tj.od dnia 28 .11.2014.
DATA I PODPIS

2 sztuki tego podpisane zanosisz w dowolnym terminie(byle nie bliżej od końca umowy niż 31dni-możesz to i teraz złożyć) do dowolnego salonu Plusa i każesz na swoim pokwitować(data,podpis,pieczęć) drugi im zostawiasz i PA PA. Jednak może się zdażyć, iż Umowa wygaśnie dopiero 17dnia następnego miesiąca po jej upływie(czyli będzie obowiązywać DO KOŃCA OSTATNIEGO OKRESU ROZLICZENIOWEGO).Jest to zależne od warunków umowy, którą podpisałeś.
Nie daj się spławić ani zaprosić na 16listopad(okres wypowiedzenia to zwykle 30dni i w takim przypadku buliłbyć o miesiąc dłużej) ani tym bardziej nic na "gębę" lub "w system wpisałam i będzie Pan zadowolony"-podpisy,pieczęć,data otrzymania przez salon na twojej kopii.
darekka
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Wielkie dzięki :padam:
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: darekka »

Proszę bardzo :D
darekka
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: YaHooo »

DejaVu pisze:w salonie dziewczyna coś tam stukała na klawiaturze i stwierdziła ''że przyszedłem za wcześnie'' (umowa do 28 .11.2014) a bo to okres rozliczeniowy mam 17go itd. i najlepiej abym przyszedł 17.10 albo najpóźniej 16.11
I dobrze Ci powiedziała. Oczywiście teraz mogła przyjąć Twoje wypowiedzenie, ale wtedy byś płacił karę umowną.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Biurokracja i tyle :dobani: ja tylko chciałem żeby tam sobie w systemie zaznaczyli że ja nie będę przedłużał już umowy ,a nie że ją zrywam :facepalm: Byłem dziś , w tygodniu nie mam czasu ,wracam późno z delegacji , nie chciałem brać kolejnego dnia wolnego . No i dzisiaj inna dziewczyna stwierdziła że przyszedłem za późno :gwiazdki: a okres rozliczeniowy miałem wczoraj :zdziwko: Z wielce obrażoną jednak miną wydrukowała na swoim komputerku moją rezygnację ,tak że te pismo co podyktował kolega wyżej okazało się nie potrzebne ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: YaHooo »

Skoro umowa Ci się kończy 28.11, to ja bym poszedł pisać wypowiedzenie około 14.10. Dajmy te 2 tygodnie na zarejestrowanie w systemie wypowiedzenia. Bo mu się to stać w przedostatnim okresie rozliczeniowym.
DejaVu pisze: Z wielce obrażoną jednak miną wydrukowała na swoim komputerku moją rezygnację
Zawsze w salonie muszą Ci to wydrukować :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Mnie nie interesuje to czy będę musiał zapłacić jeszcze za listopad czy grudzień , po prostu w tygodniu nie mam czasu , a jak zaszedłem wcześniej , to mogła chociaż sobie to tam gdzieś ''zaptaszkować '' czy też poinformować mnie o tych ''procedurach'' to bym te pismo wysłał poleconym .
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: YaHooo »

DejaVu pisze:a jak zaszedłem wcześniej , to mogła chociaż sobie to tam gdzieś ''zaptaszkować ''
Niestety z tego co wiem, to coś takiego nie jest możliwe. Albo składasz wypowiedzenie, albo nie.
DejaVu pisze:poinformować mnie o tych ''procedurach'' to bym te pismo wysłał poleconym .
Z tym się w 100% zgodzę. Od tego oni tam siedzą. Nie tylko od namawiania do podpisywania umów. Ale nie od dziś wiadomo, że w czasem w salonach siedzą osoby z przypadku...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: darekka »

Panowie przecież we wzorze jest jasno podany termin wypowiedzenia czyli dzień wygasania umowy na czas określony.
Kara umowna jest wtedy gdy w wypowiedzeniu podaje się wcześniejszy termin czyli np.1listopad(a umiowa obowiązkuje np.do 1grudnia). Nigdy jej nie ma gdy składacie oświadczenie woli w, którym podajecie iż wypowiadacie umowę z chwilą upływu daty obowiązywania.
Wypowiedzenie składa się nie puźniej niż na 31dni przed końcem umowy wynikającej z daty jej zawarcia. Jeśli wypowiedzenie złożycie np.na 20dni przed terminem końca umowy liczcie się z tym, iż zapłacicie za jeszcze jeden okres rozliczeniowy(i często dużo drożej gdyż wtedy obowiązkuje cennik umów na czas nieokreślony, a nie ten promocyjny w którym mieliście umowe).

Podsumowując wypowiedzonie złożone minimum 31dni przed końcem umowy jest wiążące dla was-w najgorszym razie(jak operator to cwaniak i zaznaczył w warunkach,regulaminach waszej umowy) zapłacicie za PEŁNY OSTATNI OKRES ROZLICZENIOWY, KTÓRY ZACZĄŁ SIĘ PRZED KOŃCEM UMOWY I INTERNET TEŻ MIEĆ BĘDZIECIE DO TEGO CZASU!!!

EDIT
jak kolega niżej napisał wypowiedzenie takie możecie złożyć już w chwili podpisywania umowy i nikt pod żadnym pozorem ani "fochem" nie ma prawa odmówić przyjęcia i potwierdzenia takiego oświadczenia woli

Jeśli jest inaczej trzeba mniej grzecznie wyklarować swoję prawa :gwiazdki:
Ostatnio zmieniony 2014-10-18, 19:08 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.
darekka
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

siedzą osoby z przypadku...
_________________
Chyba tak ;) wcześniej miałem też 3lata CDMA w Orange i jakoś nie przypominam sobie aby były jakieś problemy . Mówię biurokracja i tyle , mogli też skontaktować się telefonicznie - jak chcą coś wcisnąć , to wydzwaniają co raz :facepalm: Tylko nie którym się nie chce :roll: To tak jak dla listonosza , który listy zostawia na wiosce ,bo nie chce mu się jechać do mnie w las kilometr , parę razy miałem zamiar nawet złożyć na niego skargę ,ale pochodzi z mojej wioski i listy zostawia u swoich rodziców ,a oni wychodzą przed dom jak wracam z pracy .Z Orange dziś wydrukowałem e fakturę , więc biedaczysko ma mnie z bani :hyhy:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: matek451 »

Jeśli zaznaczycie że wypowiadacie umowę z terminem jej upływu (daty obowiązywania) to możecie to zrobić nawet w dniu jej podpisania aby nie zapomnieć o 30 dniowym terminie. Zgodnie z prawem konsultant nie ma prawa odmówić jej przyjęcia.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Na tym pisemku co mi w salonie dali pisze że jeśli umowa była na czas oznaczony ,a wypowiedzenie złożone nie później jak na 30 dni przed końcem , numer zostanie wyłączony z końcem czasu oznaczonym na umowie.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: darekka »

No to masz fart-nie wycwaniaczyli pełnego okresu rozliczeniowego czyli za internet zapłacisz proporcjonalnie licząc od 1 dnia okresu do chwili zakończenia umowy.
darekka
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze:numer zostanie wyłączony z końcem czasu oznaczonym na umowie.
Tak, ale umowa kończy się pełnym okresem rozliczeniowym a nie do dnia zawarcia.
Nie pomagam na PW!
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: Baldwin »

Panowie.. Regulamin regulaminem a życie życiem. Oczywiście umowę należy wypowiedzieć minimum miesiąc przed jej upływem. Trochę ponad dwa miesiące temu wypowiedziałem umowę na Neostradę. Zrobiłem to 6 tygodni przed jej upływem w salonie Orange. Fakt ten został potwierdzony pieczęciami i podpisami na piśmie które złożyłem. Miałem także rozmowę z panią z BUK. Kilka dni po zakończeniu umowy spakowałem modem do pudła i chciałem oddać w salonie. No i się zaczęło. Okazało się że system nic nie wie o mojej rezygnacji. Skoro system nie wie o tym to także nie daje możliwości zwrotu sprzętu. Kierownik salonu oczywiście pamiętał że złożyłem wypowiedzenie (zresztą miałem to na piśmie). Przez następną godzinę wydzwaniał w różne miejsca by sprawę odkręcić. Nic nie zdziałał. Wyszedłem z salonu ze sprzętem i informacją że będą nad tym pracować. Dodał że teraz jest to wewnętrzna sprawa Orange. Przez tydzień nie było odzewu więc ponowna wizyta w salonie i wydzwanianie kierownika po różnych komórkach Orange. Tym razem okazało się że umowa została przedłużona i trzeba złożyć reklamację. Odbyłem wtedy rozmowę z jakąś panią która sugerowała że jeśli system nic nie wie o mojej rezygnacji to pewnie ja jej nie złożyłem. Odpowiedziałem jej że potwierdzone wypowiedzenie umowy, które leży przede mną to pewnie fotomorgana a kierownik który twierdzi że przyjął wypowiedzenie i wprowadził do systemu, to musi być pewnie po jakichś halucynogennych prochach. Inaczej przecież być nie może ,bo system.. Tym razem wyszedłem także bez niczego a kierownik stwierdził że tym razem rozmawiał wyżej i ten ktoś obiecał osobiście dopilnować wyjaśnienia sprawy. Po dwóch dniach otrzymałem SMS z informacją że reklamacja została załatwiona pozytywnie oraz maila z tym samym oraz przeprosinami za zaistniałą sytuację. Następnego dnia oddałem sprzęt. To w takim wielkim skrócie.. :gwiazdki:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: YaHooo »

darekka pisze:Kara umowna jest wtedy gdy w wypowiedzeniu podaje się wcześniejszy termin czyli np.1listopad(a umiowa obowiązkuje np.do 1grudnia). Nigdy jej nie ma gdy składacie oświadczenie woli w, którym podajecie iż wypowiadacie umowę z chwilą upływu daty obowiązywania.
Racja, nie wiem dlaczego, ale nie pomyślałem o tym, żeby napisać z jaką datą wypowiadamy umowę ;)
DejaVu pisze:Chyba tak ;)
Ale żeby nie było tak źle to napiszę, że trafiałem również na dobrych konsultantów :)
Baldwin pisze:Dodał że teraz jest to wewnętrzna sprawa Orange.
Osobiście odnoszę wrażenie, że w Orange mają niezły bajzel. I nie tyczy się to tylko klientów indywidualnych, ale co ciekawsze biznesowych również.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

No to masz fart
Chyba nie :szok: sam nie wiem o co chodzi , umowę miałem do 28.11.2014 r . wypowiedzenie złożyłem 18.10.20144 za listopad(17.10-16.11) zapłaciłem normalnie 49,90 potem przyszła jakaś faktura na 9zł. za okres 5.11.- 4.12 .2014 którą opłaciłem , a dziś listonosz przyniósł fakturę na kwotę 49,90 za okres 17.11 - 16.12.2014 :facepalm: pytam się za co? skoro umowa do 28.11.2014 :niepewny:
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: darekka »

Możliwe, że to za pełny ostatni okres licząc od końca umowy do ostatniego dnia bieżącego okresu rozlioczeniowego. Czasami operator w regulaminie opisuje taką sytuację.
darekka
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Witam. Byłem dziś w salonie gdzie nie kazano mi opłacać tej faktury :ok: w okolicach stycznia powinna się pojawić faktura korygująca :brawa: Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ