Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kobalt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-14, 12:22
Lokalizacja: London

Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: kobalt »

Witam

Spedzilem 2 dni przeszukujac forum i nie moge sie zdecydowac co zrobic i nadal mam pytania. Od paru lat mieszkam za granica i nie mam pojecia jak sytuacja wyglada.

Wybieram sie do Polski na pare tygodni i u rodziny nie ma jak na razie interentu bezprzewodowego ani lini stacjonarnej a ja ze wzgledu na moja prace musze miec staly dostep do internetu. Rodzina tez jest zainteresowana aby miec dostep wiec na pewno bedzie to jakis abonament.

Niestety w okolicach Karniszyna nie ma zadnych masztow UMTS - bez wzgledu na operatora najblizsze to z 30-40km. Jest 1 najblizszy Play'a w Zurominie - jakies 11km w lini prostej ale z tego co wiem to juz stoi ale jeszcze niestety nie dziala, bedzie dzialal za jakies 1,5 miesiaca i ma podobno miec zasieg do 13km wiec i tak nie wiadomo czy bedzie dzialal. Ja niestety wybieram sie za tydzien i musze miec dostep do interentu.

Czy jezeli nie ma u rodzinki aktualnie zasiegu Play Online (UMTS) to czy jezeli kupie abonament to bede mogl za darmo korzystac z GPRS ? Z tego co wiem, Play nie ma swoich masztow GPRS wiec bede korzystal z masztow innych operatorow w ramach abonamentu?

Jezeli nie to jezeli wykupie np w Plusie czy Erze abonament to bede mogl korzystac z GPRS i UMTS w ramach abonamentu i jaki wybrac modem z tych ktore oferuja?

Dodam ze troche tez bede podrozowal po kraju wiec bede korzystal z UMTS gdzie sie da i bede przesylal sporo danych.


BEde bardzo wdzieczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Patryk »

kobalt pisze:to czy jezeli kupie abonament to bede mogl za darmo korzystac z GPRS ?
Nie.
Play Online działa tylko we własnej sieci UMTS.

[ Dodano: 2008-11-14, 12:58 ]
kobalt pisze:ezeli nie to jezeli wykupie np w Plusie czy Erze abonament to bede mogl korzystac z GPRS i UMTS w ramach abonamentu
Tak - wtedy będziesz miał do wyboru zarówno 3G,jak i 2G.
Więcej informacji o cenach czy limitach transferu uzyskasz na stronach WWW Ery,Plusa czy Orange :)
A modem to już wybierasz,jaki potrzebujesz...byle nie Huawei (to tylko moja skromna opinia ;) )
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: krystianb »

Patryk_ pisze:.byle nie Huawei
Przedewszyskim byle nie zte....
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Patryk »

Przedewszyskim byle nie zte....
O ZTE to aż strach wspominać :hyhy:
Jedyne co dobre w miarę jest od tej firmy to mydelniczka USB do Neozdrady i tym podobnych :)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Darecky »

kobalt-pozdrawiam kolegę z okolicy.
Fakt, w Żurominie jest już maszt UMTS ( tak jak i w Mławie), ale z tego co Play mi napisał, to nieprędko je uruchomią. Wysłałem też maile do innych opów wczoraj, Plus już wysłał zapytanie do działu technicznego.

Kiedy przyjeżdżasz? Orange startuje od 1 grudnia z CDMA, w powiecie Żuromińskim mają mieć 2 maszty do 31.12.2008 i myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

PS: już doczytałem, za tydzień. No to może do tego czasu coś na kartę ( Heyah? ), a potem możesz się zastanowić nad Orange CDMA, albo możesz wziąć Blueconnect na próbę na 30 dni i potem oddać ( ale to chyba trochę drogo wychodzi ).
kobalt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-14, 12:22
Lokalizacja: London

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: kobalt »

Wielkie dzieki za pomoc.

Niestety net na karte to odpada. Ja normalnie zuzywam kolo 2-3GB transferu dziennie, powiedzmy ze w czasie wyjazdu moglbym ograniczyc to do 300MB dziennie.....

Na karte wyjdzie dziennie z 90zl + modem... czyli za pierwsze 10 dni okolo 900zl + modem - bomba :D

Czy da sie kupic abonament w Orange przed 1 grudnia i korzystac z GPRS/EDGE?
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Adamusek xD »

kobalt pisze:Czy da sie kupic abonament w Orange przed 1 grudnia i korzystac z GPRS/EDGE?
CDMA będzie zupełnie inną usługą- stacjonarną (o to ci chodzi?).
kobalt pisze:modem...
Nie masz telefonu bez simlocka?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: marens »

krystianb pisze:
Patryk_ pisze:.byle nie Huawei
Przedewszyskim byle nie zte....
Wypraszam sobie, miałem Huawei i nie sprawiał większych problemów.
Sprzedałem, bo zmieniam lapka i nie będę miał w nowym PCMCIA.
Jednak nie polecam Huawei, kupuje Option Icon 225
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: krystianb »

Jeśli potrzebujesz na krótko to ere można wiąć na czas nieokreślony tylko aktywacja 122zl kosztuje, ewentualnie na 30 dni na próbę mozna wziąc za 150zl. Ale i tak Tobie się beędzei opłacać.
Czy da sie kupic abonament w Orange przed 1 grudnia i korzystac z GPRS/EDGE?
Raczej nie bo to są całkiem rózne usługi.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Patryk »

kobalt pisze:Czy da sie kupic abonament w Orange przed 1 grudnia i korzystac z GPRS/EDGE?
Nie da się :]
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Blido »

kobalt pisze:Ja normalnie zuzywam kolo 2-3GB transferu dziennie, powiedzmy ze w czasie wyjazdu moglbym ograniczyc to do 300MB dziennie.....
Czyli jedyne sensowne oferty to Play Online 10GB i Blueconnect 10GB. Play pewnie odpadnie z powodu zasięgu. Jeśli wybierzesz BC, to biada Ci po przekroczeniu limitu - Era tnie do 16kb/s. Przez całą dobę nie ściągniesz więcej niż 100MB. Chyba że będziesz głównie wysyłał - wtedy nie ma problemu, bo Era nie tnie uplinku.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Czyli jedyne sensowne oferty to Play Online 10GB i Blueconnect 10GB
Albo Orange Premium 12 GB
kobalt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-14, 12:22
Lokalizacja: London

Re: Brak UMTS ale niedlugo ma byc maszt Play oddalony o 11-12km

Post autor: kobalt »

Dzieki za pomoc. Na szczescie okazalo sie ze dalsza rodzinka uzyczy mi ich abonamentowego Plusa na czas pobytu. Co do netu dla tesiow to beda musili poczekac do konca grudnia i wtedy juz sobie przetestuja czy jest Play czy Orange i wybiora.
ODPOWIEDZ