simdata

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
manh01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-17, 11:16

simdata

Post autor: manh01 »

Witam

Chcialbym laczyc sie z netem bezprzewodowo dzieki usludze iplus bez abonamentu. Mam Motorole v360 w orange, ktora chcialbym wykorzystac jako modem. Czy jest mozliwosc aby kart simdata z uslugi iplus dzialala w telefonie-modemie w sieci orange ??

Pozdrawiam

Manh

p.s. Jesli tak to prosze o instrukcje... czy dobrze przypuszczam - zamisat karty z orange wkladm do telefonu karte simdta ??
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

Jesli fon ma simlocka to Ci nie zadziala...
manh01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-17, 11:16

Re: simdata

Post autor: manh01 »

A jesli mam inny telefon obslugujacy gprs w sieci plusa...
Kupuje karte imdata, wkladam do telefonu zamiast standardowego sima, konfiguruje telefon jako modem gprs i... co dalej ?? Trzeba jakos doladowac ta simdate ?? Czy po doladowaniu simdaty i wykorzystaniu wszystkich srodkow internet sie wylaczy i nie bedzie mozliwosci, aby kosztami uzywania internetu obciazyc rachunek abonentu sieci plus, ktorego telefonu uzywam jako modemu ?? Wydaje mi sie to nierealne, ale wole sie upewnic, zeby przyszedl mi rachunek za telefon o 100zl wyzszy od wczesniejszych.,...


Pozdrawiam

Manh
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

To jest dokladnie tak jak simplus.
Jak Ci moze przyjsc rachunek?? Wkladasz tę simdate i mozesz juz korzystac. Jak Ci sie skonczy kasa, to Ci net przestanie dzialac i tyle. Ja uzupelniam 30zl i masz miesiac na wykorzystanie tego. To jest dokladnie tak jak masz komorke na karte. Nie masz kasy na koncie albo skonczy sie waznosc, to nie mozesz dzwonic itd. Tu jest identycznie. Jak wyjmiesz inna karte abonamentowa, to Ci nic nie obciazy :P:P:P:P
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: simdata

Post autor: Sundance_kid »

Simdata to jest taki Simplus tylko do danych - tak mi wyjasniał (nie wiem po co) pan w Plusie.
Za pomoca tej karty możesz nie tylko przesyłac dane ale i również dzwonić i wysyłac smsy (szkoda, że po takiej zdzierskiej cenie).
Więc się nei martw rzadnymi dodatkowymi kosztami bo takich nie ma. Kupujesz Simdate za 20 zlotych i masz te 20 do wykorzystanie. Potem musisz doładowywać.
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: simdata

Post autor: siubul87 »

Dowiedz sie czy tam gdzie jestes jest zasieg EDGE. Bo Twoja motka obsługuje EDGE. Jak bedzie zasieg to sciagaj simlocka i wkladaj simdate do motki. Roznica pomiedzy GPRS-em a EDGE jest bardzo duza. Chyba ze w tym drugim fonie masz tez EDGE:) pozdrawiam
SPV C500 + SIMDATA
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

Ja mam ten fon z edge tylko ze ma gwarancje i szkoda mi zdejmowac simlocka...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: simdata

Post autor: zDaleKi »

Sundance_kid pisze:....Kupujesz Simdate za 20 zlotych i masz te 20 do wykorzystanie. Potem musisz doładowywać.
Ja dodam, że minimalne doładowanie SimDaty, to 30zł/mc.
Tym samym jak nawet nie wykorzystasz kasy zgromadzonej na koncie, to i tak minimum 30zł miesięcznie musisz wydać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

Wlasnie, to jest bez sensu, ze musisz te 30zl na miesiac minimum...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: simdata

Post autor: zDaleKi »

Na czymś operator chce zarobić.
Dodam, ze mi też nie jest to na rękę i teraz zamiast korzystać z SimDaty korzystam z karty Ery, bo jednak wyszło, że wychodzi taniej jak się raz na jakiś czas łącze.

Tym samym Plus stracił ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: simdata

Post autor: kemott1 »

Lepiej się opłaca 50zł na 3 miesiące.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

no co TY mowisz ze taniej? ja mam abonamentowy fon w Erze i jak sie przez Ere lacze to tam jest przedrogo. oni maja taktowanie co 500kB i jeszcze za 500 wolaja sobie chyba z 70 groszy :/ simdata ma za 100 kB 3 grosze....
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: simdata

Post autor: kemott1 »

michal_99 pisze: oni maja taktowanie co 500kB i jeszcze za 500 wolaja sobie chyba z 70 groszy
W orange w starych taryfach jest identycznie.
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: simdata

Post autor: pimosz »

michal_99 pisze:Ja uzupelniam 30zl i masz miesiac na wykorzystanie tego.
Lepiej 60zł za miesiąc i no limit :lol:
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

no 60 jak masz abonament :P simdata z tego co mi wiadomo nie ma takiej opcji?? chyba ze jestem w tyle ??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: simdata

Post autor: zDaleKi »

michal_99 pisze:no 60 jak masz abonament
To właśnie Pimoszowi chodziło o abonament ;)

Tylko drobna różnica, za 60zł mamy 1 miesiąc a tu za 50zł 3 miesiące ;)
michal_99 pisze:no co TY mowisz ze taniej? ja mam abonamentowy fon w Erze i jak sie przez Ere lacze to tam jest przedrogo.... simdata ma za 100 kB 3 grosze....
Nie twierdzę, że w Erze np. w Tak-Taku jest taniej niż w SimDacie, bo oczywiście, że nie jest taniej. Chodziło mi o to, że jeżeli wykorzystuję to łącze tylko w terenie, a tam aż tak dużo danych nie przesyłam, to jak wyszło z moich obliczeń zamiast płacić 30zł na miesiąc lepiej wykorzystać to, co mam w Erze ;) Wynik jest taki, że przy tej ilości przesłanych danych wychodzi mnie to taniej ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

oczywiscie ze Cie rozumiem :) ja niedlugo koncze z zabawa w simdate bo biore iplusa + modem :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: simdata

Post autor: Sundance_kid »

kemott1 pisze:Lepiej się opłaca 50zł na 3 miesiące.
Zalezy ile korzystasz. Mnie schodzi srednio 30 na trzy tygodnie.
I tak w porównaniu ze stałką wychodzi pięć razy drożej ale chociaz nie jestem związana żadną umową. Jak mi się usługa nie spodoba przestaje korzystać i nic nikomu do tego. Modem kupiłam za bezcen więc dla mnie same plusy.
Adamjx

Re: simdata

Post autor: Adamjx »

Muszę was poinformować, że jak ktoś ma abonament w ERA GSM to może sobie u nich wykupić za 5zł 5MB do internetu. Po przekroczeniu płaci się 1grosz za 50 kilobajtów wysłanych i odbieranych danych. Tak więc wychodzi taniej niż w SIMDACIE. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: simdata

Post autor: Selvis »

Adamjx pisze:może sobie u nich wykupić za 5zł 5MB do internetu. Po przekroczeniu płaci się 1grosz za 50 kilobajtów wysłanych i odbieranych danych.
Czyli 2 gr za 100 kB?
Faktycznie taniej niż SIMDATA.
Możesz podać link do bliższych danych.
Przyznam, że odkąd ERA zmieniła układ strony, większości informacji nie mogę znaleźć :twisted:
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

A w jakiej to jest taryfie w Erze? Ja mam partner classic i ostatnio jak sie ich pytalem kilka dniu temu to mi podali zupelnie inny cennik... taki kosmiczny dosc :>
Adamjx

Re: simdata

Post autor: Adamjx »

Taryfa era komfort 80. Co miesiąc muszę im dawać 60zł. Przez pierwszy rok otrzymywałem za wymienioną kwotę 160 darmowych minut, po roku dostaję 80minut. Jak uruchamiałem usługe związaną z netem to gość z BOA faktycznie za nim mi ją załączył zerknął jaki mam abonament być może nie wszystkim planom taryfowym przysługuje ten zaszczyt. Nawet nieżle ten GPRS pracuje w Helu ku mojemu ździwieniu pomiar łącza za pomocą strony www.pliki.bph.pl/cp/businessnet/test.html na telefonie Motorola E398 wyniósł 68kilobitów (ale tylko dziś jutro nie wiem...) w Pucku zaś 45kilobitów (już słyszę, w tle, że 68 to niemożliwe). A jednak, sam się nad tym zastanawiam NetMeter to potwierdził- w czasie testu było 10;8,5;9kilobajtów/s(skakało). Ale to tak na marginesie :D
Na codzień mam iPlusa comander EDGE+Antenę kierunkową ATK20 w teście 0d 120 do 138Kb/s. Pozdrawiam zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: simdata

Post autor: Enzo »

Adamjx pisze:pomiar łącza na telefonie Motorola E398 wyniósł 68kilobitów (ale tylko dziś jutro nie wiem...) w Pucku zaś 45kilobitów (już słyszę, w tle, że 68 to niemożliwe).
Przez krótki okres czasu korzystałem z dobrodziejstwa dostępu do internetu przez Heyah (jak wiadomo korzysta ona z nadajników Ery) i faktycznie GPRS (Siemens CF62) działał szybciej niż w iPlusie. Właśnie na poziomie ok 60kb/s. Dodam, że taki transfer uzyskiwałem przy ściąganiu pliku (SP4 do Win2000).
iPlus+E61i=FUN
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

Jakie sa ceny w Heyah za gprs??? :>
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: simdata

Post autor: Szadzik »

michal_99 pisze:Jakie sa ceny w Heyah za gprs??? :>

Duuużo wyższe niż w SimDacie.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: simdata

Post autor: zDaleKi »

michal_99 pisze:Jakie sa ceny w Heyah za gprs??? :>
W tym wątku masz linka: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
I to o dziwo jest podwieszony wątek!

A dokładnie link prowadzi tutaj: http://www.heyah.pl/37e15bf649dd209d1ec3b08146f447a7
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ