Obciążony serwer i wyższy priorytet dla określonego IP

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
feeling
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-04-06, 12:18
Lokalizacja: krakow

Obciążony serwer i wyższy priorytet dla określonego IP

Post autor: feeling »

Witam,

Zastanawiam się czy jest jakakolwiek możliwość uzyskania "wyższego priorytetu" w przypadku gdy dany serwer jest bardzo obciążony.
Powiedzmy sytuacja typu; otwarcie darmowej rejestracji na jakimś forum o godzinie 10:00 dla TYLKO dla pierwszych 50 kont. Bardzo prawdopodobne jest że na kilka minut przed jak i w trakcie, serwer może być bardzo obciążony.
Pytanie, czy w takim przypadku można uzyskać szybszy dostęp do tego serwera niż inni? Ciągłe odpytywanie serwera przed?

Pamiętam sytuacje kiedy chciałem sprawdzić ogólnopolskie wyniki matur i dostęp do strony zaraz po udostępnieniu danych był dla mnie całkowicie niemożliwy, próbowałem się połączyć przez proxy, z innego IP lub nawet użyć innej przeglądarki, bez skutku. Nie byłoby tego pytania gdyby nie fakt że kilku z moich znajomych, w tym samym czasie uzyskało dostęp do strony i mogło sprawdzić wyniki. Jakim cudem było to dla nich możliwe? Dodam jeszcze że moje próby nie trwały kilka minut a dobre 2h i strona była całkowicie "nieosiągalna".

Czy ma znaczenie tutaj szybkość połączenia? Konfiguracja adresów DNS? Fizyczna odległość od serwera? Logicznie myśląc strona powinna się prędzej czy później wczytać a nie być całkowicie niedostępna dla kogoś ze słabszym łączem?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Obciążony serwer i wyższy priorytet dla określonego IP

Post autor: Jo_gurt »

Nie masz możliwości wpływu na to. Czyste szczęście.
Oczywiście może pomóc wszystko po trochu, ale to ciągle loteria.
ODPOWIEDZ