iPlus Problem Zawieszanie Kompa

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bikerleszno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-25, 10:53

iPlus Problem Zawieszanie Kompa

Post autor: bikerleszno »

Witam

Mam problem z iPuls`em
Mam Sony Ericsson K500i i wszystko dobrze skonfigurowane i zainstalowane. Podczas laczenia zaczyna laczyc na komie ale po chwili komputer sie zawiesza a na komorce zaczyna byc "Rozlaczanie"

Co zrobic?
Mam WIN XP PRO + P4 3GHz + Plyte Intela
Prosze o pomoc!
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus Problem Zawieszanie Kompa

Post autor: PawełB »

Może w ustawieniach modemu masz ustawioną za dużą prędkość. Zmniejsz do 115 i sprawdź kwerendą modemu. Jeżeli test się powiedzie to będziemy dalej drążyć temat. Ja przez pewien czas korzystałem z K300i i zjadłem na nim zęby zanim go skonfigurowałem.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
bikerleszno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-25, 10:53

Witam

Post autor: bikerleszno »

Hmm
Mam wszystko tak poustaiane i nic :(
Nie wiem co to jest kwerenda modemu wiec wytlumacz i pomoz dalej bo nic. Juz tyle czynnosci robilem probowalem wgrywac sterowniki najnowsze posciagane z netu , podlaczac do innych gniazd usb i ciagle podczas laczenia zawiesza mi sie komputer :(
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus Problem Zawieszanie Kompa

Post autor: PawełB »

Witam ponownie. Zacznijmy od tego jaki masz kabel? Czy SE czy inny. Zasadniczo działał na wszystkich tylko na podróbie gubił sterowniki. Odezwij się na mail to opiszę to wszystko dokładnie od początku do końca i prześlę ci sterowniki i odpowiednie programy do obsługi. [email protected]. Jednak doszedłem do wniosku, że rano opiszę to na forum bo może inni skorzystają. Zajmie to trochę. Myslę, że moderatorzy mnie nie "zakłódkują".
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Opis konfiguracji telefonów SE K300/K500i

Post autor: PawełB »

Zgodnie z zapowiedzią podaję opis konfiguracji SE K500i/K300i do pracy z Internetem (win XP).
1. Usuwamy wszystko co zainstalowaliśmy do tej pory (sterowniki, modemy, oprogramowanie i kable)
2. Restartujemy komputer.
3. Pobieramy z internetu plik .inf ze strony producenta (dla K500i Modem scripts for K500i w postaci spakowanej KLIK ) oraz Sony Ericsson File Manager i Mobile Networking Wizard na tej samej stronie.
4. Instalujemy oprogramowanie. Po tej operacji wymagany jest restart komputera.
5. Podłączamy kabel do komputera (oryginalny instaluje się od razu a inne wymagają sterowników). Restartujemy komputer.
6. Instalujemy modem. W tym celu wybieramy z panelu sterowania: - Dodaj sprzęt – pokaże się kreator – zaznaczamy „Tak” – pokaże się okno „Zainstalowany sprzęt” na samym dole jest opcja „ Dodaj nowe urządzenie sprzętowe” zaznaczamy i dajemy dalej. Zaznaczamy „Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie…” i przechodzimy dalej. Pokazuje się okno, w którym wybieramy „Modemy”, dajemy dalej i w następnym oknie zaznaczamy ptaszkiem „Nie wykrywaj…” i dalej. Pokaże się okno gdzie wybierzemy „ Z dysku”. Wybieramy lokalizację, w której znajduje się plik SemK500 lub SemK300. W oknie, które się pokaże wybieramy Sony Ericsson K500 Serial Modem. Pokaże się okno z wolnymi portami COM. Wybieramy ten port, na którym zainstalował się kabel do telefonu. Prawdopodobnie będzie to COM3 lub wyżej. Jeżeli nie ma innego to zaznaczamy COM2. Zawsze można potem przestawić. Zaznaczamy „mimo to kontynuuj” o modem jest zainstalowany. Restartujemy komputer.
7. Podłączamy telefon do kabla.
8. W menadżerze urządzeń jest ikona Phone Monitor Options. Wybieramy ją i wybieramy zakładkę COM Ports. Jeżeli mamy zainstalowany kabel na porcie COM3 to zaznaczamy COM3 i dajemy enable. W zasobniku systemowym powinna pojawić się ikonka telefonu z żółtym haczykiem, który powinien zmienić kolor na zielony. Jeżeli nie ma zainstalowanego File Managera to ta ikonka się nie pojawi.
9. Pozostaje nam konfiguracja połączenia telefonicznego, co zostało opisane na początku forum. W tej chwili nie mam kabla do SE i nie mogłem zweryfikować tego co napisałem. Jednak u mnie Internet działał na 100%. Więcej pytań na e-mail. Sprawdziłem i wszystko się zgadza. Internet działa.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus Problem Zawieszanie Kompa

Post autor: PawełB »

Dodam jeszcze, że kwerendę modemu uruchamia się w zakładce "diagnostyka" we właściwościach modemu.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
bikerleszno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-25, 10:53

Ehh

Post autor: bikerleszno »

Ale nie o i nstalacfje i konfiguracje mi chodzi bo to mam dobrze tylko o to ze jakk probuje laczyc to mi kompa zawiesza...
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus Problem Zawieszanie Kompa

Post autor: PawełB »

Wypróbowałem to na telefonie ze zdjętym simlockiem. Tel. był w sieci Idea a ja włożyłem kartę z Plusa i wyobraź sobie, że dzieje się to samo u mnie. Zacząłem drążyć temat i okazało się, że niektóre sieci do niektórych modeli telefonu wgrywają zmodyfikowany soft i nie można zmienić profili internetowych ani ich usunąć. Połączenie odpala, pokazuje się globus i za chwilę się rozłącza. Komputer wisi i trzeba ręcznie zamknąć procesy. Jak włożyłem kartę z Idei to wszystko jest ok. Chyba pozostaje wymiana softu w komórce. Spróbuj włożyć inną kartę.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
bikerleszno
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-25, 10:53

Witam

Post autor: bikerleszno »

No ale ja mam Sony Ericsson K500i i byl kupiony w salonie Plusa i ma simloka wlasnie na Plusa. I na nim sie zawiesza. Probowalem tez przelozyc karte do Sony Ericsson T68i w ktorym jest zdjety simlock no i tam tez sie zawiesza wiec nie rozumiem? Co mam zrobic?
ODPOWIEDZ