Internet satelitarny od usługodawcy niemieckiego.

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
meciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-19, 16:24
Lokalizacja: Osiek ?u?ycki

Internet satelitarny od usługodawcy niemieckiego.

Post autor: meciu »

Witam
Aktualnie posiadam idotyczny internet SkySat 320kb/s + kanał zwrotny z Orange (podpisana umowa na 2 lata od końca sierpnia 2007r), płace za to 130 złotych i transfer w 80% jaki mam to 5 kb/s :gwiazdki: w nocy zdarza się że mam te 40kb/s ale zazwyczaj dochodzi do 20 kb/s i klapa...

Dostałem dziś pismo od EMG czyli usługodawcy z informacją:
w skórcie
Dnia 15.12.2008 umowa między EMG a Plusem i Orange wygasa co z tym się łączy iż nie będę posiadał kanału zwrotnego :klnie: ...
Oferują mi ten X3M za nieziemską cene (200 złotych abonament + kilka tysięcy sprzęt)... olewam takie coś, lub proponują mi aby zostawić kontynuować umowę z 1 kanałem a dokupić sobie osobno kanał zwrotny z orange lub plusa ... :dobani:
Takie coś to też olewam... :klnie:

Rozmyślałem nad samym internetem bez przewodowym z Orange lub Plusa ale to jest dla mnie tragedia...

Neostrada u mnie nie idzie, za daleko jestem od centrali a TP olewa całą moją miejscowość...

I tak rozmyślałem czy była by możliwość założenia internetu satelitarnego od usługodawcy internetowego z Niemiec, mieszkam niedaleko granicy w miejscowości Osiek Łużycki (obok Zgorzelca)
Czy takie coś było by możliwe? Rachunki by przychodziły do Polski a płaciłbym w Euro...
ambor20
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2008-01-10, 10:38
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Internet satelitarny od usługodawcy niemieckiego.

Post autor: ambor20 »

Widzę że nikt nie odpowiada to z mojej strony kilka spostrzeżeń bo mam ten sam problem i jestem użytkownikiem tego samego operatora
Na chwilę obecną ta usługa jest w bardzo podobnych cenach za sprzęt i abonament do cen w Niemczech , na stronach Astry jest oficjalnie polski operator także sądzę że nie będzie można podpisać z niemieckim operatorem umowy , jeżeli zdecydujesz się podpisać umowę to możesz liczyć na rabat na zakup sprzętu , mi zaproponowali 300 PLN ale i tak sprzęt jest kosmos drogi Jak nie będę miał innej możliwości to niestety będę zmuszony podpisać z nimi umowę
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Internet satelitarny od usługodawcy niemieckiego.

Post autor: KrissTofferr »

Czy można podpisać umowę z którymś operatorem używając własny sprzęt - np. podać w umowie numer MAC własnej karty DVB-S?
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet satelitarny od usługodawcy niemieckiego.

Post autor: :0 »

oczywiście, o ile masz kompatybilny sprzęt. zapytaj dowolnego dostawcy z UE lub dalej. na pewno nie będą robić problemów, bo niby dlaczego. w przypadku VSATa często blokuje się modem (platforma, dostawca, oprogramowanie), ale nie zawsze. w przypadku internetu jednokierunkowego nie ma żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony 2008-11-17, 20:52 przez :0, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ