antena nie działa....

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

antena nie działa....

Post autor: ksen »

witam,mam nokie 7600, kupiłem dzis antene umts, konektor do niej mam, podpiolem (-> podpiąłem Bykom stop!)to wszystko wystawiłem na dwór i.....nic,kręciłem we wszystkie strony.Co moze być nie tak?W zasiegu jestem.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Gdzie masz najblizszy BTS z UMTS-em :?:
Jaka to odleglosc od Ciebie :?:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Jakieś 4 km odemnie (-> ode mnie BYKOM STOP !), antena nówka, 10m kabla, tylko ten konektor coś dziwny bo taki doklejany do telefonu, bez żadnej wtyczki.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Z tego co mowisz jest to sprzegacz a nie konektor :?:
Nie ma elektrycznego styku z gniazdem antenowym :?:
Zrob jakies foto jak to wyglada.
Mysle ze to tutaj bedzie problem.
Dla pewnosci zmierz przejscia kabla i anteny omomierzem.
Cztery kilometry to spora odleglosc zwlaszcza w terenie silnie zabudowanym.
Skutecznosc BTS-a UMTS w terenie silnie zabudowanym to ok 2-3 km.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

tzn między tym"konektorem" a kablem od anteny jest wtyczka FME i nią jest połączony konektor z kabelkiem,
hm jakieś 500m od domu umts załapuje w telefonie, a czasami jak go "doniose" do domu i położe w odpowiednim miejscu to jest jedna kreska...
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Jasne :idea:
Wnioskujac z Twojej wypowiedzi masz zatem bardzo duze szanse na to aby cieszyc sie UMTS-em. :wink:
Wszak jestes na granicy zasiegu ale z bardzo pozytywnymi rokowaniami.
Mysle ze tak jak sugerowales problem tkwi w instalacji antenowej.
Musisz ja poprostu dokladnie sprawdzic.
Najprosciej powierzchownie mozesz tego dokonac prostym omomierzem.
Zwracajac uwage na wszelkiego rodzaju lonczowki,przejsciowki itp.
Napisz cos wiecej jeszcze o antenie ktora posiadasz moze to antena z firmy ""Krzak"" lub jest z innego pasma.
:?: :?: :?:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

dzięki za pomoc, nie to chyba nie jakiś krzak, to firma "buro", ogłaszają się na allegro

Link usunięty przez Moderatora ->Vipera - niezgodne z Regulaminem Forum.
Umieszczanie linków do serwisów aukcyjnych (np Allegro) jest na tym Forum zabronione


Odbierałem ja osobiscie, sprzedajacy zapewniał ze moze kase oddać jak by nie działała, pokazywałem mu ten konektor-sprzegacz i tez miał wątpliwosci co do jego skutecznosci.
Zastanawiam sie nad zmiana telefonu na taki do którego bedzie mozna podłączyć tą antenę przez jakiś normalny konektor, tylko nie bardzo wiem co wybrac,jakie modele fonów umts maja takie wejscia..... :|
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Ja uzywam MOTOROLE A-925 i jestem zadowolony.
Poza tym, ze zjada potwornie :| baterie i jest duza wszystko dziala przyzwoicie. Ma wyjscia na anteny zewnetrzne do GPS-a i UMTS-a.
Fajna jest tez NOKIA 6680, ale bede ja testowa dopiero za kilkanascie dni teraz jestem na wyjezdzie za oceanem. :wink:
Pozdrawiam i zycze uporania sie z ta niesforna antena.
Ja obstawiam jednak samo łączenie telefon instalacja antenowa.
Daj znac jak sobie poradziles.
Ostatnio zmieniony 2006-04-29, 19:36 przez DADA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Níc mądrego mi na razie nie przychodzi do głowy, bo ta moja nokia nie ma takiego gniazda dla anten zewnętrznych.
Przymierzałem się kiedyś do kupna A925, ale nie znalazłem nigdzie info na temat tego jak ona się sprawuje jako modem do kompa, szczególnie przez bluetooth.
Jak możesz to napisz coś więcej o tej motce jako modemie, czy ma dobry zasięg, czy można w niej wybrać tylko tryb umts,itp.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Motorola A 925 to zadawalajacy telefon.
Poza sporymi wymiarami i bardzo duzym zapotrzebowaniem na energie to mozna sie do niego przyzwyczaic.
Czulosc toru radiowego jest zadowalająca ale lekko mniejsza jak w NOKII 6310i.
Zauwazalna jest duzo wieksza czulosc na UMTS-ie.
Ten model Motoroli jest poprostu stworzony dla UMTS-u.
W zakresie 1900 MHz CANADA,USA bateria wytrzymuje przecietnie dwa trzy razy dluzej jak w zakresie 900 MHz czy 1800MHz w polsce. :cry:
Na roznice ma tu wplyw infrastruktury i mocy stosowanych na danych zakresach pracy BTS-ow.
Nie wykorzystuję niestety tego telefonu jako modemu.
Przegladam strony i sciagam pliki bezposrednio z poziomu telefonu.
Korzystam z sieci PLUS GSM
Telefon ma mozliwosc recznej zmiany pasma pracy na UMTS -1900MHz lub AUTOMAT
Do internetu łączę sie za pomoca GlobeTrotter
3G /EDGE/GPRS/WLAN w sieci ORANGE i jestem bardzo zadowolony :wink:
Wszystko smiga bardzo dobrze.


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2006-04-29, 19:18 przez DADA, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: antena nie działa....

Post autor: Szadzik »

Co do A925 to mogę powiedzieć, że telefon jest bardzo prosty do skonfigurowania, łatwo mozna go podłączyć do komputera i wykorzystać jako modem. W zestawie za 500-600zł dostaniesz wszystko co potrzeba do podłączenia do komputera. Kabel, którym podłączasz się pod komputer ma specjalne wejście na kabel do ładowania, więc możesz surfować i nie bać się o baterię (przy założeniu, że ładowarka da radę prąd podawać ;)). W zestawie jest też stacją dokująca, w której mozna ładować samą baterię (powinny być dwie baterie w pełnym zeestawie). W każdym razie za ok. 500zł dostaniesz naprawdę wypasiony zestawik.
Ostatnio zmieniony 2006-04-29, 17:51 przez Szadzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: antena nie działa....

Post autor: Enzo »

DADA pisze:ObrazeklonczeObrazek (->łączę BYKOM STOP!)
Chyba powinno być: łącze.
Szadzik pisze:doskonfigurowania
Chyba powinno być: do skonfigurowania. ;)

Ja także nie przepadam za pisaniem z błędami, ale ponaznaczanie wszystkich błędów we wcześniejszej wypowiedzi spowodowało, że naprawdę ciężko się to czyta. Może wystarczyłoby zaznaczanie na czerwono błędnych wyrazów?
iPlus+E61i=FUN
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: antena nie działa....

Post autor: Szadzik »

"Łącze" byłoby gdyby chodziło o rzeczownik a tam jest czasownik (łączę, palę, lubię itd.)

Nie widzę żadnego problemu, jeśli nie można czytać z powodu błędów to może po prostu czas nauczyć się pisać bez błędów. Oczywiście rozumiem, że ktoś może mieć dysleksję itp., jednak jeśli jest tego świadom to niech nie pisze bezpośrednio na forum, tylko niech użyje do tego np. MS Office, który sprawdzi pisownię, a dopiero potem wkleja to na forum, wszystkim będzie łatwiej. Ja nie będę musiał poprawiać, a wszystkim innym będzie łatwiej.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

A925 ma bluetooth,czy mozna przez niego się łączyć z kompem i wykorzystywac ją jako modem w ten sposób,tak jak łącze się teraz nokią.Powaznie zastanawiam się(znów)nad kupnem tego sprzętu.Oby tylko ta antenę zewnętrzna można było jakoś normalnie do niej podłączyć,a nie poprzez jakieś plasterki.
Ostatnio zmieniony 2006-04-29, 19:30 przez ksen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Przepraszam za bledy ale pisze bezposrednio z poziomu Symbian w telefonie.
Trudna jest korekcja a na dodatek czesto zamienia lub poprostu zjada mi literki.
Polskich ogonkow brak :!:
Prosze zatem o wyrozumialosc. :wink:

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2006-04-29, 20:35 przez DADA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

ksen pisze:Oby tylko ta antenę zewnętrzna można było jakoś normalnie do niej podłączyć,a nie poprzez jakieś plasterki.
Jest kulturalne wejscie antenowe osobne na GPS osobne na antene w torze radiowym GSM/DCS/UMTS.
Plasterki nie beda ci przydatne. :wink:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

:P Dzięki kolego.Na forum motoroli tyle się nie dowiedziałem co tu na tym forum.Zastanawiałem sie nad wyborem nokia 6630-A925,i myśle że motka jako modem lepiej się do tego nada(gniazdo na antene zewnętrzną,wybór trybu umts). :lol:
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

W lipcu bede testowal NOKIE 6680.
Wtedy bede mogl cos wiecej powiedziec na temat NOKIA <>MOTOROLA
A 925 pracuje swietnie w UMTS-ie.
Jeszcze jedna mala wada A 925 o ktorej sobie przypomnialem :idea:
Jak A 925 czuje zasieg UMTS to nie mozna sie recznie przestawic na EDGE/GPRS ale mysle ze takie przestawienie jest poprostu bezsensowne skoro jest UMTS w zasiegu. :)
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

kiedy ja mam właśnie odwrotny problem,jak jestem w zasięgu gprs to mi nie zauważa umtsa,kórego jedną kreskę w domu mam(jak doniosę).Czyli dla mnie ta jej wada byłaby akurat zalętą.tylko co z tym bluetoothem,połączy??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: antena nie działa....

Post autor: Szadzik »

1. Masz dwa wyjscia: ustawić tylko na umts i wtedy nie bedzie nic innego łapało oprócz UMTSu; zostawić na AUTO i wtedy będzie łapało to co ma największą siłę sygnału.

2. Przez bluetooth będzie modem działał jak najbardziej.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Szadzik pisze: Przez bluetooth będzie modem działał jak najbardziej.
Potwierdzam to co mowi kolega Szadzik :) Bluetooth dziala bez najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

-ok, akurat ten bluetooth jest dla mnie ważny.
Po tak wyczerpujących informacjach zaczynam sie konkretnie rozglądać za A925 (najpierw sprzedam n7600).
Mam nadzieję, że wreszcie uporam się z problemem uciekającego umtsa, no i antenka która kupiłem się na coś przyda w koncu. Jak ją upoluje to dam znać jak mi poszło z konfiguracją, podzielę się wrażeniami na temat tego fona jako modemu.
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

:D ok nie ma za co powodzenia zycze.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Witam ponownie. Potwierdzam, że ta A925 jest bardzo prosta do skonfigurowania jako modem do kompa. Udało mi sie kupic cały zestawik jak z salonu. Jestem teraz na etapie łączenia jej przez BT z kompem i z tym idzie mi troche gorzej... A potem biore się za wgrywanie polskiego języka :wink:
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Udala Ci sie cala operacja konfiguracji A 925 pod Twoje potrzeby modemowe :?:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: antena nie działa....

Post autor: raptou »

Jeżeli chodzi o nie działającą antenę a wszystko wykonane jest i podłączone jak trzeba to należy skrócić kabel, przycinając go o nieparzystą ilość cm a jak nie pomoże to o parzystą. Te kilka cm - wbrew pozorom - może robić ogromną różnicę.
Czesem może powstac po prostu tzw. fala stojąca (zawsze powstaje, ale czasem jej współczynnik jest nieskończenie wielki), mimo, że wszystko jest zrobione tak jak trzeba.

Od razu zaznaczam, że ta teoria strojenia długością kabla ma tyle zwolenników, co przeciwników - nie negując całkiem logicznych argumentów tych drugich ja, jednak należę do tych pierwszych. W prawdzie nie na tym paśmie ale już parę razy przekonałem się o jej słuszności. Nie należy też ciąć o całe metry. Wystarczy po kilka cm.

Powtarzam. Nikt z producentów w Polsce nie sprawdza działania anten nawet fabrycznych na przyrządach, że nie wspomnę o kablu. Z wzoru matematycznego wszystko może być ok ale są jeszcze inne czynniki, których nikt kompletnie nie bierze pod uwagę. Ma się zrobić szybko, tanio i prosto a potem równie szybko sprzedać.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

A925 jako modem już działa,tylko hmmm...głupia sprawa nie wiem jaki konektor dokupić do anteny umts która mi została po nokii,po prostu nie mam pojęcia jak fachowo się nazywa to wejście na antene w motce,a co za tym idzie nie wiem nawet czego szukać na allegro....Sama motka?,cóż telefon z charakterkiem :wink: ,ma swoje humorki,szczególnie po przesiadce z noki to widać(nokia była mniej skomplikowana),ale ogólnie jestem zadowolony,tylko z tym netem przez bluetooth troche nie moge dać sobie rady,jako modem lepsza od nokii,moim zdaniem. :D aHa,nawet sam ją przeflashowałem,a nie było to łatwe,o nie...
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Witam ponownie. Juz sobie poradzilem z ta antena, nic nie trzeba bylo przycinac,dokupilem tylko odpowiedni konektorek laczacy motke z antena i wszystko cacy dziala.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

"ksen"To sie nazywa sprawne dzialanie operacyjno-techniczne :wink:
Slyszalem ze wymieniles sobie oprogramowanie w A925 :?:
Mnie czeka to samo tylko nie wiem jak sie za to zabrac chyba bede musial to komus zlecic :wink:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Sam dasz radę,ja 3 dni siedziałem,czytałem,próbowałem aż znalazłem opis flashowania wg PUKERA i poszło,samo flashowanie nie jest takie trudne,abys tylko skonfigurował z kompem program pst do flashowania,dasz radę.Ja po paru dniach pd zakupu zrobiłem pierwsze flashowanie,a potem jezscze kumplowi.Do dzieła! :wink:
ODPOWIEDZ