Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

Witam

Czytuję od jakiegos czasu, ale dopiero teraz sie zarejestrowalem :). Przegladalem archiwum ale nie znalazłem rozwiązania na moj problem.
Uzywam tel SE K750i jako modemu GPRS podlaczonego przez kabel USB do laptopa. Lacze sie przez polaczenie sieciowe, bez zadnego problemu z netem Orange. (tel kupiony w tej sieci). Gprs dziala, ale krotko :(. Wystarczy pare chwil nie korzystac z netu, (sam juz nie wiem czy bedac aktywny tez zaniknie czy nie) tj np nie otwierac stron, ale np gg caly czas wlaczone i internet "znika"... Telefon jest w dalszym ciagu polaczony (mozna przegladac jego zawartosc), polaczenie internetowe aktywne, ikonka GPRS w telefonie sie swieci, zasieg max i mimo to internetu nie ma. Trzeba rozlaczyc polaczenie internetowe i polaczyc ponownie. Macie pomysly co jest nie tak? Probowalem juz roznych ustawien i ciagle to samo. Firmware tel aktualny. Z gory dziekuje za wszelkie uwagi.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: kemott1 »

Może w telefonie jest taka opcja jak "Podtrzymanie GPRS". U mnie jest to ustawione na 5 minut.
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

kemott1 pisze:Może w telefonie jest taka opcja jak "Podtrzymanie GPRS". U mnie jest to ustawione na 5 minut.
Raczej nie ma czegos takiego, tym bardziej, że ikonka GPRS w telefonie sama nie znika, dopiero jak zresetuje polaczenie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: Szadzik »

Spróbuj pokombinować z tymi rzeczami:


1. Wpisać poleceni incjujące modemu: AT+CGDCONT=1,"IP","www.orange.pl", ewentualnie zamiast www.orange.pl wpisując internet.
2. Wyłączyć kompresję modemową w połączeniu.

Punkt 1. bardzo często bywa przyczyną problemów. Pokombinuj z różnymi ustawieniami. Jak korzystałem z internetu przez CX65 to też miewałem problemy, ale kombinowałem i zawsze coś w końcu wychodziło.

Jeśli moje rady nie poskutkują, to zadzwoń do BOK Orange *800 i powiedz, ze tak się dzieje, może coś u nich jakiś problem jest.
Back to the Future ;)
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: michal_99 »

Nie jestem super znawca ale... od kilku lat korzystam z netu z roznych sieci i powiem Ci ze znam Twoj problem. mialem dokladnie to samo na nokii 7650 (to ta stara rozsuwana). Problem ten pojawial sie w erze, orange. dokladnie to co opisujesz. kombinowalem na wszelkie mozliwe sposoby. polecenia, ustawienia rozne itd... nigdy nic nie pomagalo. Dzwonilem do bok-ow itd Ci niby technicy tez nigdy nic nie wymyslili madrego. Telefon byl tyle razy w serwisie wlasnie o to, ze az w koncu nokia dala mi nowy dla spokoju ale problem byl nadal !!!! Przez przypadek wsadzilem do fona karte z plusa zalaczylem net i maxymalnie sie zdziwilem bo problem zniknal. Czasami mam net wlaczony po 16 godzin na dobe i zero zerwania polaczenia, zadnej zawieszki. Zadne ustawienia wczesniejsze nie wchodza w gre bo fon kupiony byl w erze a karta plusa... Sam nie wiem od czego to zalezy ale moze to nadajnik ??

Zdania zaczynamy z dużej litery!
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

Szadzik pisze:Spróbuj pokombinować z tymi rzeczami:
1. Wpisać poleceni incjujące modemu: AT+CGDCONT=1,"IP","www.orange.pl", ewentualnie zamiast www.orange.pl wpisując internet.

2. Wyłączyć kompresję modemową w połączeniu.

Jeśli moje rady nie poskutkują, to zadzwoń do BOK Orange *800 i powiedz, ze tak się dzieje, może coś u nich jakiś problem jest.
Próbowałem, wpisywać polecenie inic. w różny sposób - jak tylko wpisze, modem przestaje się łączyć. Znalazlem jeszcze w "kwerendzie modemu" zbliżone, obsługiwane polecenie +CGDCONT: 1,"IP","internet" ale po wpisaniu rowniez się nie łączy :?

Próbowałem włączać i wyłączać/zmieniać masę ustawień, również kompresję - bez rezultatów :(

Do BOK tez dzwoniłem, dowiedziałem się, że to nie może być błąd z ich strony bo to niemożliwe?, żeby tak się działo tylko u mnie i wiedzieliby o tym. Mimo infa na stronie Orange, że tel kupione w sieci nie potrzebują dodatkowych ustawień do internetu, konsultant stwierdził, że mi wyśle ustawienia w smsie i to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> pomoże, oczywiście efekt żaden :(
pozdrawiam
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: Szadzik »

Zrób jeszcze tak: utwórz nowe połączenie sieciowe, wpisz tylko numer dostępowy, haslo i login. Jak nie zadziała, to dzwoń do nich i się kłóć.
Back to the Future ;)
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

michal_99 - to mnie nie pocieszyłeś :(. Z pewnych względów przekładanie karty czy drugi telefon nie wchodzi raczej w grę, ale pójdę również tym tropem - jak tylko dorwę kogoś z np plusem ;). Bedzie cieżko, bo wokół siebie mam samych "pomarańczowych"....
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

Szadzik pisze:Zrób jeszcze tak: utwórz nowe połączenie sieciowe, wpisz tylko numer dostępowy, haslo i login. Jak nie zadziała, to dzwoń do nich i się kłóć.
Niestety, już próbowałem, net działa ale krótko.... Nie jestem pewien czy cokolwiek wskóram w BOK, po rozmowie wychodzi na to, że jedyne co mogą zrobić więcej w tej sytuacji to prześledzić ze mną krok po kroku ustawienia w telefonie, ale z góry wiem, że to nic nie da. Tym bardziej, że jak pisałem teoretycznie net jest (ikonka włączonego GPRS), połaczenie nie jest zrywane ale pingi nie dochodzą.

Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: lkmc »

Sprobuj sie polaczyc przez irde lub BT, jesli bedzie ok to wykluczymy problemy z siecia a zostanie kwestia polaczenia telefon<=>komputer.
Nastepnie sprobuj sprawdzic swoj zestaw kabel-telefon na komputerze stacjonarnym, jesli bedzie ok, to Ci powiem ze masz problemy z zasilaniem portu USB w swoim komputerze, bardzo czesta przypadlosc nawet w nowych laptopach w ktorych priorytetem jest minimalny pobor mocy i emisja ciepla.
N6220 & moto c975
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: michal_99 »

Aaaaaa... no i jeszcze przypomniala mi sie pewna sytuacja jak to znajomy moj sprzedaje iplusa. Ktos kupil od niego smartfona i wlasnie na nim net nie chcial dzialac. Wiem ze siedzieli nad tym kilka dni az jakis technik sciagniety skads tam z plusa doszedl wreszcie ze problemem byla karta sim... Zmienili karte na jakas inna i zaczelo dzialac.
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

lkmc pisze:Sprobuj sie polaczyc przez irde lub BT, jesli bedzie ok to wykluczymy problemy z siecia a zostanie kwestia polaczenia telefon<=>komputer.
Nastepnie sprobuj sprawdzic swoj zestaw kabel-telefon na komputerze stacjonarnym, jesli bedzie ok, to Ci powiem ze masz problemy z zasilaniem portu USB w swoim komputerze, bardzo czesta przypadlosc nawet w nowych laptopach w ktorych priorytetem jest minimalny pobor mocy i emisja ciepla.
:thumbright:, strzał w dziesiątkę :), następnym krokiem miała być próba połączenie przez BT - bez entuzjazmu (adapter BT na USB już zamówiony), ale po tym co napisałeś postanowiłem niezwłocznie sprobować przez irde i.... net smiga od 1,5h :D. Wyglada na to, że problem rozwiązany, przynajmniej znaleziona przyczyna. Tak jak piszesz, wyglada to na problem połączenia przez kabel USB, pewnie przez zbyt niskie napięcie - jak tylko "odchudzę" (ciągle robi drobny ruch w sieci) stacjonarny - sprawdzę to połączenie.
Czy jest metoda na poprawę zasilania USB w laptopie, poza kupnem huba z dodatkowym zasilaniem? Czy BT na USB nie bedzie tak samo zrywało polaczen? (w laptopie niestety oryg BT nie mam)

BTW czy to normalne, że przy mocnym obciązeniu komorki przez net np wymuszonym w konsoli pingiem, dzwoniacy w tym samym czasie na telefon dodzwoni sie co najwyzej na pocztę głos? (wlasnie przed chwilą się o tym fakcie przekonałem)

Dziekuję bardzo za zainteresowanie i pomoc :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: Szadzik »

marokrak pisze: Czy jest metoda na poprawę zasilania USB w laptopie, poza kupnem huba z dodatkowym zasilaniem?
Nie ma.
marokrak pisze:Czy BT na USB nie bedzie tak samo zrywało polaczen? (w laptopie niestety oryg BT nie mam).
Jeśli na irdzie nie zrywa, to i na BT nie powinno.
marokrak pisze:...czy to normalne, że przy mocnym obciązeniu komorki przez net np wymuszonym w konsoli pingiem, dzwoniacy w tym samym czasie na telefon dodzwoni sie co najwyzej na pocztę głos?
Normalne.

Terminale GSM używające technologii GPRS dzielą się na dwa rodzaje, klasy A i klasy B. Klasa A oznacza, że jeśli używasz w danym momencie internetu, a ktoś do Ciebie zadzwoni, to się normalnie dodzwoni a internet nie zostanie rozłączony. Klasa B oznacza, że terminal ściągający w danym momencie dane z internetu podczas rozmowy przychodzącej a) odbierze połączenie głosowe i rozłączy połączenie internetowe; b) odrzuci połączenie głosowe, a połączenie z internetem będzie kontynuowane.

Niestety, wiekszość telefonów ma klasę B. Praktycznie nie zdarzają się takie z klasą A.
Back to the Future ;)
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: anzelmo »

Sprawdź także w ustawieniach połączenia sieciowego czas bezczynności modemu, może tam masz ustawione np. 30 s, i potem modem się rozłącza.
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: lkmc »

marokrak pisze:
Czy jest metoda na poprawę zasilania USB w laptopie, poza kupnem huba z dodatkowym zasilaniem?
Raczej zadna rozsadna :) Ewentualnie mozesz skrocic kabel do okolo 10cm, wbrew pozorom to pomaga ( ja swoim laptoptem nie moglem zaprogramowac tunera na normalnej dlugosci kabla, po skroceniu poszlo).
Napisz jeszcze jaki masz komputer, bo mam pewien typ i ciekawe czy sie nie myle ;)
N6220 & moto c975
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

lkmc pisze: Napisz jeszcze jaki masz komputer, bo mam pewien typ i ciekawe czy sie nie myle ;)
Pewnie to nie ten typ ;), bo to sprzęt w Polsce raczej rzadki: KDS Valiant 6380iPTD.
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

Odświeżę trochę temat, gdyby kiedyś ktoś miał podobny problem i zastanawiał się nad rozwiązaniem..... Jak już pisałem wcześniej miałem zamiar do połączenia wypróbować jeszcze BT. Niestety z braku wbudowanego, musiałem do laptopa kupić BT na USB - popularne "dongle". Kupilem, wypróbowałem i okazało się, że poprzez BT na USB połączenie GPRS urywa się identycznie jak przez kabel USB. W moim przypadku pozostaje jedynie IRDA. Co ciekawe, do innych zastosowań, na codzień z powodzeniem używam USB i gdyby nie GPRS pewnie <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> bym nie wiedział, że coś jest nie tak.

BTW miałem jeszcze profilaktycznie zamiar przeinstalować XP gdyż "klucz BT" jest rozłączany na sekundę i automatycznie podłącza sie z powrotem (charakterystyczny dźwięk w Windows) lecz netu już nie znajduje, ale w świetle wcześniejszych wniosków chyba nie ma to sensu??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: Demon »

W tych telefonach jest blad w oprogramowaniu i jedyne co ci zostalo to wgrac nowsze, stabilniejsze oprogramowanie najlepiej w salonie lub w dobrym punkcie napraw telefonow komorkowych.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: Szadzik »

Demon pisze:W tych telefonach jest blad w oprogramowaniu i jedyne co ci zostalo to wgrac nowsze, stabilniejsze oprogramowanie najlepiej w salonie lub w dobrym punkcie napraw telefonow komorkowych.
Nie trzeba nawet do salonu iść. Oprogramowanie można bezproblemowo wgrać samemu przez SEUS. Nie traci się gwarancji, producent udostępnia odpowiednie narzędzia i kabel, który jest w zestawie do tego wystarczy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: Demon »

Oczywiscie kolega ma racje ,ale trzeba sie nieco znac ,a nie wiem czy autor tematu zna sie na tym.Jak tak to super.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
marokrak
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2006-05-16, 11:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie sesji GPRS SE K750i

Post autor: marokrak »

Demon pisze:Oczywiscie kolega ma racje ,ale trzeba sie nieco znac ,a nie wiem czy autor tematu zna sie na tym.Jak tak to super.
Zna się, zna się :D i oprogramowanie nowe ma, ale w tym przypadku to problem z zasilaniem USB w laptopie, a nie z telefonem.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ