Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: asiek120 »

a umnie sytuacja wygląda następująco:
1997: Panasonic (modelu nie pamiętam), który miał bardzo bogate menu aż 6 pozycji (abonament ERA)
1999: Philips (w jego reklamie koleś mówił "idiot" i dzwonił do szefa) miałem go niecały tydzień ponieważ okazał się zbyt delikatny
1999: Mitsubishi Trium Aria (Idea POP) Telefon nie do zajechania (do dziś mam)
2000: Nokia 5510 (abonament IDEA)
2001: Nokia 6310 (super telefon, do dziś opłakuje, że go zgubiłem)
2003: Nokia 3410 (służbowa)
2004: Nokia 3310 i 5110 i ERYK T20s (5110 mam do dziś sprawne)
2005: Nokia 6510, 6100, 6310i (6610 oddałem mamie, 6510 leży gdzieś a 6310i kupiłem ponieważ nie mogłem się pogodzić ze stratą 6310 najlepszy telefon nie zamierzam zamienić na nic innego)
2006: HTC Wizard kilka razy dzwonilem z tego ale lepiej spisuje sie jako palm niż telefon.
Mam jeszcze LG C3310 ale z niego nie korzystałem, kupiłem go bo znajomy wyprzedawał za grosze.
Do dziś mam sprawne mitsubishi, LG, 6510, 5110, 6100, 6310i wizarda a T20s dałem do zabawy dziecku ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Pierwszy telefon miałam w Plusie w abonamencie w którym miałam gigantyczną liczbę darmowych minut (czyli 10). A telefon Nokia 3210. Sprzedałam go żeby mieć na koncert Placebo.
Siemens c35i - tymczasowo bo zapomniałam niby kodu zabezpieczającego od Nokii...
Sony j70 (?) - też tymczasowy. Tata dostał jako służbowy i mi oddał. Miał krótką karierę ponieważ spadł mi z dużej wysokości i od tego momentu miał lekkie odskoki od rzeczywistości więc po drugiej wizycie w serwisie zabrali ten i dali nowy.
Potem była Nokia 3510i w abonamencie w Erze (40 minut za 56 złotych). Służył długo, wiernie mnie i mamie do momentu kiedy mama na własną ręke nie zaczęła naprawiać klawiatury.
Nokia 3200 - moje marzenie. Działa do dziś. Służyła wiernie mi, mamie a teraz kumpela ją męczy.
SE k300i - pierwszy modem, Idea Mix i pakiety które ciężko było aktywować. Jeden z gorszych telefonów, które miałam. Ale chyba tez najbardziej wytrzymały.
Siemens s55 - kupiony od kumpla za śmieszną cenę, potrzebowałam telefonu żeby mieć smsy po groszu. Na początku był wadliwy (prawie w ogóle nie łapał zasięgu po zdjęciu simlocka) ale jak mu sie odwidziało było ok. Nie ma klawisza 3 i tylnej klapki. Mój drugi i najdłużej używany modem.
Siemens sl55 - kupiony bo mi się podobał. Po prostu.
Sony Ericsson j220i - znaleziony i naprawiony. Testowałam dla kumpla go. Całkiem fajny, prosty telefon.
Nokia 3220 - kupiona jako modem i do niedawna używana. Teraz używam Samsunga e250 (przedłużałam umowę i dostałam chwilowego zaćmienia umysłu i go wzięłam). Ale na modem i na empetrójka się zdaje.
W międzyczasie przewinęły sie jakieś 3410, 3330, 3210 (kolejna) a na chwile obecną mam 3200, s55 (dwa), sl55, 3220 i e250.
A od dłuższego czasu przymierzam się do kupna 6230/6230i.
robinio
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-28, 22:49
Lokalizacja: Gliwice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: robinio »

Ja zaczynałem w 98 r. od super cegły motoroli C170. W Popie kosztowała mnie prawie 400 zł!! Za minutę płaciłem 1,75 zł
Dobrze się spisywała, więc przez 9 lat korzystałem z motoroli kolejno:
1. Motorola c170
2. Motorola cd160
3. Motorola T2288
4. Motorola T205
5. Motorola c550
6. Motorola c650 x2
7. Nokia 2610

Przez tyle lat związny byłem z motorolą, ale w końcu ostatnie trzy sztuki się popsuły. No i tak zakończyła się pierwsza komórkowa miłość. Zdradziłem motorolę na rzecz małobajeranckiej, ale solidnej finki :)
Awatar użytkownika
Boguszek
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2007-06-04, 13:57
Lokalizacja: Mońki

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Boguszek »

Mój pierwszy to był Sagem jaki model nie pamiętam już bo było to dawno temu kupiłem go w simplusie gdzie minuta rozmowy kosztowała 2,70zł :lol: a sms 50 gr .
Iplus
Merlin XU870
HP-Pavilion dv6000
2007.r
-----------------------
Orange free
Huawei E1752
Asus K55A
2013.r
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: pluskwa_skarzysko »

pierwsza byla Nokia....w 96...chyba 1611...co ciekawe dzialala jeszcze rok temu (dzialala ;] incydent z mlotkiem...) i bateria trzymala okolo 5 dni :D ale gdy go kupilem zasieg Ery byl tak tragiczny ze trzeba bylo dokupic antene zewnetrza...podobna do tych co dzis uzywane sa do CB radii...ogolnie nie narzekalem nigdy na ten telefon...z tamtych czasow najlepsze byly tzw. 5-sekundówki :D
nastepnie Alcatel OT Club
Alcatel OT Club db (taki smieszny :d w ksztalcie osemki..)
Ericsson S868...z matalowa obejma ....sluzyl mi pozniej do przybijania gwozdzi ktore wylazily z biurka :D
Nokia 5110..
Motorola M3888..zlom!
Bosch 909...bardzo fajny telefon
Nokia 3310...
Nokia 6680
Motorola c350...
Sagem my400x pierwszy modem :d GPRS
Siemens c60
Sagem my-5
Sony Ericsson W810i
i obecnie Nokia 6234..

wiele modeli pominalem...ale nie pamietam juz jakie to byly i nie mam czasu by sie nad tym zastanawiac..i je sobie przypominac..
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: zDaleKi »

pluskwa_skarzysko pisze:gdy go kupilem zasieg Ery byl tak tragiczny ze trzeba bylo dokupic antene zewnetrza...podobna do tych co dzis uzywane sa do CB radii...
To tak samo jak u mnie. Nawet w jednym z dużych miast, gdzie kiedyś mieszkałem zasię Ery był tylko w centrum. Żeby skorzystać z telefonu troszkę dalej potrzebna była antena zewnętrzna na balkonie :)

Swoją drogą przydała się potem za parę lat na wsi i wszyscy sięteż dziwili, że jest zasięg ;) i dopytywali jak to zrobiłem.
pluskwa_skarzysko pisze:ogolnie nie narzekalem nigdy na ten telefon...z tamtych czasow najlepsze byly tzw. 5-sekundówki :D
Tak, to na tamte czasy to byłą rewelacja :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:...Tak, to na tamte czasy to byłą rewelacja :)
...Ci którzy tamtych czasów nie zaznali potrafią teraz tylko narzekać że to im nie pasuje, za drogo, limity... :lol: Gdybym miał wtedy możliwość kupienia powiedzmy takiej simdaty to bym poszedł po nią na piechotę nawet do Częstochowy... :lol:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

mar_kow pisze:
BliSki pisze:...Tak, to na tamte czasy to byłą rewelacja :)
...Ci którzy tamtych czasów nie zaznali....:
Wspominacie jak stare dziadki;)

A tak na marginesie to nie były 3-sekundówki? Ja pamiętam moje 10 minut darmowych i naliczanie minutowe i brak tych darmowych sekund. Raz poczta złapała i minuta szła się... A u mnie to było częste (wieś której nawet na mapie nie ma), zresztą jak kupowałam telefon to u mnie o zasięgu Orange można było pomarzyć, Era jako tako dawała radę.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...Wspominacie jak stare dziadki;)...
...Fajnie jest czasami powspominać... Człowiek był młody i piękny - teraz to tylko "piękny". Jak jechało się na urlop na wieś (różnica tylko taka że widnieje na mapie...), u pasa "cegiełka" N 5110 - sensacja XX wieku. Udział w programie Wołoszańskiego - te sprawy... :lol: :lol: :lol:
...Choć aż tak stary to nie jestem... :wink:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Fajnie jest powspominać tylko te wasze wypowiedzi tak zabrzmiały.
Kiedyś jak się miało 3210 to był szpan. Dwa własne dzwonki, logo... no wypas. A teraz? Chyba ostatnią rzeczą którą ma robić telefon to dzwonić. rozpuszczona ta dzisiejsza młodzież;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...A teraz? Chyba ostatnią rzeczą którą ma robić telefon to dzwonić...
...Nokię 5110 kupiłem w superpromocji za 622 zł - a miesiąc wcześniej kosztowała ponad 10 mln zł... ale obniżka nie :?: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

widzac po tym co klienci wymagaja od telefonu to zeby byl aparat i mp3...
to jakos jest dla nich "najwazniejsze" no moze oczywiscie nie dla wszystkich ale to sie slyszy najczesciej
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

mar_kow pisze: ...Nokię 5110 kupiłem w superpromocji za 622 zł - a miesiąc wcześniej kosztowała ponad 10 mln zł... ale obniżka nie :?: :lol: :lol: :lol:
A teraz kupisz go za 5 dych na Allegro, przepłaciłeś po prostu, trzeba było poczekać a nie rzucać się na nowości;)
wlodus pisze:widzac po tym co klienci wymagaja od telefonu to zeby byl aparat i mp3...
to jakos jest dla nich "najwazniejsze" no moze oczywiscie nie dla wszystkich ale to sie slyszy najczesciej
Np. mój Tata. Nie wie co to mp3 ale jego nowy telefon koniecznie musi to mieć.
Ostatnio zmieniony 2007-09-03, 14:28 przez Sundance_kid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...przepłaciłeś po prostu, trzeba było poczekać a nie rzucać się na nowości;)
... :lol: :lol: :lol: ...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Znalazłam na jakieś stronie opinie, że Nokia 1600 to jest nic nie mająca cegła. Ciekawe co by powiedzieli o 5110 - nie dość, że wielkie, jedynym urozmaiceniem jest Snake i na dodatek ma antenkę.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:...jedynym urozmaiceniem jest Snake i na dodatek ma antenkę.
...Ma antenkę, no ale bez wibracji... :lol:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

mar_kow pisze:
Sundance_kid pisze:...jedynym urozmaiceniem jest Snake i na dodatek ma antenkę.
...Ma antenkę, no ale bez wibracji... :lol:
Ale taka mała ta antenka;)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

ale mimo wszystko to jest nic, najlepsze jest jak przyjdzie ktos kto ma juz n95 w810 juz podobne cuda i pyta sie na co by mogl wymienic :)
i nie ma co zaproponowac :)
sa maniacy ktorzy "musza miec nowosci...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Ci którzy tamtych czasów nie zaznali potrafią teraz tylko narzekać że to im nie pasuje, za drogo, limity... :lol: Gdybym miał wtedy możliwość kupienia powiedzmy takiej simdaty to bym poszedł po nią na piechotę nawet do Częstochowy... :lol:
Święte słowa.... Ja jak miałem pierwszą komórkę, to tpsa nie miało możliwości technicznych na stacjonarny telefon u mnie, a więc o internecie też mogłem pomarzyć :lol:
A taka SimData, to byłby wypas.... zwłaszcza, że nie było wtedy szybszego :lol: jak obecnie GPRS.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: pluskwa_skarzysko »

moj sasiad, 14 lat..dostal od dziadka nokie..jakis rok temu,pytam sie go ostatio czy ma dobra jakosc dzwieku (bo gdzies czytalem w necie o tym ze sa problemy z tymi telefonami..) a on mi na to ze nigdy przez nia nie rozmawial..
rok czasu....

wyobracie sobie,rok miec telefon i przez niego nie dzwonic..buhahahaha
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Darecky »

Ja tak wieu komórek to nie miałem jak przedmówcy :D
Mój pierwszy model to Alcatel OT 311 [ i już mnie ciągnęło do korzystania z wapu - niestety strasznie drogiego jak na tamte czasy], potem Sagem myx5m [używany jako modem GPRS z pakietami jedna idea], następnie Siemens s55 i obecnie mam SE k300i od półtora roku. A gdy któryś się zepsuł czy byłem w trakcie wymiany używałem Motorolki T205 po moim bracie.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: canidy »

No to i ja się pochwalę...
Najpierw to okazjonalnie korzystałem z Kaloryferka, nie pamiętam czy to była Motorola czy Nokia. Potem to Nokia Cityman :)
Potem długo długo nic i bodajże w 98 Nokia 5110, zresztą bardzo udany fon za ok 200 PLN. Pozwalał na pisanie smsów i był genialnie prosty w porównaniuu do innych komórek. Pamiętam, że w tym czasie były dostępne również Alcatele One Touch Easy na baterie (sic!). I prawie równocześnie Nokia tzw. banan.
Potem juz była super Nokia 7110 jako żywo jak z Matrixa (pierwsza część) i co więcej miała ona już przeglądarkę WAP. O ile się nie mylę to był pierwszy fon z WAP v.1.1 :)
Dalej to była Nokia 6210, 6310i chyba ze 3 sztuki i po długim czasie SE K750i. Ostatni to już smartfon HTC TyTN. Echhhh jak sobie teraz przypomnieć te pierwsze modele... :) Największym sentymentem dażę Niezniszczalną Nokie 5110, ciekawą Nokię 7110 i niezawodną Nokię 6310i. Teraz Nokia chyba już nie robi tak kultowych modeli.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: pluskwa_skarzysko »

canidy pisze: Teraz Nokia chyba już nie robi tak kultowych modeli.
teraz to wszystko idzie na "masówkę"....również telefony.wg mnie to ostatnim hitem Nokii była 3310...
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Fanta »

Jako że temat sie zmienił:
Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny.
Pozwolę sobie jeszcze raz dokładniej opisać moją historię z telefonami.
Tak więc na początku był:
Mitsubishi Trium Neptune (przywieziony z Niemiec)
Nokia 3210
Siemens C30
Nokia 3310
Nokia 5510

znów Nokia 3310
Siemens ME45
Nokia 6210
Alcatel OT 735
Nokia 7250

i teraz Nokia 5300

W między czasie były jeszcze: Nokia 6800, Nokia 3120 i inne (ale nie pamiętam).
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

ale ogólnie telefony miały byc tylko zabawką i zawsze tak podchodziłem i broniłem się jak mogłem rpzed tym dziadostwem :)
teraz jako narzędzie mojej pracy hmmm
ja najbardziej cenie funkcjonalność w telefonie i dlatego jestem zwolenniekiem nokii mimo ze faktycznie bardoz sie popsuly ostatnio
prywatnie mam 6630 ale sluzbowa mam motorole v3...
jak ja sie wsciekam jak mam w tym czyms zmienic dzwonek :)
bardzo malo uzyteczny telefon...

teraz zamierzam kupic 6120 a sluzbowy zamienic na SE k550i.
ostatnimi czasy jedne z ciekawszych telefonow...

od sluchania muzyki jest mp3 a od robienia zdjec aparat a jak ktos chce grac to psp :)
telefon ma dzwonic i tyle ;)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Sundance_kid »

Ja pierwszy telefon miałam z przymusu. Po prostu wyprowadzałam się z psem na wieś na którą nawet TP dobrze nie dotarła i potrzebowałam jakiegoś kontaktu ze światem w razie czego. Przez długi czas miałam ten telefon żeby sobie po prostu leżał, w sumie to go nawet nie brałam jak gdzieś wychodziłam. A teraz bez telefonu sie prawie nigdzie nie ruszam:/
Teraz z konieczności muszę sprzedać e250 i kupić coś w stylu 1600 lub j220i. W końcu będe mieć telefon tylko do dzwonienia.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: wlodus »

z tych telefonów lepiej weź j220 jest dużo tańszy (129 zł w simplusie) i o niebo lepszy...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: cysio »

No to czas na moja historie:

Bosch 509 (to cos dla was maniacy tylko do dzwonienia, nawet fajny i maly tel jak na te czasy)
Nokia 3310 (umarla po zalozeniu 4 lockow , w tedy nie bylo w Łodzi żadnego serwisu ktory by to naprawial)
Nokia 3210
Siemens c35i (pierwsza moja komorka z wap , oczywiscie CSD)
Nokia 5510
Alcatel 511
Nokia 3310
SE T68i
Nokia 7650 (kloc)
SE t610
Siemens s55
SE k700i
Nokia 3650 (kloc)
Siemens cx65
Nokia e50
SE k750i
Samsung e250
Nokia e65

... a wiec troche tego bylo w mojej historii , kiedy wroca te czasy simplusa 5zł / min :)


Wydzielony temat dyskusji na luzie o fonach tutaj:-> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8596 Jaco
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: Maciek »

Ojjj :) U mnie tego troche bylo wiec... zrobie mala liste :P
1. Ericsson (modelu nie znam - wisniowy z duuuza antenka:) )
2. Trium (modelu nie znam... mial kolorowy wyswietlacz 8: )
3. Nokia 5510 - Cos pieknego
4. Nokia 8210 - Nizawodny w rzucie telefonem w dal :D
5. Sie
menes C35?
6. Sony Ericsson k700i (jako pierwszy modem GPRS)
7. Motorola V3 - Scierwo
8. Nokia 9500 :)

Po drodze pewnie cos pominalem :) Jak sie przypomni to dopisze...
Dawno mnie tutaj nie było :)
1234kqpr6

Re: Twój pierwszy telefon komórkowy GSM, następne i obecny

Post autor: 1234kqpr6 »

U mnie tego jest niewiele, młody jeszcze jestem :)

1. Motorola 2233 (nie mam 100% pewności, czarna z antenką i klapką zasłaniającą klawiaturę),
2. Nokia 3330
2. Siemens ME45
3. SE T230
4. SE Z1010 (super sprzęt)
5. SE K750i
6. Nokia 6630 (nie zamienię na nic innego :)

W międzyczasie bawiłem się jeszcze jakimś Benefonem (cagła straszna), Nokią 3510i oraz SE Z800i.
ODPOWIEDZ