Nokia 6020 - problem modemu

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-14, 08:03

Nokia 6020 - problem modemu

Post autor: Jaro »

Witam,
po konfiguracji kabla i modemu, zgodnie ze wskazówkami udało mi się wszystko zainstalować i odpalić internet (SimData, kabel CA-42). Następnego dnia już nie udało mi się skorzystać ze skonfigurowanego połączenia (?!?). Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi? Windows XP Home SP-2 wywala błąd połączenie 633.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6020 - problem modemu

Post autor: Tomekłódź »

Ja mam czasami podobny problem poprostu rozłącz telefon od kabla i połącz i powinno działać i zobacz czy kabel i modem są na tych samych portach com zainstalowane.
Jaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-14, 08:03

Re: Nokia 6020 - problem modemu

Post autor: Jaro »

Porty COM są te same. Dosyć dziwne zachowanie, czy jest ono podyktowane tym, że kabel nie jest oryginalny?

BTW Przy próbie połączenia przez Nokia Manager, program ten utworzył drugie połączenie, którym udało się połączyć z netem, ale też za pierwszym razem (!!), później już nie zadziałało (po rozłączeniu i połączeniu ponownym z internetem), kabel nie był odłączany.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6020 - problem modemu

Post autor: Tomekłódź »

Też mi czasami takie kwiatki wychodzą że jest OK a tu za chwilke już się nie mogę połączyć błąd wyskakuje. Jak odłącze kabel od telefonu i podłącze go spowrotem to działa i też mam podróbe tylko że DKU-5 za 32 zł :D
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6020 - problem modemu

Post autor: lkmc »

Tez przerabialem temat CA-42,
udalo mi sie polaczyc tylko raz i to w sklepie gdzie kupowalem (chcialem miec pewnosc ze dziala ;) ).
Wyje...em go i kupilem podrobe DKU-5 za 40zl i jest ok.
N6220 & moto c975
Robert p
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 17:12

Re: Nokia 6020 - problem modemu

Post autor: Robert p »

ja mam ca-42 oryginał i też tak jest przynajmniej raz dziennie a mam wł. około 15 godzin.Wyłącz i wł. komputer i komórkę ,odłącz kabel i go podłącz tak jak pokazuje PC Nokia Suite( musi sam odszukać połączenie ,oczywiście jeżeli używasz pc nokia suite
ODPOWIEDZ