Czy potrzeba i jaką antenę?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tukidydes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 04:18
Lokalizacja: Konin

Czy potrzeba i jaką antenę?

Post autor: tukidydes »

Obecnie posiadam Blueconnecta oraz sony ericsson G502 - łąpię zasięg edge. Mieszkam we wsi święte woj. Wielkopolski, powiat Koninski Jak widać jestem z paru stron "otoczony" zasięgiem HSDPA. Mogę dokupić nowy modem i antenę. Czy jest jakaś szansa na złapanie HSDPA? - proszę o zrozumienie w tych sprawach jestem laikiem :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy potrzeba i jaką antenę?

Post autor: Jaco »

Na początek :faq: i Jak wybrać antenę .
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Czy potrzeba i jaką antenę?

Post autor: Ufo atakuje »

Ja widzę, że jesteś z dwóch stron otoczony- z Konina 10km i z Koła15km. Będziesz potrzebował mocnej anteny, ale najpierw sprawdź czy masz tam jakikolwiek zasięg. Potrzebujesz telefon z UMTS-em -najlepiej z simlockiem. Jeśłi to Nokia to może być nawer na inną sieć. Wybierasz operatora ręcznie i jeśli pojawi się jakaś ikonka 3G przy danym operatorze to znaczy, że jest szansa na internet. Oczywiście przy tych odległościach trudno przewidzieć jak to będzie działać, ale można spróbować.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Czy potrzeba i jaką antenę?

Post autor: krystianb »

Ufo atakuje pisze:Jeśłi to Nokia to może być nawer na inną sieć.
Nie tylko nokia, rownie dobrze SE przynajmniej DB2020 (np k610i) wyswietlają wszyskie sieci z rozóznieniem na 3g i 2g dostepne w danym miejscu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Czy potrzeba i jaką antenę?

Post autor: SQ08 »

iPhone 3G też jest doskonały w tym na dodatek ma zaawansowany NetMonitor, tylko starsze Nokie mogą się równać. :)
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ODPOWIEDZ