karta sim

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

karta sim

Post autor: jackuss81 »

Chciałem się po chwalić że jutro mnie czeka podwójna wymiana karty sim. Głosowej i internetowej. Chodzi o bubel w postaci standardowego satarteru jaki daje T-mobile. Wyłamało mi się obramowanie do karty micro. Więc zostały tylko 2 karty nano sim. Czy wam się też coś takiego przytrafiło? przez inoowacje T-mobile czeka mie wydatek 2x39 zł.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: karta sim

Post autor: wojteks »

jackuss81 pisze:Wyłamało mi się obramowanie do karty micro
Adapter wyjdzie znacznie taniej http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... p-2-e-1106 a z nowych kart prawdopodobnie wyłamie Ci się tak samo jak z tych co masz.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: karta sim

Post autor: ja.michal »

wojteks, jeszcze taniej wyjdzie pójść do Play i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> startery testowe za 0 zł, wyłamać MicroSIM Playa i wsadzić T-Mobile. Względnie jakąś malutką kropkę kropelki na krawędź dać, aby się nie wyłamało niechcący.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: karta sim

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:wyłamać MicroSIM Playa i wsadzić T-Mobile. Względnie jakąś malutką kropkę kropelki na krawędź dać, aby się nie wyłamało niechcący.
Imo kiepski pomysł. Raczej tak precyzyjnie to one nie są docięte, no chyba że by z jednej fabryki pochodziły, ale raczej będzie zahaczać, jeszcze może się zdarzyć odrobinę inna grubość kart. Z tego co widziałem lepsze adaptery mają cienką folię pod spodem.
Ja bym zaczął od podklejenia kart cienką taśmą klejącą.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: karta sim

Post autor: ja.michal »

krystianb, akurat używam ramki z Playa z różnymi kartami Orange (SIM, USIM z LTE, USIM z LTE i NFC), kartą Aero2 i Plusa i wszędzie siedzi jak trzeba. Można faktycznie podkleić taśmą od spodu.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: karta sim

Post autor: jackuss81 »

ja.michal pisze:wyłamać MicroSIM Playa i wsadzić T-Mobile
@jamichał ale ja potrzebuje dda obramowania kart micro sm aby włożyć w nie karty nano sim. A jak wiadmomo operatorzy nie dają prepaidowych starterów 3 w 1 tylko 2 w 1 czyli mini sim na microsim. Chyba że czegoś nie wiem. Zresztą już zakupiłem sobie adapteri sim . Mieszkam 20 km od Rzeszowa więc tragedii nie ma :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: karta sim

Post autor: ja.michal »

Źle przeczytałem. :facepalm: Aj bo głupotę Apple wymyślił. :cisza: Brakuje jeszcze SIM w postaci szpilki.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: karta sim

Post autor: jackuss81 »

ja.michal pisze:Brakuje jeszcze SIM w postaci szpilki.
No nic nigdy nie wiadomo co tam Japońce wymyślą :D :D :D A Apple wdroży w swoich produktach :D :D
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: karta sim

Post autor: ja.michal »

jackuss81, chyba raczej Apple wymyśli, a inni zrobią i prędzej pewnie Chińczycy, a nie Japończycy. :]
ODPOWIEDZ