Adapter PCIMCIA i GC75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mosquitos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-19, 20:30

Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: mosquitos »

Witam!niedawno zakupilem na allergro przejsciowke PCI na PCIMCIA!Problem polega na tym ze po porawnym zainstalowaniu streownikow(w odpowiedzniej kolejnosci)modem nie zostaje wykryty przez program Wiralles Manager!Kiedy wkladam modem do adaptera to slychac dzwiek w glosnikach ze podlaczono nowy sprzet, w menadzerze urzaden modem zostaje wykryty i wlacza sie owy program ktory za chwile ucieka na pasek stratu i pojawia sie przy nim znaczek X!!Robilej juz aktualizacje biosu oraz instalowalem sterowniki do chipsetu VIA lecz nic nie pomoglo!!Prosze o pomoc!aha modem jest sprawny bo mam jeszcze laptopa i na nim dziala bezproblemowo!
mosquitos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-19, 20:30

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: mosquitos »

http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... 9/98501948 to jest ten adapter ktory kupilem
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: anzelmo »

Ja też kiedyś chciałem kupić taką przejściówkę, ale mi odradzono, dlatego że w wielu przypadkach nie chcą one działac poprawnie. Mam teraz telefon (K600i) na BT i jestem zadowolony.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: szuwarek »

mosquitos pisze:... modem jest sprawny bo mam jeszcze laptopa i na nim dziala bezproblemowo!
1. Są przejścówki i przejściówki... Niektóre z nich obsługują _tylko_ karty 16 bitowe, niektóre _tylko_ 32 bitowe, a niektóre oba ich rodzaje. Sprawdź, jakiego typu gniazda PCMCIA wymaga ten modem/jakie masz w laptopie. Być może to jest przyczyną.

2. Niektóre z tych modemów nie chcą współpracować z płytami dla AMD. Co ciekawe w swoim czasie miałem do swojego AMD podłączony blueconnect via przejściówka i było wszystko w porządku. Poza brakiem sygnału... :(

3. Sprawdź w menadżerze urządzeń czy przejściówka nie powoduje jakichś konfliktów.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: kemott1 »

Używa może ktoś adaptera pcmcia + sony ericssona gc75e na komputerze z prockiem Athlon XP 1700+ ?
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: Enzo »

szuwarek pisze:Niektóre z tych modemów nie chcą współpracować z płytami dla AMD. Co ciekawe w swoim czasie miałem do swojego AMD podłączony blueconnect via przejściówka i było wszystko w porządku. Poza brakiem sygnału... :(
Miałem podobny problem, tylko z GC79. Wszystko niby działało, nie było żadnych konfliktów, Wi-Fi pracowowało bez problemów, mogłem wysyłać i odbierać smsy, a GPRS nie działał.
iPlus+E61i=FUN
mosquitos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-19, 20:30

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: mosquitos »

Postanowilem sprzedac ta przejsciowke i zakupic taka:
http://allegro.pl/item102656792__adapte ... _vat_.html
Myslicie ze na tej pojdzie??[/quote]
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: Enzo »

Żeby być dokładnym próbowałem podłączyć GC79 przez dwa różne adaptery (obydwa Ricoch), jeden to coś podobnego jak ten, który wskazałeś ostatnio, a drugi taki dość dziwny, bo montowany w z przodu obudowy pod dyskietką na dwie karty PCMCIA. Na moim kompie żaden nie działał, a u mojego brata zestaw GC79 + ta pierwsza przejściówka dział bez problemu. Więc jeżeli masz możliwość odebrania osobiście i zwrotu, jeżeli nie będzie to działało to nie ryzykuj, bo szanse są raczej małe.
iPlus+E61i=FUN
mosquitos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-19, 20:30

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: mosquitos »

OK!!dzieki!!poszukam czegos na miejscu bo z allegro to nigdy nic nie wiadomo...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: sardo nunspa »

kemott1 pisze:Używa może ktoś adaptera pcmcia + sony ericssona gc75e na komputerze z prockiem Athlon XP 1700+ ?
Ja jestem blisko: 1800xp, VIA-kt333, przejściówka Ricoch PCI to PCMCIA, modem Dell TrueMobil 5100 ( karta GC75 wyprodukowana przez SE dla Della, różni się tylko nalepkami na obudowie i WR, który ma logo Della i trochę inne kolorki)

Do mosquitos- czy w menagerze urządzeń Windows jest widoczna ta przejściówka :?:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: kemott1 »

@sardo nunspa, działa na tym zestawie gc75e ?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: sardo nunspa »

kemott1 pisze:@sardo nunspa, działa na tym zestawie gc75e ?
Wydaje mi się, że jak jeden odpalił to wszystkie pozostałe SE by poszły. Nawet nie wiem czym różni się gc75e od gc75 :oops: .
Jestem w zasięgu EDGE i jak zarobię kasę to kupię może jakiś modem, np. ES75, mógłbym wybrać GC85 ale przejściówka PCI to PCMCIA, to rozwiązanie kuriozalne. Ryzyko, że nie zadziała - jak bym kiedyś kupił nową płytę i resztę - jest zbyt duże. ES 75 jest na USB i ma 10klase EDGE :D .
Latka lecą...
mosquitos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-19, 20:30

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: mosquitos »

W menadzerze urzadze pokazuje kontroler PCICMCIA TEXAS..!zapomnialem dodac ze to jest modem 16bit!
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Adapter PCIMCIA i GC75

Post autor: sardo nunspa »

Przepraszam, że tak rzadko bywam i nieregularnie odpowiadam.
Jeżeli nie masz w slotach PCI nic poza adapterem, instalowałeś system od zera, zmieniałeś Bios, sterowniki do płyty głównej, firmware do modemu i dalej nie działa, to odstąp. Kup sobie telefon albo modem USB, możesz też wymienić płytę główną. Tylko nie pytaj na jaką bo to trzeba sprawdzić empirycznie - pójdzie czy nie.

Ludziska :!: dobrze wam radzę jak macie blaszaka i do wyboru modem PCMCIA na przejściówce i modem USB, to wybierajcie USB
Latka lecą...
ODPOWIEDZ