Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zzibbb-cia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-25, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Zzibbb-cia »

Witajcie.
Czytam rożne wątki na tym forum od kilku tygodni, żeby sobie poradzić z moim PLAYowym internetem i coraz bardziej się czuję bezradna.
Kupiłam modem Huawei e169. Miałam tydzień na przetestowanie, chodził jak chciał, ale go zostawiłam, bo innego netu chwilowo mieć tu nie mogę. Szukam jakiegoś rozwiązania, żeby to-to zaczęło jakoś choć w miarę działać. Napisze w kilku punktach, co i jak:
1. Niestety mieszkam w centrum miasta, gdzie są kamienice z grubymi murami.
2. Kupiłam sobie antenkę dookólną, wystawiłam za okno, ale nie widzę specjalnej poprawy pomimo, że naokoło mnie są ponoć BTSy. Dodam, że dokupiłam do tego modemu konektor od ZTE MF 332, bo wyczytałam gdzieś tutaj, że będzie do mojego modemu też pasował. niby pasuje... ale kto go tam wie?
3. Generalnie rozłącza mnie średnio raz na minutę. Masakra.
4. Często jest też tak, że mam sporo zasięgu na wskaźniku, a przesył danych 0,00. Ale w sumie nie wiem, czy to, co pokazuje wskaźnik przy antenie zewnętrznej to wskazanie modemu tylko czy anteny...
5. Właśnie mnie rozłączyło :D

Co mam z tym fantem zrobić? :( Da się coś poradzić...?
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Adamusek xD »

Zzibbb-cia pisze:3. Generalnie rozłącza mnie średnio raz na minutę
Spróbuj wyłączyć oszczędzanie energii na porcie USB
menedżer urządzeń>modemy>prawym Huawei[...].właściwości.zarządzanie energią>odznacz zezwalaj komputerowi...
Zzibbb-cia pisze:2. Kupiłam sobie antenkę dookólną, wystawiłam za okno
Magnetyczna? Musi stać na czymś metalowym

[ Dodano: 2008-10-14, 21:31 ]
Aa... ta antena to na jakie częstotliwości jest? Wątpię, że 900, 1800, 2100 MHz
Te 2100 to właśnie Ciebie dotyczy

[ Dodano: 2008-10-14, 21:36 ]
4 Punktu, przyznam się, że nie rozumiem :niepewny:
Zzibbb-cia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-25, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Zzibbb-cia »

Oszczędzanie energii mam wyłączone. Antena ponoc miała byc 3 zakresowa. Magnetyczna - stoi na metalowym parapecie.
A ze "wskaźnikiem" chodzi mi o to, że miewam dobry zasięg a równocześnie zerowy przesył pakietów.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Sundance_kid »

Zzibbb-cia w dzień i w nocy taka sama sytuacja? Może po prostu nadajnik nie wyrabia. A jak tak to będzie mały kłopot.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Ufo atakuje »

1. Masz stacjonarny czy laptopa?
2. Masz telefon UMTS Playa lub bez simlocka?
3. Czy sprawdzałaś w innej lokalizacji w innej części miasta czy też rozłącza?
Zzibbb-cia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-25, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Zzibbb-cia »

Bywają dłuższe lub krótsze chwile, że jest lepiej. Czasem nawet idzie się dogadać ze mną na skypie. ale zazwyczaj jest kiepsko. Niestety chyba wtedy, gdy potencjalnie jest więcej ludzi w sieci to jest już przerąbane.

Mam lapka, próbowałam w innych miejscach. Też było różnie. Może nie tak źle jak u mnie, ale generalnie to bez sensu takie łącze..... :(

Telefon w Playu będę miała za kilka dni. Ufo, czemu o niego pytasz?

Sundance... Jeśli faktycznie jest tak, ze to nadajniki są przeciążone... to czemu oni sprzedają usługę, której wykonaniu nie są w stanie sprostać? Ehhh... :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: ja.michal »

Zzibbb-cia pisze:Sundance... Jeśli faktycznie jest tak, ze to nadajniki są przeciążone... to czemu oni sprzedają usługę, której wykonaniu nie są w stanie sprostać? Ehhh... :)
W umowie jest do 1Mb/s. :] Ja mam iPlusa do 7.2Mb/s a faktycznie mam 200Kb/s w domu. :(
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Ufo atakuje »

Zzibbb-cia pisze:Telefon w Playu będę miała za kilka dni. Ufo, czemu o niego pytasz?
Dobrze, żeby ten telefon obsługiwał HSDPA. Jak go będziesz miała przełożysz kartę SIM, podłączysz się przez modem telefonu i zobaczysz czy problem się potarza. Jeśli będzie w porządku winny będzie obecny modem. Na samym telefonie również możesz sprawdzić stabilność łącza łącząc się przez jego przęglądarkę. Być może masz jakiś problem ze sprzętem(laptop+modem), bo dziwne w wielu miejscach problem się powtarza.
Zzibbb-cia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-25, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Zzibbb-cia »

Cóż, będę miała SE k800i. On zdaje się nie ma HSDPA, co w moim przypadku być może nawet dobrze się stało, bo jeśli tu HSDPA odbiera tak kiepsko... Ale faktycznie modem muszę jakoś sprawdzić... Pytanie tylko, czy to może być wina modemu, skoro działa.

Ja.Michał - no w Playu niby jest do 1 Mb. Ale widzisz, jak już zacznie chodzić, to całkiem fajnie śmiga. było raz nawet tak przez dłuższą chwile, że miałam transfer powyżej 1 mb :D

Tylko irytujące są te rozłączania i ciągle bardzo duże wahania transferu, przeskakiwanie z HSDPA na WCDMA... Już nawet robiłam ping -t na jakąś stronkę, żeby podtrzymywać sztucznie ciągły ruch - ale to po pierwsze bez sensu, a po drugie i tak rozłącza.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: ja.michal »

Zzibbb-cia, z tego co mi się wydaje to coś nie tak z tymi Huawei E169. Kolejna osoba z problemem niestabilnego połączenia na tym modemie. Ja na Sierra AirCard 881 mam stabilne 1Mb/s. Nie spada poniżej 950kb/s i nie zeskakuje na 3G (w 881 jest 3G, HSDPA i HSPA gdy jest HSUPA).

[ Dodano: 2008-10-15, 19:23 ]
SE k800i ma 3G, ale nie ma EDGE. :zdziwko: Niestety brak HSDPA w nim. :(
Szybka transmisja (do 384 kb/s)

http://www.sonyericsson.com/cws/product ... c=pl&lc=pl
Zzibbb-cia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-25, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: Zzibbb-cia »

No nie brzmi to wszystko dla mnie dobrze....... :(
I w sumie nadal nie wiem, co robić....

Czy przyjdzie mi przez najbliższy rok śpiewać "Pojawiam się i znikam"?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Kraków ciągłe rozłaczanie sieci

Post autor: ja.michal »

Na razie zobacz na tym telefonie jak będzie. Czy będzie stabilnie.
ODPOWIEDZ