Jaki program do myx5-2 iplusa?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
los6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-30, 18:31
Lokalizacja: Przemy?l

Jaki program do myx5-2 iplusa?

Post autor: los6 »

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem iplusa. Za modem robi mi sagem myx5-2 Jednakże za nic nie mogę sobie dać rady z podłączeniem go jako modem. Na płytce którą dostałem z kablem usb był jakiś sterownik po którego zainstalowaniu komputer wykrywa jedynie kolejny port COM. Za to podczas próby zainstalowania sterownków kabli USB ze strony planetsagem.com nic się nie dzieję. Co powienienem ściągnąć aby wreszcie komputer rozpoznał mojego sagema za modem?

P.S. Gościu w salonie powiedziałmi że jak np. będę coś ściągał na komórkę (np. dzwonki,gry) a nie na komputer to to zostanie zarejestrowane jako osobno płatne ściąganie danych. Myślałem że gdy wykupuje iplusa to neta w komórce też mam do woli za free. Jak jest?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki program do myx5-2 iplusa?

Post autor: Szadzik »

Wystarczy że w telefonie ustawisz preofil domyślny www i będziesz mógł korzystać z internetu do woli, zarówno łącząc się przez komputer, jak i za pomocą samej komórki.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki program do iplusa?

Post autor: Vipera »

los6 pisze:Gościu w salonie powiedział mi że jak np. będę coś ściągał na komórkę (np. dzwonki,gry) a nie na komputer to to zostanie zarejestrowane jako osobno płatne ściąganie danych.
Gdy pobierasz gry, dzwonki(itp.) to płacisz za to co pobierasz kwotę ustalana i podaną przez tego od którego pobierasz. Jest to po prostu opłata za to coś.
Nie płacisz jednak za ilość danych.
Chyba o to mu chodziło. Bo to są dwie niezależne opłaty.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki program do myx5-2 iplusa?

Post autor: PawełB »

A tak w ogóle to pytanie, czy ten telefon ma modem telefoniczny czy do przeglądania WAP? Z tego co wyczytałem na forum to z internetem prawdopodobnie się nie połączysz. Ten model nie obsługuje modemu zewnętrznego ale mogę się mylić. Na stronie producenta nie za wiele można się dowiedzieć.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki program do myx5-2 iplusa?

Post autor: Szadzik »

X5-2 na pewno ma modem.
Back to the Future ;)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki program do myx5-2 iplusa?

Post autor: PawełB »

To jak ma modem, to trzeba go zainstalować ręcznie tak jak w innych telefonach. Ale o tym jest w innym wątku. Musisz poszukać na forum.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
los6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-30, 18:31
Lokalizacja: Przemy?l

Re: Jaki program do myx5-2 iplusa?

Post autor: los6 »

Ok, udało mi się zmusić kompa do tego żeby wykrył mój telefon jako modem a następni udało mi się połączyć. Jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> -> (na razie) działa to w kratkę.
Raz się łączy i chodzi całkiem nieźle, raz się nie łączy, a czasem łączy się ale nic nie ładuję. Może po jakimś czasie uda mi się dojść do perfekcji w łączeniu. Chciałbym jednak dowiedzieć się czy w komórce w ustawieniach połączenia gprs muszę mieć wpisane APN= www.plusgsm.pl? Czy nie mogę mieć tam wpisane wap.plusgsm.pl? Bo w przypadku tego pierwszego ustawienia nie działa mi internet w komórce a nie chcę mi się go co chwilę zmieniać. Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ