POMOCY SAGEM MYZ-55 HELP

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Nimfi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-30, 16:58

POMOCY SAGEM MYZ-55 HELP

Post autor: Nimfi »

Więc chcialam sie dopytac w jaki sposob mozna laczyc telefon z PC.
Niedawno wyczytalam pewna wiadomosc na necie .
"SAGEM myZ-55 obsługuje kolorowy WAP w wersji 2.0 i GPRS klasy 10 - umożliwiając w połączeniu z PC korzystanie z internetu. Telefon działa w dwóch zakresach GSM: 900/1800 MHz. Java MIDP 2.0 i zainstalowane lub możliwe do ściągnięcia gry to gratka dla fanów rozrywki.
Kupilam kabel usb -sterowniki i kabelek dzialaja Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font>Obrazek (-> na pewno) sprawnie, tylko cos z moja komórka jest nie tak, bo jej nie wykrywa.
Czy cos moze mam przestawic w telefonie?
Mial ktos juz stycznosc z tym modelem ?

Obrazek
Teraz ObrazeknasówaObrazek (-> nasuwa) mi sie pytanie, czy majac zwyklego PC moge jeszcze jakos lączyc sie przez ten GPRS10 ?!
I co Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>Obrazek (-> w ogóle) on oznacza?
Sory, ze tyle pytan ale jestem kobieta malo obeznana w tych warunkach wiec prosze o scisle i zrozumiale odpowiedzi ;]
dziekuje z gory
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: POMOCY SAGEM MYZ-55 HELP

Post autor: Szadzik »

Żeby podłączyć telefon do komputera i korzystać z internetu potrzbujesz:

1. Na początek usuń wszystko co zainstalowałaś w związku z telefonem, wszelkie oprogramowanie itp.
2. Zrestartuj kompa.
3. Podłącz kabel, jeśli komputer go nie wykryje, to podłącz telefon, powinno wykryć nowe urządzenie i poprosić o sterowniki, podaj ścieżkę do sterowników na płycie.
4. Jak już masz telefon zainstalowany, to w panelu sterowania, w zakładce Opcje telefonu i modemu powienien się pojawić modem Sagem. Jeśli nie, to kliknij "Dodaj" (telefon ma być cały czas podłączony do komputera) i zaznacz opcję "Nie wykrywaj mojego modemu, wybiorę go z listy". Następnie poprosi o podanie scieżki do sterowników modemu, podaj ścieżkę do płyty.
5. Mając modem zainstalowany, musisz utworzyć nowe połączenie dial ip.
6. Wchodzisz w Panel sterowania>Połączenia sieciowe i telefoniczne i tam dajesz polecenie "utwórz nowe połączenie">Połącz z siecią internet używając połączenia telefonicznego>Chcę skonfigurować moje połączenie ręcznie>Łączę się przyużyciu linii telefonicznej...>Wybierasz modem Sagem xxx>Odznaczasz opcję "Używaj numeru kierunkowego i reguł wybierania" i wpiszujesz numer *99***1#>Nazwa uzytkowanika i hasło w zależności od sieci>Wpiszujesz nazwę połączeania jak będzie pokazana w "połączenia sieciowe i telefoniczne>zakończ.
7. Żeby się połączyć z internetem klikasz dwa razy na to nowe połączenie i klikasz połącz.

Gotowe.

Ewentualnie we właściwościach zaawansowanych modemu będziesz potrzebowała wpisać polecenie inicjujące. W tej sprawie zajrzyj do jednego z przyklejonych wątków o tytule "WAŻNE! Konfiguracja modemów,dzielenie łącza-zbiór linków FAQ"
Back to the Future ;)
Nimfi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-30, 16:58

Re: POMOCY SAGEM MYZ-55 HELP

Post autor: Nimfi »

Dziękuję aha po mimo mojego wysiłku przy instalacji z płytki musiałam najpierw sterowniki odpalić ręcznie z płyty, bo konfigurator ich nie wykrywał nie wiedząc, czemu....
:cry:
Nie tyle mi na sieci i necie zależy jak na tym żeby mięć możliwość wglądu do telefonu, czyli dzwonki tapety itp.
Po włożeniu kabla komputer faktycznie go wykrył, ale tak jak przy instalce kliknęłam wyszukaj nośników to nic nie znalazł po mimo tego ze mam oryginalne CD od kabla:(
No i przy tworzeniu nowego połączenia zadał pliku inf.*:/
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: POMOCY SAGEM MYZ-55 HELP

Post autor: Szadzik »

Jesli chodzi Ci o komunikację w celu ściągania zdjęć itp., to trafiłaś na złe forum, to jest forum o internecie komórkowym.

W sprawie problemów z sagemami polecam forum sagemeryk.fora.pl


Temat zamykam.

Obrazek
Back to the Future ;)
Zablokowany