wypowiedzenie umowy

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: Baldwin »

Panowie.. Regulamin regulaminem a życie życiem. Oczywiście umowę należy wypowiedzieć minimum miesiąc przed jej upływem. Trochę ponad dwa miesiące temu wypowiedziałem umowę na Neostradę. Zrobiłem to 6 tygodni przed jej upływem w salonie Orange. Fakt ten został potwierdzony pieczęciami i podpisami na piśmie które złożyłem. Miałem także rozmowę z panią z BUK. Kilka dni po zakończeniu umowy spakowałem modem do pudła i chciałem oddać w salonie. No i się zaczęło. Okazało się że system nic nie wie o mojej rezygnacji. Skoro system nie wie o tym to także nie daje możliwości zwrotu sprzętu. Kierownik salonu oczywiście pamiętał że złożyłem wypowiedzenie (zresztą miałem to na piśmie). Przez następną godzinę wydzwaniał w różne miejsca by sprawę odkręcić. Nic nie zdziałał. Wyszedłem z salonu ze sprzętem i informacją że będą nad tym pracować. Dodał że teraz jest to wewnętrzna sprawa Orange. Przez tydzień nie było odzewu więc ponowna wizyta w salonie i wydzwanianie kierownika po różnych komórkach Orange. Tym razem okazało się że umowa została przedłużona i trzeba złożyć reklamację. Odbyłem wtedy rozmowę z jakąś panią która sugerowała że jeśli system nic nie wie o mojej rezygnacji to pewnie ja jej nie złożyłem. Odpowiedziałem jej że potwierdzone wypowiedzenie umowy, które leży przede mną to pewnie fotomorgana a kierownik który twierdzi że przyjął wypowiedzenie i wprowadził do systemu, to musi być pewnie po jakichś halucynogennych prochach. Inaczej przecież być nie może ,bo system.. Tym razem wyszedłem także bez niczego a kierownik stwierdził że tym razem rozmawiał wyżej i ten ktoś obiecał osobiście dopilnować wyjaśnienia sprawy. Po dwóch dniach otrzymałem SMS z informacją że reklamacja została załatwiona pozytywnie oraz maila z tym samym oraz przeprosinami za zaistniałą sytuację. Następnego dnia oddałem sprzęt. To w takim wielkim skrócie.. :gwiazdki:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: YaHooo »

darekka pisze:Kara umowna jest wtedy gdy w wypowiedzeniu podaje się wcześniejszy termin czyli np.1listopad(a umiowa obowiązkuje np.do 1grudnia). Nigdy jej nie ma gdy składacie oświadczenie woli w, którym podajecie iż wypowiadacie umowę z chwilą upływu daty obowiązywania.
Racja, nie wiem dlaczego, ale nie pomyślałem o tym, żeby napisać z jaką datą wypowiadamy umowę ;)
DejaVu pisze:Chyba tak ;)
Ale żeby nie było tak źle to napiszę, że trafiałem również na dobrych konsultantów :)
Baldwin pisze:Dodał że teraz jest to wewnętrzna sprawa Orange.
Osobiście odnoszę wrażenie, że w Orange mają niezły bajzel. I nie tyczy się to tylko klientów indywidualnych, ale co ciekawsze biznesowych również.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

No to masz fart
Chyba nie :szok: sam nie wiem o co chodzi , umowę miałem do 28.11.2014 r . wypowiedzenie złożyłem 18.10.20144 za listopad(17.10-16.11) zapłaciłem normalnie 49,90 potem przyszła jakaś faktura na 9zł. za okres 5.11.- 4.12 .2014 którą opłaciłem , a dziś listonosz przyniósł fakturę na kwotę 49,90 za okres 17.11 - 16.12.2014 :facepalm: pytam się za co? skoro umowa do 28.11.2014 :niepewny:
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: darekka »

Możliwe, że to za pełny ostatni okres licząc od końca umowy do ostatniego dnia bieżącego okresu rozlioczeniowego. Czasami operator w regulaminie opisuje taką sytuację.
darekka
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: wypowiedzenie umowy

Post autor: DejaVu »

Witam. Byłem dziś w salonie gdzie nie kazano mi opłacać tej faktury :ok: w okolicach stycznia powinna się pojawić faktura korygująca :brawa: Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ