Allegro prowizje.

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Allegro prowizje.

Post autor: robertnik »

Witam.
Sprzedałem ruter B618 za 810zł i właśnie dostałem email z kwotą prowizji 48,6zł.
Zapłacę tą prowizję, po ptokach już, ale przy wystawianiu aukcji nie było jej nigdzie podanej.
Z koniem się na łby pozamieniali...
Będę musiał zmienić przyzwyczajenia i przenieść się na Ebay i jeśli szukacie tańszych sprzętów to raczej już nie na allegro.
Jak by ktoś się zastanawiał ile taniej, albo ile prowizji mu naliczą to tu jest kalkulator prowizji Allegro.

Pozdrawiam i życzę tej wiedzy przed wystawieniem przedmiotu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Allegro prowizje.

Post autor: krystianb »

Z tego co mi wiadomo na ebayu jest jeszcze drożej uwzględniając prowizje paypala.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Allegro prowizje.

Post autor: robertnik »

Przyznam że z Ebay nie mam doświadczenia, a paypal piszą że za darmo, chyba że przewalutujesz.
Zawężając sprzedaż tylko do Polski(żeby uniknąć przewalutowania) o prowizji piszą tak:
2.7% ceny końcowej, ale nie więcej niż 46.79 zł
Darmo to to nie jest, ale 2.7% Ebay jest mniejsze od 6% Allegro.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Allegro prowizje.

Post autor: robertnik »

Okazuje się że nie zapłaciłem najwyższej prowizji. Tabela prowizji Allegro.

Obrazek

A było tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Allegro prowizje.

Post autor: krystianb »

robertnik pisze:a paypal piszą że za darmo, chyba że przewalutujesz.
Czy aby tą samą stronę przeglądamy? Czy może jednak czytać nie umiesz?
Sprzedawanie
Opłaty dla sprzedających są naliczane tylko od otrzymanych płatności. Nie pobieramy opłaty miesięcznej, a im więcej sprzedajesz, tym mniej płacisz. Więcej informacji znajdziesz w zestawieniu poniżej.
Jak się niżej przewinie i się wybierze <5k zł to jest

Kod: Zaznacz cały

Opłata:
2,9% + 0,80 PLN
za każdą transakcję krajową w PLN
Dodając do tego 2.7% prowizji ebay to mamy kwotę zbliżoną do allego + użeranie się z paypalem, który jest zmorą sprzedających, kupującemu będzie źle wacek leżał, zgłosi roszczenie, paypal zaraz mu kasę odda, a sprzedającemu dowali obciążenie zwrotne. Chyba że jest się z 3 świata takiego jak Polska wtedy jak się kupi coś w pierwszym świecie to się zwrotu nie zobaczy. O blokadach paypala nie ma co pisać, jak im będzie źle leżał to Ci kasę na pół roku zamrożą.
Jeśli chodzi o allegro to już raczej wyszukiwarka produktów niż platforma sprzedażowa, praktycznie każdy większy sprzedawca ma własny sklep internetowy :cwaniak:
Pozostają licytacje, ale tam też widać inwencję sprzedawców: cena przesyłki kurier 25zł za 2kg paczę o standardowych wymiarach, u hurtownika który wystawia po kilkaset licytacji miesięcznie i na pewno nie ma preferencyjnej umowy z firmą kurierską...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Allegro prowizje.

Post autor: krystianb »

robertnik pisze:Okazuje się że nie zapłaciłem najwyższej prowizji. Tabela prowizji Allegro.
Widać czego allegro chce się pozbyć ze swojego serwisu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Allegro prowizje.

Post autor: robertnik »

Szukam alternatywy. Czasem mam potrzebę sprzedania czegoś co mi zbędne, a czasem chciałbym kupić coś taniej. 6-9% w tą czy tą stronę robi różnicę. OLX odpada. Nie ma systemu weryfikacji, opinii, w zasadzie niczego nie ma, poza tym należy do tej samej grupy.
Na Ebay Paypal jest opcjonalny.

Obrazek
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Allegro prowizje.

Post autor: krystianb »

robertnik pisze: poza tym należy do tej samej grupy.
Info nieaktualne.
robertnik pisze:a czasem chciałbym kupić coś taniej.
Taniej to się kupuje u chińczyka :cwaniak:
robertnik pisze:Na Ebay Paypal jest opcjonalny.
Ciekawe czy znajdzie się choć jeden chętny kupić coś inaczej niż przez pp.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Allegro prowizje.

Post autor: robertnik »

Serio kupujesz używane CPU, rutery inne części u chińczyka? Nie widzisz że polityka prowizyjna Allegro uderza w cały rynek wtórny, drobny handel, czy po prostu Cię to nie obchodzi?
Z Paypalem na Ebay nie wiem jak będzie, nie miałem potrzeby używać. Na Allegro nigdy z tym problemu nie było.
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

krystianb pisze:
robertnik pisze:Na Ebay Paypal jest opcjonalny.
Ciekawe czy znajdzie się choć jeden chętny kupić coś inaczej niż przez pp.
Mnóstwo jest takich, szczególnie w Niemczech. Chociaż sam akurat zdecydowanie wolę płacić z paypalem.
robertnik pisze:Serio kupujesz używane CPU, rutery inne części u chińczyka? [...]
Z Paypalem na Ebay nie wiem jak będzie, nie miałem potrzeby używać. Na Allegro nigdy z tym problemu nie było.
Nie wiem jak pytany kolega, bo ja używanych gratów u żółtków jeszcze nie kupowałem. Za to na ebayu jak najbardziej, oczywiście angażując paypala. :]
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Allegro prowizje.

Post autor: dzejk »

Używane cpu są tanie u Chińczyka, np. modowane xeony.
Na aliexpress niedługo będzie można płacić przez allegrowe payu. Ciekawe jakie prowizje sobie zaśpiewają.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Allegro prowizje.

Post autor: krystianb »

dzejk pisze:Na aliexpress niedługo będzie można płacić przez allegrowe payu. Ciekawe jakie prowizje sobie zaśpiewają.
Już można ceny identyczne jak przy płatności przez przelewy24, którymi można płacić już od dawna.
robertnik pisze:Serio kupujesz używane CPU, rutery inne części u chińczyka?
Z używanym CPU miałem dylemat, bo chińczyk chciał 1/4 tego co na allegro, gdyby nie licytacja bez minimum to bym tam kupił. A czekałem nie wiele krócej niż z chin, bo gościa tak bolała pupa że wysłał tydzień po zapłacie.
Routerów używanych już nie kupuję, a z innej elektroniki to na ali express mają sprzęty, które się januszom z allegro nawet nie śniły.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Allegro prowizje.

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ