EDGE iPlusa przez komórkę

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: Tomekłódź »

Mam iPlusa i sony ericsson gc79 czyli tylko gprs i jestem zainteresowany zamiana go na komorke z EDGEM. Czy ktos to juz wyprobowal na jakim telefonie i jak to dzialalo. Jestem z Łodzi i nie wiem czy bedzie tez zasieg?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: zDaleKi »

TomekŁódź pisze:Jestem z Łodzi i nie wiem czy bedzie tez zasieg?
Na tej mapce możesz sprawdzić, czy teoretycznie masz zasięg EDGE:
http://mapa.plusgsm.pl/scripts/hsrun.ex ... age=Polish

Tylko przełącz na mapie tryb na EDGE, bo domyslnie jest GPRS.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jerzyk

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: Jerzyk »

w końcu jakieś porządne mapki Plusa!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: zDaleKi »

Szkoda tylko, że pozostali operatorzy nie mają czegoś takiego :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Andrzej

Co do komorki

Post autor: Andrzej »

Uzywam telefonu Nokia 6020 który ma możliwośc obsługi EDGE .Mieszkam w Kamocinie który również teoretycznie ma zasięg jednak internet działa nawet nie średnio KATASTROFA . Mam nadzieje że może czegoś nie ustawiłem ale kto to ma mi powiedziec jak w salonach sprzedaży i biurze obsługi dopiero sie uczą Nawet nie znają numeru dostępowego Pozdrawiam 8)
kolo

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: kolo »

Ja też mam nokie 6020, ale jestem jeszcze przed aktywacją iplusa. Mozesz powiedzieć jak przebiegło podłączenie? Co i gdzie trzeba wpisać? Czy korzystasz z programu NokiaPCsuite? A numer dostępowy jak wygląda?
I teraz bardzo :!: ważne, ile masz kresek zasięgu?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: Tomekłódź »

Jakby Ci się udało to podłączyć to proszę o jakieś info.
Andrzej

odp

Post autor: Andrzej »

. Mozesz powiedzieć jak przebiegło podłączenie? Co i gdzie trzeba wpisać? Czy korzystasz z programu NokiaPCsuite? A numer dostępowy jak wygląda?
]
Moją Nokie podłączyłem przez IrDa poniważ uniwersalna w Telefonie w Ustawieniach Połaczenia Ustawienia modemu Edytój zamiast "Punkt dostępu" wpisujemy "internet" (z malej litery) Nic poza tym. W kompie numer *99# bez hasla bez nazwy . Aha zmniwejszyłem we właściwosciach irde do 57600. Przepustowosc mi sie poprawila jest 115,2 Kb/s POZ Andrzej moje gg to 8843223
Gość

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: Gość »

Zapomniałem o zasiegu na telefonie mam wszystkie możliwe kreski.
Program PC Suite do noki jest fajny bo mozna szybciej sciagac zdjecia z telefonu ale trzeba go idistalowac zeby komp wtkry modem w telefonie ,po prostu program nie przewiduje takiej możliwosci "podwójnego podłączenia"
kolo

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: kolo »

To przez jaki program się łączysz? To *99# gdzie się wpisuje?
<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam neostradę, ale jak się przeprowadzę to nie bede mial netu i mozliwosci zadawania pytań. Więc ja będe miał komórkę podłączoną przez usb, i co dalej?
Andrzej

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: Andrzej »

W panelu sterowania -opcje internetowe-polączenia-dodaj(tworzysz nowe polączenie telefoniczne )-wpisz nowy numer-*99# Nie potrzebny Ci bedzie zaden program co najwyzej sterowniki do IrDy .Windows XP sam wykrywa modem w telefonie bez dodatkowych sterownikow.
kolo

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: kolo »

OK, rozumiem. Dzięki :)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: Tomekłódź »

Mam taki mały problem. Próbowałem podlączyc iPlusa przez Irde komórki nokie 6610i i 6020 i wyskakuje mi błąd 633 (urządenie jest w urzyciu lub ma niepoprawną konfiguracje). W punkcie dostępu wpisuje internet a numer *99# i przy próbie łączenia wypisuje mi taki błąd.
zysiek

Re: EDGE iPlusa przez komórkę

Post autor: zysiek »

punkt dostepu dla iplus jest www.plusgsm.pl
ODPOWIEDZ