iPlus booster

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciekkossowski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-31, 10:04

iPlus booster

Post autor: maciekkossowski »

Co sądzicie o tym: www.iplus.pl/booster ?

Ja akurat mam modem spoza oferty Plusa i nie korzystam z ich programu tylko w Mobility Managera. Z tego wynika że nie mógłby się podłączyć.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iPlus booster

Post autor: Szadzik »

Myślę że nie chodzi tu o modem dokładnie z ich oferty tylko ogólnie o usługę. Jak masz iplusa z własnym modemem to też powinno działać. Pytanie tylko o cięcie transferów, bo mając łącze 2048kbps to 1gb to w 3h ścoiągniesz a jak będzie dużo użytkowników to i plus zacznie ciąć tak jak era i orange.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster

Post autor: Enzo »

Szadzik pisze:Myślę że nie chodzi tu o modem dokładnie z ich oferty tylko ogólnie o usługę.
Jest tam napisane też: "UWAGA:
Aby skorzystać z usługi iPlus booster należy posiadać jeden z modemów PCMCIA lub USB dostępnych w ramach oferty iPlus wraz z aktywacją w sieci Plus i aplikacją iPlus Manager."
Więc modem może mieć znaczenie.
Jezeli chodzi o limity danych to z tego opisu zrozumiałem że dane ściągasz przez modem satelitarny a wysyłasz przez modem GSM, więc chyba z limitem nie powinno być problemu.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

a co z mobilnością

Post autor: Kuna »

A co z mobilnością???

To jest głowna zaleta iPlus (laptop +komóra=net)

Lepiej zainwestowaliby w EDGE bo się nie doczekałem jeszcze w mojej lokalizacji.

Wg mnie booster to krok w złym kierunku, nie o to mi chodzi w iPlusie.

Pomyłka, wolę mieć EDGA wszędzie niż 2Mb w domu. Zresztą każda kablówka tyle daje (no prawie)
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: iPlus booster

Post autor: niq »

Nikt cię do tego nie zmusza, jeśli chcesz to bierzesz. Po odłączeniu satelitki dalej jesteś użytkownikiem zwykłego, a co najważniejsze "mobilnego" iPlusa. Tutaj plus chciał też być konkurencyjny jeśli chodzi o prędkość w małych miejscowościach, bo zawsze było tak, że w małym miasteczku do dyspozycji był tylko analogowy modem tepsy i o szerokopasmowym dostępie można było zapomnieć. Teraz nie dość, że jest iPlus, to jest możliwość w każdym <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> surfowania z prędkością do 2mb/s! Chociaż może powinni trochę jeszcze zainwestować w edga. Ale z drugiej strony to im przyniesie większe zyski, więc może kiedyś wszyscy doczekają się edga na swoim własnym podwórku. :)
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: iPlus booster

Post autor: tracer.on »

Nie wróże tej usłudze sukcesu. kumpel z rok temu zainstalował GO!INTERNET z cyrografem na 2 lata, ciągłe zwiechy zrywanie połączenia, ogólnie stwierdził że ta usługa jest do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.
Jest jeszcze Onet konekt satelita, też kanał zwrotny z plusa.BOOSTER jest troche tańszy.

Piszą o mobilności takiego netu chyba jak wyjeżdzasz co najmniej na kilka tygodni to zabierzesz ze sobą antene sat.???
sylph_JJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-28, 17:20
Lokalizacja: Katowice

Re: iPlus booster

Post autor: sylph_JJ »

Nie musisz brac anteny, bedziesz mial nadal iPlusa z predkoscia gprs, edge lub umts (w zaleznosci od posiadanego modemu).
To proste. To nie jest alternatywa dla iPlusa tylko jego rozszerzenie (opcja +)
Pozdrawiam wszystkich...
iPlus GC 89
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: iPlus booster

Post autor: pimosz »

Nie za bardzo rozumiem!

Chce kupić Iplus 60 ale teraz może kupie to.
Na stronie są podane jakieś lakoniczne informacje ile to będzie kosztować? Tylko te 60zł ?
Czy będę musiał jeszcze zapłacić za tą satelitę???
sylph_JJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-28, 17:20
Lokalizacja: Katowice

Re: iPlus booster

Post autor: sylph_JJ »

no wlasnie... mozliwosc korzystania z szybkiego lacza (satelita) jest dodatkowo platna. Generalnie wyglada to tak, ze dane wysylane sa z predkoscia odpowiednia do posiadanego modemu a dane sciaga sie z predkoscia z satelity (rozne predkosci w zaleznosci od wysokosci oplaty/abonamentu).
pozdr...
iPlus GC 89
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: iPlus booster

Post autor: pimosz »

Nic nie rozumiem za 50zł mam neta 256?
o co chodzi?

//EDIT: Wycięta cała seria powtarzających się "?" END EDIT //
Kolego Pimosz - kolejne ostrzeżenie i zaproszenie do zapoznania sie z Regulaminem Forum- Moderator




Plus booster 256 do 256 kb/s zależna od posiadanego modemu iPlus 39 zł
(47,58 zł z VAT)
iPlus booster 512 do 512 kb/s 77 zł
(93,94 zł z VAT)
iPlus booster 1024 do 1024 kb/s 139 zł
(169,58 zł z VAT)
iPlus booster 2048 do 2048 kb/s 199 zł
(242,78 zł z VAT
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 11:50 przez pimosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert p
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 17:12

Re: iPlus booster

Post autor: Robert p »

hmm,ciekawe ,ale cena chora ,bo do 60 zł dodac cene za kanal zwrotny czyli przy 512 to 60+ 93=150.A w razie opadów deszczu i śniegu całkowita kicha.Wiem cos na ten temat bo mam w kompie modem dvb i czasami sie bawie w internet z astry(casablanca)tylko że on jest darmowy i jednostronny i jak pada to kicha,ale za to jest ponad 50 programów po Polsku i pareset w obcym jezyku i to za darmo oczywiście w celach edukacyjnych
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster

Post autor: marcin »

W przypadku iPlus booster też można oglądać pełny pakiet TV z Astry, identycznie jak w przypadku Go!nternet (uplink Orange) i OnetKonekt Satelita (uplink Polkomtela). To ta sama usługa satelitarna (downlink Astry), tylko tym razem pod nową marką. Być może Polkomtel dołożył coś ekstra dla swoich użytkowników. Jestem bardzo ciekawy komentarzy od osób, które zakupią taki pakiet.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster

Post autor: kemott1 »

Przeciez jak tuner cyfrowy w komputerze jest w trybie " data " (do odbieranie danych) to można tez odbierac tv? (mam twinhana 1022a, i jak odbierałem dane z satelity to nie moge tv ogladać, lub na odwrót jak tv to nie moge danyh odbierać) pozdrawiam

P.S: chyba ze chodzi o dodatkowy konwektor na talerzu, i dodatkowy tuner cyfrowy.
Ostatnio zmieniony 2006-04-03, 11:11 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster

Post autor: marcin »

We wszystkich kartach DVB jakie testowałem można oglądać TV zamiennie z transmisją danych, nigdy równocześnie.
Robert p
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 17:12

Re: iPlus booster

Post autor: Robert p »

pomyliłem sie")
Ostatnio zmieniony 2006-04-03, 14:15 przez Robert p, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ