Internet w Anglii

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-21, 15:45

Internet w Anglii

Post autor: majster »

Witam.
Wybieram sie do Anglii do roboty i chciałbym wiedazieć jaka jest najtańsza opcja na internet w tym kraju.Interesuje mnie najbardziej wykupienie jakiegos pakietu czy innej satelity tu w Polsce i korzystanie za granica.
Ale opcje z zakupem dostępu w Anglii też mnie interesują.
Szybkość nie gra większej roli bo korzytać chce tylko z przeglądarki.
I prosze wziąść po uwage to że jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o internet bezprzewodowy.Odpowiedzi prosze kierować tu lub na majla [email protected]
pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w Anglii

Post autor: zDaleKi »

majster pisze:...Interesuje mnie najbardziej wykupienie jakiegos pakietu czy innej satelity tu w Polsce i korzystanie za granica.
Cały sęk w tym, ze większość usług dostępu przez "satelitę" opiera się o kanał zwrotny za pomocą np. sieci komórkowej. Dlatego wykupienie usługi w Polsce chyba mija się z celem, bo tam roaming komórkowy nie byłby tani.

Oczywiście są rozwiązania pozbawione takiego kanału zwrotnego, ale to już jest znacznie droższe.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
majster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-21, 15:45

Re: Internet w Anglii

Post autor: majster »

A moglby ktos podac jakas strone czy linka gdzie sa wszytkie mozliwosci wyjsnione?Oco chodzi w tym bezprzewodowym internecie co potzrebne do niego i za co i dlaczego sie placi.takie jakies podstawowe wytłumaczenia.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w Anglii

Post autor: zDaleKi »

Niestety ja nie znam "możliwości" w Anglii. Jedyne do czego link znam, to http://www.bez-kabli.pl/ftopic1118-3.html a dokładnie chodzi mi o:
Spis PrePraidów w UK.
http://www.prepaidgsm.net/en/uk.html

Tam możesz troszkę cen porównać jeżeli chodzi o połączenia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
majster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-21, 15:45

Re: Internet w Anglii

Post autor: majster »

chodziło mi też o ogólne podstawy podłączenia internetu bez kabla do laptopa.(a jeszcze dokładniej opis co to te prepeid,zwrotne łącze, czy ogólny podzial jakie mam możliwości podłaczenia)
Coś dla ludzi nieświadomych mocy internetu bezprzwodowego:)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w Anglii

Post autor: zDaleKi »

Chyba mało jest osób, które wiedzą coś na ten temat, więc ciężko jest to cokolwiek powiedzieć dokładniej. Ja swego czasu pytałem znajomego w Anglii jak to tam u nich jest, ale on korzysta z "kabla" i w temacie bezprzewodowego wiele mi nie powiedział.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ