[problem] Playstation3 a WiMAX

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chindoos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-02, 13:59
Lokalizacja: Warszawa

[problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: Chindoos »

Witam. Jestem nowy na forum.
Rozważam instalację sieci WiMAX. Wiem że pingi są większe niż w ADSL i z graniem może być różnie... Gra ktoś z Was na PS3 podpiętym do WiMAXa Netii? Da się grać w miarę komfortowo czy w ogóle darować sobie takie rozwiązanie?
I przy okazji mam drugie pytanie: Oprócz konsoli do sieci podpiąłbym jeszcze 3 komputery. W tej chwili mam neostradę i router Pentagram ADSL WiFi 802.11g Lite. Ma on PPPoE. Czy będę musiał go zmienić na inny czy będzie chodził z WiMAXem?
I od razu uprzedzając pytania. Mam zamiar zmienić neo na coś innego, ponieważ jestem podłączony jeszcze do starej centrali i internet chodzi jak chce a czasami (zwłaszcza w weekendy) prawie wcale. Wcześniej miałem 1Mb i w TP polecili mi przesiąść się na 256Kb. O dziwo mieli rację bo chodzi szybciej i stabilniej ale potrzebuję większych prędkości. Niestety inne opcje kablowe jak Aster czy UPC nie są u mnie dostępne, więc jedyna możliwość to albo WiFi albo WiMAX. Satelitę z góry odrzucam ze wzgędu na zbyt wysokie pingi do grania.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: wojteks »

Chindoos pisze:Czy będę musiał go zmienić na inny czy będzie chodził z WiMAXem?
Musisz zmienić na inny z wejściem WAN dla sieci kablowej ethernet (rj45).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: Jo_gurt »

WiMAX jak dobrze zestawiony może mieć pingi w granicach 40ms, co już nadaje się do całkiem komfortowego grania. Wiadomo, dynamiczne FPSy wymagają mniej, ale i tak FPS i konsola to takie sobie połączenie.
Chindoos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-02, 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: Chindoos »

Do nadajnika miałbym ze 3-4 km. W okolicy nie ma wysokiej zabudowy tylko same domki jednorodzinne i drzewa. Czy taka sytuacja daje większe szanse na niższe pingi?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: Jo_gurt »

Chindoos, szanse są. Najbardziej przeszkadzały by drzewa pod samym twoim domem. W ogóle widzisz nadajnik z któregoś punktu w/na twoim domu?
Chindoos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-12-02, 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: Chindoos »

Nadajnika nie widzę. Drzew nie jest jakoś super dużo, nie jest to gęsty las... Chyba będę musiał spróbować tej Netii. Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Playstation3 a WiMAX

Post autor: Jo_gurt »

Chindoos pisze:Chyba będę musiał spróbować tej Netii
Dokładnie tak, najlepsze rozwiązanie. Niech technik sprawdzi co i jak, bo zgadywać nie ma co.
ODPOWIEDZ