VoIP zagranicą

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tgapl
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-10, 11:37
Lokalizacja: Olsztyn

VoIP zagranicą

Post autor: tgapl »

Planuję wyjazd miesięczny po Europie. Zabieram nokię E51. Chciałbym móc dzwonić do kraju poprzez darmowe hot spoty, ale w tej kwestii jestem laikiem. Jakiego oprogramowania potrzebuję, żeby móc zadzwonić i jakie dodatkowe koszty poniosę, jeśli mam komórkę w Plusie? Bo mam nadzieję, że za korzystanie z h ot spota nie będę musiał płacić. Generalnie, chciałbym się dowiedzieć, jak mam korzystać z dobrodziejstw WIFi w e51.
Dell Latitude D500, 1 GB RAM, XP Pro
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: VoIP zagranicą

Post autor: ja.michal »

Musisz ustawić profil SIP od jakiegoś dostawcy (np. tlenofon). W ustawieniach masz opcję z jakiego punktu dostępowego ma korzystać. Tam trzeba ustawić to łącze z którego się właśnie łączysz. Niestety nie da się wybrać ogólniej opcji, że przez WiFi. Trzeba połączyć się za każdym razem z HotSpota, a potem wejść w ustawienia SIP i ustawić jako punkt dostępowy ten HotSpot.
Awatar użytkownika
tgapl
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-10, 11:37
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VoIP zagranicą

Post autor: tgapl »

Wszystko sympatycznie, ale pojawiają się kolejne pytania: rozumiem, że jeśli chciałbym skorzystać z tlenofonu, muszę mieć założone tam konto, dodatkowo bezpłatne są rozmowy z użytkownikami tlenofonu. A co jeśli dzwonię na stacjonarny nr albo w sieci? Czy chcąc dzwonić do użytkowników skype, muszę mieć zainstalowaną aplikację, inaczej mówiąc, jeśli chcę skorzystać z opcji rozmowy z danym użytkownikiem to muszę mieć zainstalowany program z którego on korzysta? Czy np. skype też ma własne ustawienia SIP, czy wystarczą ustawienia np. tlenofonu?
Dell Latitude D500, 1 GB RAM, XP Pro
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: VoIP zagranicą

Post autor: ja.michal »

Jesli chcesz uzywac skypa to musisz sciagnac wersje na telefon bo sip skype blokuje. Nie wiem czy jest juz skype na e51. W miare dziala wersja na n80.
Potem laczysz sie z HotSpotem i dzwonisz.
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: VoIP zagranicą

Post autor: Tracer »

Poczytaj to.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
ODPOWIEDZ