Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
machonis
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2014-05-21, 12:05
Lokalizacja: Dobryszyce

Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: machonis »

Witam,
męczę się z brakiem zasięgu od września, dzwonię, piszę maile do Orange, chodzę po salonach, ale od każdego dostaję sprzeczne informacje.
Stwierdziłam, że napiszę tutaj bo tylko tu dostaję prawdziwe, sprawdzone informacje.
Czy to problem z nadajnikami, że zasięg raz jest, raz go nie ma?
Konsultanci się tłumaczą, że nadajnik jest daleko położony od mego domu. Szkoda tylko, że my korzystamy z zasięgu z niego od 10 lat i nigdy nie było takich problemów.
Jak wcześniej wspomniałam, we wrześniu zakończono modernizację w ww. nadajnika.
Czy to problem mojego telefonu czy problem z ich nadajnikiem? Proszę o pomoc.
Mój telefon to Huawei Ascend P7
Miejsce zamieszkania: Galonki, gmina Dobryszyce 97-505
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: ja.michal »

machonis, teoretycznie masz dość blisko stację bazową. Cała okolica jest pokryta LTE, 3G i GSM.
Od kiedy masz ten telefon? Sprawdzałaś na innym urządzeniu (np. modem, inny telefon)?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: matek451 »

Mapą zasięgu proponuję się za bardzo nie sugerować. Zasięg zapewnia BTS NetWorks ze Stobiecka Miejskiego, około 5 km. Działa w UMTS900, UMTS2100 i możliwe, że LTE1800. Mapy zasięgu Orange są hurra optymistyczne a w realu bywa dużo gorzej, szczególnie jeśli chodzi o LTE. zasięg 3G wewnatrz domu w Galonkach możliwy tylko na UMTS900. BTS raczej mocno obciążony. Brak innych BTS-ów NetWorks w tej okolicy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: ja.michal »

matek451, tylko tutaj koleżanka ma generalnie problem z zasięgiem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: matek451 »

No jeśli chce korzystać z UMTS900 w domu na telefonie to może mieć problemy z zasięgiem. Oczywiście aby wykluczyć problemy z telefonem proponuję test w pobliżu BTS-a, ewentualnie w domu na innym sprzęcie z UMTS900.
machonis
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2014-05-21, 12:05
Lokalizacja: Dobryszyce

Re: Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: machonis »

Cześć, dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi :) W sumie w ciągu tego czasu od założenia tematu porwałam się na przeniesienie do innej sieci korzystającej z nadajników Playa i T-mobile. Z tego co kiedyś tutaj rozmawialiśmy na forum o tym zasięgu, to podobno jest lepszy niż Orange na moim terenie.
Moim zdaniem to jest ich wina i problem z nadajnikiem, bo nie tylko ja mam ten problem a pół moich znajomych z tej sieci. Niestety jestem na łasce tego zasięgu jeśli chodzi o internet, ale nie jest tak źle więc mam nadzieję, że nie będę musiała tutaj na forum pytać co zrobić (zakup anteny już jest w planach) :)
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem Orange od czasu wrześniowej modernizacji

Post autor: Orange Ekspert »

W tej lokalizacji zasięg niestety nie jest idealny i w niektórych miejscach (zwłaszcza w budynkach) może on zanikać. Mamy w planach nowy nadajnik w tej okolicy (w technologii 2G) co może odrobinę poprawić sytuację, jeśli chodzi o zasięg w trybie 2G. Planowane termin jego uruchomienia to koniec tego roku, ale może on ulec zmianie.
ODPOWIEDZ